En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır 2019

En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır 2019 En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır.

Frenk üzümü favori bir bahçe meyvesidir. Ülkemizde, her yerde yetiştirilmektedir. Bu kültür tadı, besleyici ve tıbbi özellikleri nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Yetiştiriciler binlerce çeşit farklı kuş üzümü rengini ortaya çıkardılar. Her birinin kendi özellikleri vardır.

Frenk üzümü çeşitleri

Frenk üzümü çeşitleri

Frenk üzümü, diğer mahsuller gibi, farklı çeşitlerde olabilir. Her birinin kendine özgü şekli, büyüklüğü, meyveleri renklendirmesi, hamurun kıvamı, tadı, aroması ve çok daha fazlası vardır.

Frenk üzümü çeşitleri, meyve fırçalarının büyüklüğü ve üzerlerinde üzerlerinde çilek aranjmanının yoğunluğu bakımından birbirinden farklıdır. Ve farklı olgunlaşma periyotları, meyvelerin taze formda tüketim süresini artırmaya izin verir.

Kırmızı ve beyaz kuş üzümü

Genellikle bu iki renkteki kuş üzümü dikkate alınır.tek kültür olarak, meyveler sadece renk bakımından farklılık gösterdiği için. Kırmızı kuş üzümü 5. yüzyılda biliniyordu. Hollandalılar güzellik için büyüdü. Her şeyden önce, dekoratif nitelikleri değerlendi, meyveler ilgisizdi. Kırmızı kuş üzümü Avrupa'da çok popüler oldu. Rusya'da, bu kültür sadece 15. yüzyılda tanıtıldı.

Beyaz frenk üzümü daha sonra bilinir oldu. Geçtiğimiz yüzyılın başlangıcında, çileklerin sıradışı renklendirilmesinde kırmızı kuş üzümü çeşitlerinden biri olarak kabul edildi. Bu iki çeşit, belirgin bir tada sahip değildir, ancak tadı ve kullanışlı özellikleri bakımından farklılık gösterir. Frenk üzümü beyaz ve kırmızının en iyi çeşitleri, büyüme koşullarına karşı gösterişsizdir, ancak tınlı ve kumlu tınlı topraklarda daha iyi hissedilir. Bunlar neme karşı iddiasız olan çok yapraklı bitkilerdir. Bir aydınlatma eksikliği varsa, meyvelerin tadı ve rengini yitirdiği unutulmamalıdır. Kültür hastalığa ve hasara dayanıklıdır.

Uygun bakım ile, bu iki çeşit frenk üzümü veriryüksek verim. Kırmızı ve beyaz meyvelerle kaplı çalılar çok güzel görünüyor. Beyaz ve kırmızı kuş üzümü meyve oluşumları siyahtan daha dayanıklıdır, çilekler çile boyunca eşit olarak dağılır, sürgünlerle daha az kalınlaşır. Bitki, başka bir yere nakledilmeden, 15-20 yıl boyunca meyve verebilmektedir.

Kırmızı kuş üzümü: çeşitleri

En iyi çeşitlerin Redcurrant çeşitleri

 1. "Varševiča" orijinal rengiyle ayırt edilirmeyve. Onlar belirgin bir koyu mor renk var. Kendinden gübreleşen bir çeşittir, geç olgunlaşır. Büyük, güçlü bir çalıda, birçok meyve yuvarlak veya hafif sıkıştırılmış formdan oluşur. Sulu mor etli orta boylu meyveler asidik bir tada sahiptir ve uzun bir fırça oluşturur. Olgun meyveler uzun süre dallarda kalır. Yüksek verim, meyve ve dekoratif çalıların sıradışı renklendirilmesi için, bu kuş üzümü çeşitliliği bahçıvanlarla popülerdir. Taze meyveler daha az sıklıkla kullanılır, daha sıklıkla geri dönüştürülür.
 2. "Unreal" - ortalamadan farklı bir çeşitlilikolgunlaşma dönemi. Çalı küçük boyutlu, orta dallanma ve kalın düz stem ile karakterizedir. Yuvarlak meyveler, orta büyüklüktedir. Fırçalarda çok fazla var ve eşit olarak dağıtılıyor. Tatlı ve ekşi tatların meyveleri evrensel bir amaca sahiptir. Bu suş, şiddetli donlardan korkmaz, yüksek verime sahiptir ve külleme etkisinden etkilenmez.
 3. Orta olgun çeşitliliğinin tipik temsilcisikuş üzümü, yukarıda gördüğünüz fotoğraf "ışık" dır. Çalı orta büyüklükte, kompakt ve dik vuruyor. Yuvarlak meyveler boyut olarak değil, çok sulu ve lezzetlidir. Bu çeşit, küçük meyvelere rağmen, yüksek verim verir ve mantar hastalıklarına eğilimli değildir.

