Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler 2019

Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler 2019 Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

Son zamanlarda, daha fazla sahipEvsel araziler bölgeyi özgün bir şekilde geliştirmeye çalışır. Birisi bu amaç için profesyonelleri işe alır. Bazıları kendi başlarına güzellik ve münhasırlık yaratır. Evin önündeki sitenin tasarımını bağımsız olarak düşünenler, birçok noktayı hesaba katmak zorundadır. Sonuçta, peyzaj tasarımı sadece güzelliği ile şaşırtmak değil. Mümkün olduğunca rahat ve konforlu olmalı.

evin önü

Tasarımın başlangıç ​​noktası

Evin önündeki sitenin dekorasyonu ilginç ve yaratıcı bir iştir. Bölge araştırması ve planın hazırlanması ile başlamalıdır.

Bir siteyi analiz ederken gerekli olan:

 1. Ufuk tarafını tanımlayın.
 2. Yeraltındaki derinliği bulmak içinsu. Bunu yapmak için yere 1,5 m mesafede bir depresyon yapmanız gerekir, bir süre sonra su ile doldurma seviyesini ölçün. Sudan arındırılmış alan bir metreden daha azsa, alanı boşaltmak gerekir. Bunu yapmak için drenaj olukları yapın.

Siteyi planlarken bölgelere ayrılmıştır. Her biri için bir proje bulmanız gerekiyor. Ayrıca tüm bölge dekorasyon genel tarzı seçmek gerekir, dekor unsurları üzerinde düşünmek - çiçek yatakları, havuzlar, yollar, lambalar.

Herhangi bir boyutta bir sitede rahatlamak için harika bir yer oluşturabilirsiniz.

Site planlaması

Özel bir evin cephesinin önündeki arsa kaydıPlan başlangıçta kağıda basılmışsa çok daha kolay olacaktır. Bu, bazı öğeleri eklemenize veya hariç tutmanıza, belirli bölgeleri genişletmenize veya azaltmanıza olanak tanır.

sitenin önündeki evin kendi elleriyle tescili

Ancak sitenin büyüklüğüne bakılmaksızın, bu tür yerlerin sağlanması gereklidir:

 1. Yerleşim alanı. Evin yeri. Bu bölgeyi belirlerken, ufkun kenarlarına dikkat etmek gerekir. Gerekirse, bir ev inşa etmek için bir yer belirtin. Binanın güneş ışığına müdahale etmeyeceği bir site seçin.
 2. Bahçe ve bahçe alanı iyi aydınlatılmış olmalıdır. Bu nedenle kuzeyde uzun ağaçlar yer almaktadır. Sonra, güneye, daha küçük olanlara. Mutfak bahçesi açık alanlarda kurulmuştur.
 3. Ekonomik bölge. Binalar herhangi bir boş yerdedir. Bu, diğerlerinin gözlerinden gizlenmiş, sitenin kuzey köşesi olabilir. Bu bölgeyi daha az görünür hale getirmek için etrafına bir çit dikebilirsiniz.
 4. Dinlenme bölgesi. Sahiplerin beğenilerine ve ilgi alanlarına göre donatılmıştır. Çocuk oyun alanı, rahatlamak için bir gazebo, barbekü, salıncak ve daha fazlası olabilir.

Tarz ile belirlenir

Evin önünde bir arsa tasarlamakeller gereksiz sorunlara neden olmadı ve aynı zamanda bölge uyumlu görünüyordu, bir peyzaj tasarımı stili seçmelisiniz. Bu bahçe, sebze bahçesi, bitki seçimi ve dekor öğelerinin planlamasına bağlıdır.

evin önünde küçük bir alan tasarla

Evin önünde küçük bir alanın tasarımı aşağıdaki tarzlarda yapılabilir:

