En İdeal Fitness Formülü 2019

En İdeal Fitness Formülü 2019 En İdeal Fitness Formülü

En İdeal Fitness Formülü

Tamam, tamam, biliyorum! Bunu daha önce defalarca duydunuz. Size bir fitness formülü vermeyen uzman, âlim, yayın ve web sitesi kalmadı şu dünyada; ve hemen hemen hepsi de birbirine çok benziyor.

Ama bu seferki farklı. Söz veriyorum.

Formül:

Eğer gerçekten sağlıklı ve fit olmak istiyorsanız, şu önerilere muhakkak uyunuz:

Önce işe doğru babaanne ve anneanne seçerek başlayınız. Bu gerçekten can alıcı bir husus, o yüzden ev ödevinizi iyi yapınız.Genler, sağlık ve fitness profillinizin en kuvvetli oyuncularıdırve bu yüzden vücudunuzdaki her bir hücrenin olası en iyi şifreyi almasını istemelisiniz. Anne ve babanızın da benzer şekilde aynı Allah vergisi özelliklerde olduğundan ve siz ana rahmine düşmeden önce her ikisinin de çok sağlıklı beslenmiş olduğundan emin olunuz. Çünkü eğereksik ya da sağlıksız beslenmişler ise obezite (şişmanlık) ve diyabet gibi metabolik anormallikleri size geçirebilirler.

Sonra, öyle bir ayarlayın ki ana rahmine düşme anınız en ideal mevsim ile rastlaşsın. Böylelikle hamilelik döneminin son üç ayı ile sizin doğumunuzdan hemen sonraki ilk birkaç ay boyuncaanneniz taptaze sebze ve meyvelerle beslensin.Eğer burada zamanlamayı iyi yapamazsanız, konserve ve paket gıdalardan oluşan düşük kaliteli bir kış diyeti ile cezalandırılırsınız. Bu da gelecekteki sağlık ve performansınızı oldukça aşağı çekecek bir etki yapacaktır.

Hamilelik döneminde annenizin kendisine çok iyi baktığından ve stressiz bir ortamda yaşadığından emin olun.Çünkü eğer anneniz hamilelik esnasında stres içinde yaşamış ise siz de bir nevi doğum öncesi kortizol banyosunda pişmiş olarak çıkarsınız.Bu durum DNA’nızı olumsuz yönde etkileyerek erişkin yaşlarınızda stres ile ilgili problemler yaşamanıza neden olabilir. Öyle ki elverişsiz gen dışa vurumu kalıcı olabilir ve sizi hayat boyu sürecek hastalık ve düşük performans riskleriyle baş başa bırakabilir.

En sonunda doğduğunuz zaman bu olayın hastanede değil, çok daha sağlıklı ve doğal bir ortamda olduğundan emin olun. Hayatınızın ilk anlarında cömertçe ve şefkatle size dokunulsun ve teniniz okşansın.Çünkü bu dokunsal tecrübe, sizin dokularınızda rahatlatan ve sizi restore eden bir etkiye sahiptir.

Bebekliğinizde ne yapın ne edin, annenizin en az 6 ay boyunca sizi sadece anne sütüyle beslemesini sağlayın.Bu sizin çok daha kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olmanızda en büyük rolü oynayacaktır.Hatta ve hatta 6 ay sonra katı gıdalara hafif hafif geçildikten sonra bile 2 seneye kadar anne sütü içmeye gayret edin. Anne sütünden yoksun geçirilen bir bebeklik yaşadıysanız orta kulak iltihapları, zatürree, mide ve sindirim rahatsızlıkları ve idrar yolları enfeksiyonları ile uzun süre başınız ağrıyabilir.

Bağışıklıktan bahsetmişken, bebekliğinizde muhakkak bol bol çamurlu sularda oynamak, yalın ayak çimenlerde yürümek ve teninizi doğal objelere sürtmek için ebeveynlerinizden izin alınız.Bu sayede teniniz faydalı bakterilerle tanışabilir ve onlarla her gün pratik yapabilir.Böyle bir tecrübenin olumlu katkıları onlarca yıl sonra dahi etkisini sürdürecektir.