Büyük meyveli kırmızı frenk üzümü

 1. "Chulkovskaya" kırmızı kuş üzümü anlamına gelirBugün bile, bu tür kültürün amatörlerinin ve uzmanlarının dikkatini, meyvelerin erken olgunlaşması ve lezzet özellikleri ile çekmektedir. Bir frenk üzümü çeşidi küçük bir çalı boyutu ile ayırt edilir. En iyi çeşitleri frenk üzümü "chulkovsky" içerir. Uzun fırçalar yuvarlak veya armut şeklindeki büyük kırmızı meyveler ile kaplıdır. Narin, sulu hamur ve tatlı tadı farklıdır. Olgun meyveler, ufalanma değil, uzun süre dallarda kalır. Bu tatlı kuş üzümü çeşitliliğitaze veya işlenmiş formda kullanın.
 2. Yonker van tete orta ve erken bir döneme sahiptir.olgunlaşma. Bu Hollandalı kuş üzümü çeşitliliği 1941'in başlarında üretilmiştir. Ülkemizde son yüzyılın doksanlı yıllarında, mükemmel tadı ve hastalıklara ve yaralanmalara karşı direnci ile popülerlik kazanmıştır. Bu çeşit, yüksek verim verir ve düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Kırmızı, frenk üzümü çeşitliliği güçlü, geniş ve kalın bir çalı ile ayırt edilir. En iyi çeşitleri bu tür içerir. Uzun veya orta boy fırçalarda, on kadar büyük, parlak çilek sayılabilir. Meyvelerin şekli yuvarlak veya armut şeklindedir, yoğun ve elastik bir kabukla kaplıdır. Hamur, sulu ve tadı için çok hoş. Bu nedenle, bu frenk üzümü taze yemeye çok düşkündür.
 3. Büyük dut üzümü çeşitleri "UralskayaGüzellik "yerli ıslahının en iyi çeşitleri anlamına gelir. Düşük çalı yayılıyor özellikleri ve hastalık direnci. Bu nedenle, yapraklar ilk dona kadar korur. Kültür erken olgunlaşma olduğunu. Dezavantaj verim ahşap uzun vadeli kapasitesi ile doğru orantılı olarak, kademeli olarak artan olmasıdır. Böğürtlenler büyüktür boyutları, büyük tat ve hoş bir aroması.