 1. İngilizce. Doğaya yakındır. Bu stil asimetri, sarma yolları, eğimler ve yükselmeler, doğal havuzlar ve akarsular ile karakterizedir. Bitki örtüsü bu yörede yaygın olanı seçer.
 2. Japon. Tüm ayrıntıların minyatürüne dayanmaktadır: gölet, köprü, dekoratif taşlar. Ardıç, orman gülleri, cüce çamlar taş ve suya yakın dikilir.
 3. Akdeniz Ferforje veya hasır masa ve sandalyeler, şezlong, seramik saksılar içeren bir verandaya sahiptir. Yollar hafif taştan yapılmıştır. Parlak renkler bolluğu; sarmaşık ya da üzüm ile dolanmış arbors ve galeriler; park heykelleri; çeşmeler - Akdeniz stilinin ayrıntıları.
 4. Çince. Feng Shui'ye göre donatılmıştır. Suya, dağa ve ağaçlara (bitkilere) yakın olduğunuzdan emin olun. Dağın rolü büyük bir kaya veya höyük tarafından oynanabilir. Kompozisyonun merkezi yaratıldı, ayrıntıların geri kalanı buna uymak zorunda. Bu stil, arbors, bükülmüş merdivenler ve köprüler, pagodalarla karakterizedir. Hepsi parlak, doygun renklerde boyanmalıdır.

Ilginç fikirler

Özel bir evin cephesinin tasarımı çeşitli dekoratif detaylar içerebilir:

 • çeşitli malzemelerden yapılmış pavyonlar;
 • çiçek tarhları;
 • Alp tepeleri;
 • Kaldırım taşları, taş ya da çakıl serpiştirilmiş yollar;
 • bahçe figürleri ve heykeller;
 • akarsular ve göletler;
 • çitlerin;
 • dövme veya diğer sıra dışı çitler;
 • yeşil tarlalar.

Çeşitli unsurları düzenlerken, yeşillik ve pasajın büyümesine müdahale etmediklerinden emin olun.

Evin önünde ön bahçe dekorasyonu

Özel mülkiyeti hayal etmek imkansız.yaşayan bitki örtüsü ile dekore edilmemiştir. Sahiplerin çoğu güzel çiçek tarhları yaratır. Onlar sadece peyzaj tasarımının mükemmel bir öğesi değildir. Canlı çiçekler havayı parfümle doldurur, neşeli bir ruh hali yaratır.

Özel bir evin cephesinin önündeki arsa tasarımı

Evin önündeki ön bahçe gibi bir tasarım için en farklı olanı düşünebilirsiniz.

Çiçek yatağının dekorasyonu, birkaç ipucu göz önünde bulundurun:

 1. Ön bahçe düz olmamalıdır. Ev bitkisine daha yakın sapı daha fazla. Yüksekliği yol yönünde indirin. Penceresiz duvarların yanında daha yüksek bitki ve ağaç dikebilirsiniz. Bu durumda, evin boş duvarı önemli ölçüde dönüştürülecektir.
 2. Sürekli çiçek açan ve dona dayanıklı bitki çeşitlerini seçin.
 3. Ön bahçenin rengi evin duvarları ile tezat oluşturmalı ve gölgeleriyle birleşmemelidir.
 4. İğne yapraklı bitki çeşitleri esastır. Daha sonra yaprak döken çiçekli çeşitler ile serpiştirilirler.
 5. Mavi ladin kompozisyonun iyi bir merkezi olacaktır.
 6. Ön bahçe güneyde ise, o zaman egzotik güney bitkileri de dikebilirsiniz.
 7. Çiçekler, saksılar, çiçekler için kutular tasarımında kullanın. Raylar boyunca basamaklara yerleştirilebilirler.
 8. Büyük bir ön bahçenin topraklarında, banklar, masalar ve sandalyeler bulunan bir rekreasyon alanı için bir yer ayırabilirsiniz. Bu alanı çakıl ve bahçe yolları ile serpmek daha iyidir.

Bahçe yollarının düzenlenmesi

Evin önünü içeriryolların gelişimi. Bahçe yollarının düzenlemesinde çeşitli malzemeler kullanılabilir. Taş, tuğla, parke taşı, tahta kruglyashi, çakıl ve çok daha fazlası, fantezi için yeterli olabilir.

Yanlardaki yolları çiçeklerle sınırlamak gelenekseldir.bordürler. Bahçe yollarının düzenlenmesi için malzeme seçerken, aynı zamanda sahadaki toprak tipine de dikkat etmelisiniz. Sonuçta, kaplama ilk yağmurdan sonra yüzebilir. Bu nedenle kum tavsiye edilmez.