Çocukluğunuz sırasında ebeveynleriniz sizi muhakkak doğal ışığa ve doğal günlük ritimlere maruz bıraksın.Televizyon, bilgisayar ve flüoresan lamba ışıklardan sizi uzak tutsunlar.Bu durum vücudunuzun fizyolojik ritimlerinin tam olarak çalışması için çok önemli.

Ebeveynlerinizin size muhakkak güvenli, destek olan ve koruyucu bir çevre sağlamasına gayret ediniz. İstikrarlı, dengeli ve sizi dış dünyanın tehlikelerinden koruyacak bir ev ortamına çok ihtiyacınız olacak. Bu korunma duygusu beyin ve stres tepkinizi normal olarak geliştirerek tam gelişmiş bir beyin zarı oluşturmanıza yardım eder. Böylece düşünmeden eyleme geçme, davranış ya da dikkat problemleri gibi sorunlardan uzak yaşarsınız.

Ne yaparsanız yapın,doğru bir sosyal sınıfta doğmaya gayret edin, mümkünse toplumun üst sınıflarında.Araştırmalar inatla gösteriyor ki üst sınıfların bireyleri daha sağlıklı bir yaşamı istiyor ve bundan zevk alıyorlar. Benzer şekilde ebeveynlerinizin varlıklı olduğundan da emin olunuz. Sağlam bir gelir ailenizdeki stresi azaltmakla kalmaz, fiziksel hareket için sürüyle fırsatı da mümkün kılar.

Doğduğunuz yerle ilgili yine çok önemli bir konu daçevrenizin insan bedenine dost bir çevre olması gerektiği.Bölgede bol bol bisiklet yollarının, yürüyüş parkurlarının ve doğal pazarların olduğundan emin olun. Kasabanın yanlış tarafında iseniz eğer, sağlıklı yaşam için zayıf fırsatlara gebe kalabilirsiniz.

Ah, tabii bir deetrafınızın sürüyle sağlık ve fitness konusunda örnek alabileceğiniz insanlarla dolu olmasınagayret ediniz. Yani ailenizde, okulunuzda ve yakın çevrenizde kaliteli ve iyi ahlaklı sporcular olmalı ve sizi sağlıklı yaşam ve egzersiz konularında hep teşvik etmeli. Anne babanız, öğretmenleriniz ve koçlarınız canlılık, merak, yaratıcılık ve iyimserlik ile dolu olmalılar.

İşe başladığınız zaman daişvereninizi öyle bir seçiniz kikendisi düzenli hareketin önemini, organik beslenmeyi ve stres azaltıcı pratiklerin faydalarını anlayan birisi olsun. Kendisi size gerektiğinde egzersiz yapabilmeniz ve kişisel gelişiminizi tamamlamanız için bol bol izin versin.

Sonra,genişlemiş sosyal çevrenizde de sağlıklı yaşam pratiklerinin yapılıyor olması çok önemli.Yani arkadaşlarınızın arkadaşlarının arkadaşları zengin, aktif ve hareketli yaşayan ve doğru gıdaları tercih eden kişiler olmalı. Bu durum vücudunuzda, hayatınızda ve sağlığınızda büyük bir dalgalanma yaratacak ve alacağınız faydaları ikiye üçe katlayacaktır.

Son olarak, tarihin doğru bir zamanında ve doğru bir kültürde yaşadığınızdan emin olunuz.Öyle bir kültür ki yaratıcı ve iyimser bir kültür olsun. Yaşadığınız zaman ve kültürün ahlaki değer ve yapılarının nasıl düşündüğünüz, nasıl davrandığınız ve nihayette vücudunuzun nasıl performans gösterdiğinde çok derin bir baskısı olacaktır çünkü!