Beyaz frenk üzümü: çeşitleri

Beyaz üzümü çeşitleri

 1. "Kuş" bir tür beyazdırFrenk üzümü ve orta olgunluğa sahiptir. Bitki çalıları, orta büyüme kuvveti, dalların yayılması, bol verim ve düşüş ile karakterize edilir. Orta uzunlukta ellerde, genellikle çok fazla değil, yuvarlak şeklinde açık pembe renkli çok büyük meyveler. Ekşi tatlı meyveler evrensel bir amacı var. Olgun meyveler uzun süre fırçalarda kalır, kırılmaz. Şu anda onlar tat nitelikleri yorucu bir şekilde elde ederler. Frenk üzümü beyaz "atlama" donmak için idealdir. Bu çeşit meyve bakımından zengindir ve mükemmel tadı vardır.
 2. "Hollandaca" beyaz frenk üzümüEski bir çeşitlilik, ancak son zamanlarda, kalıcı olarak başka, daha umut verici türlerin yerini almıştır. Pek çok bahçıvanın boş yere olduğuna inanıyorum. Bu bitkinin çalıları, onları dikerken sitenin maksimum alanını kullanmasına izin veren çok geniş, kompakt değildir. Bu kuş üzümü çeşitliliği, nemli, verimli topraklarda, düşük sıcaklıklara karşı daha dayanıklıdır. Orta boy meyveler yuvarlak, hafif sıkılmış bir şekle sahiptir. Onların kabuğu şeffaftır. Yüzeydeki tohumlar ve damarlar açıkça görülebilir. Hamur sulu ve harika bir tada sahiptir. Olgun meyveler parçalanmamakta, bir numarada toplanmaktadır. Bu frenk üzümü taze formda iyidir. Ama işlenmesi tadı etkilemez.
 3. Frenk üzümü beyaz çeşitleri "Versailles" iyionun arazilerinde onu yetiştiren bahçıvanlar tarafından biliniyordu. Yüksek verim ve lezzetli, büyük boyutlu meyveler için çekici. Çalıları kompakt ve ortalama büyüklüktedir. Bu kuş üzümü, verimli topraklarda büyüyen, büyük verim verir. Donmaları iyi tolere eder. Olgunlaşma zamanına göre orta çeşitleri ifade eder. Büyük meyveler, açık krem ​​rengine ve yuvarlak bir şekle sahiptir. Büyüme sürecinde, neredeyse büyüklükte değişmezler. Kabukları şeffaftır, tohumlar ve damarlar bunun üzerinden görülür. Meyve eti çok sulu, şekeri ve asidi bir araya getirerek meyve tazeliğini tazeliyor. Berry özellikle taze. Ayrıca reçel, komposto, meyve suları, şuruplar, reçeller ve daha fazlası da hazırlanır.

Kırmızı kuş üzümü: fayda

Tatlı frenk üzümü çeşitli

Frenk üzümü meyveleri potasyum, demir açısından zengindir.süksinik ve malik asitler. Pektin maddeleri ve karoten içerirler. Meyvelerin kullanımı, vücuttaki fazla sıvıların giderilmesine katkıda bulunur, kalp ve kan damarlarının hastalıklarının önleyici bakımı olarak hizmet eder.

Redcurrant meyveler tedavide kullanılırdiyabet mellitus. Mide bulantısını ortadan kaldırıyor ve iştahı çekiyorlar. Diüretikler, antiinflamatuar, hemopoietik, müshil ve genel restoratif ajanlar olarak kullanılırlar. Meyvelerde bulunan elma ve süksinik asitlerin kullanımı, vücudu enerji ile şarj eder. Bu nedenle yaşlı insanlar için tavsiye edilir. Frenk üzümü suyu vücudun sesini uygun seviyede tutar.

Kırmızı kuş üzümü

Kırmızı kuş üzümü yararları bariz ve tartışılmaz. Ancak bazı hastalıklarda zarar verebilir. Bu durumda, diyet dışında bırakılmalıdır. Meyve suyu kullanımı mide ülseri, hepatit, gastrit ve azaltılmış kan pıhtılaşabilirliği olan kişilere kategorik olarak kontrendikedir.

Frenk üzümü

Bu tür bir kültürün adı kelimeden geliyorEski Rus'dan çeviri "Smorod", bu türün karakteristiği olan "kalıcı koku" anlamına gelir. Kuş üzümü, bahçıvanın beğenisine siyah renktedir ve lezzetli meyveleri, çocuklar ve yetişkinler tarafından uzun zamandır sevilmiştir. Frenk üzümü çeşitlerinin tanımı, geniş bir ürün yelpazesi için bir fırsat sunmaktadır. Sonuçta, bu bitki düşük sıcaklıklara ve mantar hastalıklarına direnç ile karakterizedir. Siyah frenk üzümü, yıllık meyve taşıyan hızlı büyüyen, yüksek verimli bir üründür. Yetiştirme koşulları için büyük gereksinimleri yoktur. Ve meyveleri mükemmel tat ve iyileştirici özelliklere sahiptir.