Neden parçalara ihtiyacın var? Birkaç nedeni var:

 • Hareketin rahatlığı;
 • kir ayakkabılarda kalmaz;
 • Arsa iyi bakımlı ve rahat bir görünüm kazanır;
 • Yollar mükemmel bir imar yolu.

ön bahçe dekorasyonu

Kendi elleriyle bahçeye el yapımı eşyalar yapmak

Evin önünde sitenin güzel tasarımı - bu mutlaka büyük bir yatırım değildir. Bölgeye muhteşem ve özel bir görünüm kazandıracak muhteşem el sanatları yapabilirsiniz.

Tabii ki, bahçe figürleri, çeşitli saksılar ve diğer tasarım öğeleri mağazalarda her yerde satılıyor. Ancak, hayal gücüne bağlı olarak, kendi elleriyle yapılabilir.

Self-made dekor elemanları için genellikle şunları kullanırsınız:

 • tuğlalar;
 • taşlar;
 • otomobil lastikleri;
 • ahşap çıtalar;
 • plastik şişeler;
 • ahşap kutular

Bölge süslemek için detaylar ve aksesuarların seçimi

Bütün site uyumlu ve çok güzel görünmeliRahat. Bu nedenle, bölgeyi geliştirirken, bitki dikimine ve yollar oluşturmaya ek olarak, dekoratif unsurlara ve süslemelere büyük önem verilmelidir.

Günlükleri veya günlükleri barındıran bir ev sahibi olanlar, bu tür dekor öğeleri eklemelerini tavsiye edebilir:

 • ahşaptan yapılmış salıncak;
 • ahşap çardak;
 • rustik tarzda sauna;
 • ahşap yuvarlak kütük veya kütüklerle donatılmış bir çiçek bahçesi;
 • tencere ve vazo yerine - ahşap küvetler.

Gölet arsa vurgulamak

Eğer böyle bir eleman planlıyorsanız, o zaman bunu yetkili yerleştirme ile sağladığınızdan emin olun. Bunun sadece özel bir evin peyzaj tasarımının geliştirildiği bir zamanda yapılması gerekiyor.

özel bir evin cephe tasarımı

Gölet ana ve en güzel biridirpeyzaj tasarım unsurları. Doğal gölet bulunan siteler nadiren bulunur. Genellikle bölgede küçük yapay göletler üzerinde düşünün.

Gölet banyodan yapılabilir. Daha büyük bir gölete sahip olma arzusu varsa, bir tankı kazın. Daha sonra duvarlar kütükler veya beton ile kaplıdır, böylece parçalanmazlar. Göleti ağaçlardan uzağa yerleştirin, böylece yeşillik suya giremez. Gölet kıyısında, küçük taşlar, bitki çiçekleri yerleştirebilirsiniz.

Bahçedeki çeşmeler genellikle çiçek tarhlarında yapılır. Taşmaları, ruhsallık üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Akan suyu izlemek mükemmel bir yatıştırıcıdır.

Havuz ayrıca peyzaj tasarımının bir öğesidir. Ancak mutlaka site ile aynı tarzda tutulmalıdır.

aydınlatma

Sitedeki lambalar, bir sıcaklık ve konfor atmosferi yaratır. Bitkileri vurgulayabilir, aydınlatmayı su üzerinde yapabilirsiniz. Tabii ki rekreasyon alanını vurgulamak gerekiyor.

Raylar, direklere takılı lambaları aydınlatır. Çubuklar arasındaki mesafe, aydınlatma düzenlemesinin yüksekliğine bağlıdır. Işık ne kadar yüksek olursa, çubuklar da o kadar uzağa yerleştirilir.

ön bahçe ön tasarım dekorasyon

Bahçe için lambalar mağazalarda satılmaktadır. Ama, biraz fantezi, onları kendin yapabilirsin.

Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler 2019

Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler 2019

Related news

 • Ajurlu Örgü Anne Yeleği Modeli
 • Mutfak davlumbazları: seçim özellikleri
 • Size Hangi Oje Yakışır
 • Beş Şişle Boncuklu Gelin Patiği Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • D vitamini ve kadın sağlığı

 • Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler


  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler

  Evin önü: tasarım, ilginç fikirler ve öneriler