Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 2019

Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 2019
09.05.2019

Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 70

Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyeti'nin başkenti

Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti,muhteşem manzara ve zengin kültür. Çerkessk şehri Karaçay-Çerkes'in başkenti, nehrin sağ kıyısında Transkafkasya'da bulunuyor. Kuban. İlginç bir geçmişi vardır ve farklı türlerdeki geleneklerin koleksiyonuyla ayrılır ve aynı zamanda sanayinin ana merkezi. Bununla birlikte, günümüzde cumhuriyet bilançosundaki fabrikalar eski gücünü kaybediyorlar. Girişimcilik bunun yerini alıyor. Kentsel ekonomi, bir kural olarak, küçük perakende satış mağazalarında kurulmuştur.

Buradaki iklim oldukça yumuşaktır, yaz sıcaklık yaklaşık 25'diryaklaşıkKışın donlar ortalama, çoğunlukla -7 civarındadıryaklaşıkC. Bu şehir görülmeye değer. Dikkat edilecek kadar çok yer var.Karaçay-Çerkesya'nın başkenti

Birazcık geçmiş

Çerkesk'in (Çerkes başkenti)Ancak, bazı tarihçiler başka bir tarihe eğilimli ve bu da bu yıl çok daha erken bir tarihtir. 1804 yılında kurulduğu düşünülüyor. O zamanlar, şu anda nehir merkezli Kazak redoubt ağzında idi. Daha sonra Batalpashinskaya köyü kuruldu. Adının menşei türünün benzersizdir. Şehrin, kazanan kişinin onuruna değil, çoğu durumda olduğu gibi bir ad aldığı, ancak mağlubun şerefine yaptığı tarihteki tek örnek budur.

1880'de Batalpashinskaya istasyonu,Kuban ilçe merkezi. Yarım yüzyıl sonra, bir şehir statüsü verildi ve Batalpashinsky'yi seçti. Bu 1934'te oldu. Ama yakında Sulimov olarak yeniden adlandırıldı. Daha sonra Halkın İç İşleri Komiseri onuruna Yezhovo-Çerkez adı verilmeye başlandı. Bununla birlikte, itibarı çekildi ve vuruldu. Şehir doğal olarak onu yeniden adlandırmaya karar verdi ve sonra sadece Çerkes oldu. İsminin üzücü hikayesi Karaçay-Çerkes başkentidir. Şehir 1991'den beri cumhuriyetin ana idari merkezi haline geldi.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, binlerce askerden oluşan ordularyöre sakinleri cepheye gitti ve bir Çerkes alayı ve partizan bir müfreze kuruldu. Bir sürü kahraman, onuruna sokaklar denilen eve dönmedi. Ayrıca bir anıt dikildi ve Ebedi Alev sürekli yanıyordu.

Bölge ve nüfus

Çerkesk kasabasına rağmensermayenin statüsü, çok küçük, alanı 70 binin üzerinde değil. 2016'daki nüfus 120 binin biraz üzerindedir. Son birkaç yılın dinamiklerini gözlemlersek, 2011'den itibaren nüfus azalıyor.

Karaçay-Çerkesya'nın başkentifarklı milletlerden insanlar. Nüfusun bileşimi çok çeşitlidir. Bunların çoğu Ruslar (yaklaşık yüzde 60), Karaçay ve Çerkesler. Bu arada Çerkesler ve Karaçaylar arasındaki mücadele uzun bir süredir devam ediyor, Karaçay'ın kalbinde bir gün Karaçay adıyla anılacak.Çerkesya'nın başkenti

Sanayi ve kültür

Cherkessk'de ölçekler azaldıendüstri, ama hala bazı bitkiler çalışıyor. Bunlar, soğutma mühendisliği işletmeleri, tuğla ve çimento, gıda ve tekstil üretimi için fabrikalardır. Ayrıca burada en büyük maden suyu tesisi. Ürünleri tüm dünyada popülerdir. Üretiminin maden suyu ülkemizin herhangi bir şehrinde bulunabilir.

Karaçay-Çerkesya'nın başkenti bir kültür kentidir. İlk sırada tarihi eserlerin korunması. Tabii ki kültüre çok dikkat ediliyor. Burada tiyatrolar, çok sayıda kütüphane ve müze var. Ana cazibe, kilometrelerce uzanan doğa rezervidir.Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti cumhuriyeti

Din

Cherkessk'de pek çok dini bina gibiMüslüman ve Hıristiyan. İslami yasaların ardından, çoğu kadın başörtüsü takıyor ve erkekler sakallarını tıraş etmiyor. Her geçen gün daha fazla insan İslâm alıyor. Kafkasya halkının ahlakları yeterince sert, herhangi bir sefahati tolere etmeyecek, bu yüzden Karaçay Cumhuriyeti'nin Çeçenya Cumhuriyeti'nin katı kurallar ülkesi olduğu düşünülüyor.

Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 2019

Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 2019

Related news

 • Sıkı Tutunun Orta Çağa Geri Dönüyoruz Yılanların, Cellatların ve Ateşlerin Ortasında Yemek Yiyebileceğiniz Pragdaki Av Köşkü
 • Ayrı cümle üyeleri İngilizce olarak
 • Aktör Costner Kevin: fotoğraflı biyografi
 • Merdiven metalden yapılmıştır: Mukavemet, güvenilirlik, stil
 • Fırında Soslu Sebze Kavurması Tarifi Videosu

 • Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 64

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti


  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 72

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 67

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 66

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 33

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 51

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 52

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 26

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 44

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 64

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 35

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 93

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 47

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 75

  Çerkesk - Karaçayova-Çerkes Cumhuriyetinin başkenti 31