Siyah frenk üzümü: çeşitleri

Siyah frenk üzümü çeşitleri

 1. "Küçük Prens" - erken çeşitlilik. Düşük bir çalı ve hasat kolaylaştıran uygun şekli vardır. Tüm hastalıklara, şiddetli dona ve uzun süreli kuraklığa dayanıklıdır. Meyveler düzenli ve bol miktarda. Demetlerdeki meyveler yoğun ve aynı zamanda olgunlaşır. Bu onların koleksiyonunu kolaylaştırır. Fırçalar küçük boyutludur, eşleştirilir ve yalnızdır. Çilekler, ince, narin bir cilt ile kaplanmış, sulu, parlak siyah renklidir. Tatlı ve ekşi meyvenin hayranlarını beğenecekler.
 2. "Openwork" blackcurrant anlamına geliryüksek verimli kültivar. Donmaya karşı dayanıklıdır. Ani hava değişikliklerinden korkmuyor. Ağır ateş ona baskı yapmaz. Meyveler düzenli olarak ve istikrarlı ortalama verim farklıdır. Bu kültür küf ve antraknoza karşı dayanıklıdır. Ama bazen böbrek akarlarından etkilenir. Kavisli kalın fırçalar kısa ve orta büyüklüktedir. Yuvarlak meyveler büyük, parlak ve tatlı, ekşi bir tada sahiptir. Hangi tür kuş üzümü çeşitlerini seçerseniz, bu konuda da durabilirsiniz.
 3. "Bagheera" geç çeşitliliği ifade eder ve farklıdıryüksek don direnci ve bol verim. Don ve thaws sık sık değişiyorsa, sürgünlerin hafif bir dondurulması vardır. Bu çeşit yutma ve antraknoz ile zarar görmez, fakat külleme bazen küflenmeye zarar verebilir. İnce küçük dallarda meyveler eşit olarak dağıtılır. Meyveler aynı boyuta ve belirgin bir siyah renge sahiptir. Parlak ince deri çok dayanıklıdır. Meyvelerin hassas bir aroması ve tatlı tadı vardır.

Büyük gövdeli siyah frenk üzümü

 1. "Exotica" en büyük meyve çeşididirSiyah frenk üzümü. Yüksek verim ve erken olgunlaşma ile ayırt edilir. Çalı güçlü, sert, dalları dik, güçlüdür. Düzgün bir fırça oluşturan büyük meyvelerin şiddetinden bükmeyin. Meyve sulu, hoş bir tatlı tadı var. Siyah frenk üzümü en iyi çeşitleri bu kültür türüyle temsil edilir.
 2. "Aleander", büyük meyveli siyah çeşitleri ifade eder.Frenk üzümü. Uzun bir yayılan çalı ve altındaki dalları ile karakterizedir. Yapraklar koyu yeşil, güçlü ve hafif kırışıktır. Bitki külleme ve antraknoza karşı dayanıklıdır, ancak kıskaç akarlarına zarar verme eğilimi gösterir. Bu çeşitlilikteki kuş üzümü kültürü şiddetli kış aylarını iyi tolere eder, ancak kuraklık büyümesi ve bol meyve vermesi için rahat bir koşul değildir. Kavisli bir şeklin uzun, kalın ellerinde, birçok büyük meyveler vardır. Hoş bir tadı ve kokulu aroması var.
 3. "Selechenskaya-2" siyahın en iyi derecelerine dahildirFrenk üzümü. Uzun, kompakt çalılarda, jartiyere ihtiyaç duymayan birçok güçlü dal vardır. Bu çeşit mantar ve kene kaynaklı hastalıklardan korkmaz. Çok nadiren böbrek akarı etkiler. Evrensel bir çeşittir, şiddetli donları ve uzun süreli ısıyı iyi tolere eder. Güçlü kavisli fırçalarda bektaşi üzümünde olduğu gibi çok büyük meyveler vardır. Meyveler güçlü, kalın bir cilt ile kaplıdır. Hasat sırasında yırtılmazlar. Meyveleri lezzetli, tatlı, kendine özgü bir narin lezzet var.

Siyah frenk üzümü Faydalı özellikleri

En iyi üzümü çeşitleri

Frenk üzümü çeşitlerinin tanımı tamamlanmayacaktır.onların yararları hakkında söylenemez. Siyah frenk üzümü, mevcut tüm en yararlı duttur. İnsan maddeleri için gerekli kiler denir. Mükemmel bir tada sahiptir ve yüksek iyileştirici özellikleri ile takdir edilmektedir. Meyveler, gençliğin vitamin olarak adlandırılan büyük miktarda askorbik asit, karoten ve biyotin içerir.

