Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 76 26.01.2019, 21:57

Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak?

Sonunda bekledin: dört sene önce kar-beyaz çiçeklerle dolu beyaz bir örtü giymiş ilkbaharda genç bir erik dikildi. Çiçek açtıktan sonra ortaya çıkan küçük meyveler zengin bir hasat sözü verdi. Ama ... Tahliye etmek için beklemedin ve ağacın kendisi kayboldu. Neden? Arıza, ağaç yaprak bitleri tarafından saldırıya uğradı. Zararlı böceklerden nasıl kurtulacağınızı ve böcek saldırısını önlemeye yönelik önlemleri ayrıntılı olarak inceleyelim.
erik bir erik üzerinde

Genel olarak, uygun özenle, erik ilkDikimden 4 yıl sonra bir yerlerde hasat. Elbette, ağaca uygun bir bakım verdiyseniz, önümüzdeki 10 yıl boyunca, meyve ağacı sizi yıllık hasatla memnun edecektir.

Erik yaprak bitleri, lezyon belirtileri

Meyve ağaçlarına saldıran böcekler,soluk yeşil, kabarık ile kaplıdır. Yaprak bitleri etkilenirse, ağacın yaprakları bükülmeye ve kurumaya başlar, sürgünler hasar görür, ağaç büyümenin gerisinde geride kalmaya başlar.

Yaprak biti aileleri alt tarafa yerleşirYaprakları yavaşça renksizleşir, kenarları bükülmeye başlar. Yaprakbitlerinin salgıları daha da olumsuz ağacın büyümesini etkileyen saprophytic mantarların gelişmesine, katkıda bulunur. Sonuç olarak ortaya çıkan küçük meyveler çürümeye ve düşmeye başlar.

Zararlılardan nasıl kurtulacağınızı ve yaprak bitlerinden erikleri nasıl tedavi edebileceğinizi öğrenin.
Yaprak bitlerinden bir erik işlemekten daha

Erikteki yaprak biti, böbreklerin yanında yumurta bırakır.dalların kabuğu. Larva kışa iyi tolere eder ve ilk tomurcuğun ortaya çıkış anında uyanmaya başlar. Bu dönemde, yaprak ağacı larvalarının daha fazla gelişmesini önlemek için meyve ağacını ilk kez işlemek gereklidir. Erikteki yaprak biti her 14 günde bir yeni nesil verir, bu yüzden zararlıların tamamen tahribini izlemeye çalışın.

Özel mağazalardaki satın alabilirsiniz"İskra", "Fufanon", "Alatar" gibi özel araçlar. Bu ilaçlar insektisittir ve zararlı böceklerin istilasından iyi bir şekilde yararlanırlar. İşi yaparken emülsiyonun, zararlıların doğrudan bulunduğu yaprakların altına püskürtmeye çalışın.

Kimyasal kullanmak istemiyorsanız,o zaman erik üzerinde yaprak bitleri için bitkisel bir ilaç kullanmak mümkündür. Deneyimli bahçıvanlara papatya, sarımsak, yeşil patates üstleri gibi bitkileri kullanmaları tavsiye edilir. Bu bitkilerden tentür yapın ve hastalıklı yapraklara doğrudan püskürtün.
Erik üzerindeki yaprak bitleri kül veya sönmüş kireçle karıştırılmış tütün tozunu da tolere etmez. Soğan kabuğunu kullanabilirsiniz (200 gram bir kova ılık su dökün, yaklaşık 5 gün ısrar edin).

Yaprak gübrelemesi kullanarak yaprak bitlerinin çoğalmasını azaltın. Potasyum sülfat veya süperfosfat kullanırlar (yaklaşık 3 yemek kaşığı 10 litre su içinde çözülür).
Lavabonun üzerinde yaprak bitleri için çareErikler bir ağaçtan 40 kg'a kadar çilek verebilirler. (Ağaç yüksek asit tahammül etmez), toprak gevşetin, düzgün taç sonunu kesip, ilkbahar ve sonbaharda her yıl ağaç gübreleyin kireçle emin toprağı olun. Genel olarak, her yaz dikkat edin ve bolca erik hasatından yararlanın.

Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacakfotograflar galeriler Goruntuler Fotograf resim

Related news

 • Sürtüşme
 • RULO PASTA
 • Çok İzlenen Videolar

 • Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 4

  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak


  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 63

  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 71

  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 7

  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 5

  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 21

  Erik Bitkilerinde Yaprakbitleri: Nasıl savaşılacak 5