Siyah frenk üzümü uzun zamandır yaygın olarak kullanılmaktadırhalk tıbbı. Demir, potasyum ve magnezyum içeriği, anemi, kan damarları ve kalp hastalıkları için meyve ve yaprakları kullanmanıza izin verir. Siyah frenk üzümü pektinler, filokitler, eterik ve taneli maddeler bakımından zengindir.

Bu çeşit çeşit frenk üzümü çayı azaltır.kolesterol, egzama ve cilt hastalıklarını tedavi eder, depresyon ve stres ile yardımcı olur. Ülser ve gastrit çiçekler ve genç siyah frenk üzümü yaprakları ile tedavi edilir ve romatizma ve böbrekler çilek ile tedavi edilir. Şu anda, siyah frenk üzümü bazlı çeşitli hastalıklardan binlerce tarif var.

Frenk üzümü hastalıkları

Frenk üzümü, diğer bitkiler gibi, hayret ediyorhastalıklar ve zararlılar tarafından zarar görmüştür. Sitenize en iyi çeşitte üzümü verirseniz, birçok bulaşıcı hastalık bulaşmasını önleyebilirsiniz. Ama en yaygın olanları bilmelisin.

 1. Antraknoz, yaprakların, yaprak saplarının bir hastalığıdır.pedinküller ve meyveler. Mayıs ayından itibaren bitkiler etkilenir. Sonunda büyümekte olan kahverengi renkli küçük lekelerin ortaya çıkmasıyla karakterizedir. Yapraklar sararmaya, bükülmeye ve düşmeye başlar. Yavaş büyüme çeker ve olgunlaşmak için zamanınız yoktur. İlkbaharda ve geç sonbaharda hastalığı önlemek için, çalılıkların etrafındaki toprağı kazmanız gerekir. Ve tomurcuklar çözülmeden önce, bir vitriol çözeltisi serpin. Bordeaux sıvısını uygulayabilirsiniz. Büyüme mevsimi boyunca dört kez püskürtülür: tomurcuklanma sırasında, çiçeklenme sonunda, çiçeklenmeden yarım ay sonra, hasattan sonra.
 2. Makhrovost viral bir hastalıktır vebu yüzden hızla yayılabilir. Taşıyıcılar böcek, böbrek akarları ve yaprak bitleridir. Bu hastalık, yaprak ve çiçeklerin biçim ve renginde bir değişiklik ile karakterizedir. Bitki meyve vermeye son verir. Hastalıkla savaşmak için dallar kesilir veya bütün çalı kaldırılır. Esas olan, hastalığın yayıcılarıyla savaşmaktır.

Frenk üzümü çeşitlerinin tanımı

Frenk üzümü zararlıları

 1. Akar çok küçük, düşününsadece bir büyüteç veya büyüteç ile olabilir. Küre şeklini alan ve yaprak ve çiçekleri bırakmayan bitkinin tomurcuklarını tahrip eder. Kene, böbreklerdeki kışı geçirir. Ekim malzemesi, kuşlar ve böceklerle yayılır. Bu zararlıyla mücadele etmenin etkili yolları henüz icat edilmemiştir. Ama bir mücadele yürütmek gerekiyor. Bunu yapmak için, bitki birkaç kez püskürtülür: tomurcuk açmadan önce, iki hafta sonra ve çiçeklenmeden önce. Püskürtme için birçok çözüm var. Herhangi bir mağazada geniş bir ürün yelpazesinde sunulur.
 2. Sawfly iyi bir iştah tarafından ayırt edilir. Bütün yaprakları yiyor. Onun larvaları, bir bitki çalısının altında toprağa gömülen kozalardadır. Burada haşere ve kış için bekle. Buna karşı mücadele, sonbaharda kazma ve çeşitli şekillerde yağmurlamadan oluşur: çiçek açmanın sonunda tomurcuk açılması, tomurcuk oluşumu. Zararlılara üreme olmazsa, larvaları periyodik olarak sallar ve yanar.
En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır 2019

En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır 2019

Related news

 • Tekir kediler hakkında ilginç bilgiler
 • Bir daire için hediye
 • Arı Maya Yelek Yapılışı
 • Kilo Alma Yöntemleri
 • Safra kesesi taşları alınmazsa ne olur ile Etiketlenen Konular

 • En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır


  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır

  En iyi frenk üzümü çeşitleri siyah, kırmızı ve beyazdır