Sağlık ve Fitness’in Yörüngesi

Belki de bu formülünalaycı ve taşlama maiyetinde hazırlanmışbir formül olduğunu düşünüyorsunuz, belki gerçekten de öyle. Bu tavsiyeler sizlere garip gelebilir çünkühemen hepsi, kişinin kontrolünün dışında gelişen koşulları temsil ediyor.Kimse ebeveynlerini, doğum öncesi ortamını, arkadaşlarının arkadaşlarının arkadaşlarını ya da yaşadığı zaman ve kültürü seçme hakkına sahip değil. Ancak yine de bütün bu faktörlerin sağlık ve fiziksel performansımıza etkisi tartışılmaz. Halk sağlığı, epijenetik ve nörobiyoloji dallarındaki yeni araştırmaların da kanıtladığı gibi sağlık ve fitness büyük bir oranda“kişinin kendisine bağlı olmayan”kuvvetlere ve şartlara bağlı olmaktadır.

Netice olarak, kanımca, sağlık ve fitness’in ne olduğunu yeniden düşünme zamanı geldi.

Çok fazla sayıda insan, antrenmanın tamamen kişisel istek, kişisel tercih ve kişisel çabadan ibaret olduğunu düşünüyor. Yani sadece doğru egzersizi yapıp doğru gıdaları yediğimiz zaman istediğimiz sonuçları alacağız. Formda kişiler formdadır çünkü doğru programlarla çalışmışlardır, doğru spor salonlarına gitmişlerdir, doğru beslenme desteklerini kullanmışlardır ve doğru antrenörlerle çalışmışlardır. Sağlıksız kişilerse sağlıksızlardır çünkü tembeldirler, ya da yanlış bilgilendirilmişlerdir. Hâlbuki bu genellemeler açıkça yanlış!

Sağlık ve fitness sektörlerinde çalışan uzmanlar olarak, bu aralar sık sık nörobiyoloji dünyasından gelen işlerimizi aksatıcı haberlerle çalkalanıyoruz: yani sağlık ve fitness çoğunlukla değiştirilemez şartların ürünü.Büyük oranda formda kişiler basitçe daha şanslı. Sağlıksız insanlar ise çoğunlukla şanssız.Evet; irade, seçim, istek ve kararlılık için de bolca yer var ama bedenlerimizin formu büyük ölçüde kendimizden daha büyük kuvvetlerin etkisiyle şekillenmekte.

İşte bu yüzden dar görüşlesalt egzersiz ve beslenmeye odaklandığımız zaman genellikle başarısız oluyoruz.Uzmanlık alanlarımızı ve en son bilgilerimizi sürekli genişletiyoruz ancak obezite, diyabet ve kalp hastalıklarının vahim durumu gittikçe derinleşiyor.Eğer metotlarımız gerçekten etkili olsaydı,şurası apaçık bir gerçek ki insanlar giderek daha sağlıklı olurlardı. Ama olamıyorlar.

Rahatsız edici gerçek şu ki, bedenimizin sağlık ve fitness yörüngesi önceki tahminlerimizden çok daha öncesinden belirlenmiştir. Hatta ve hatta doğumumuzdan bile öncesinden.Fitness uzmanları ya da antrenörler olarak bu yörüngeler üzerindeki etkimiz yok denecek kadar azdır.Birçok defalar, bu yörüngeyi saptırabilmek için aşırı miktarlarda zaman, enerji ve kaynak gerekecektir. Evet, orada burada bazı vücut değişim hikâyeleri okuyor ya da tanık oluyoruz ve bunlar ilham veren nitelikte; ancak gerçekte yapabileceğimiz pek fazla bir şey yok.En düzenli egzersiz ve beslenme programı dahi genlerimize kazınan on yılların hatta nesillerin etkilerini geri çevirecek kuvvette olamaz.

Eğer gerçekten insanların daha sağlıklı ve formda olmasına yardım etmek istiyor isek, dikkatimizi biyomekanik ve biyokimyanın, diyet ve egzersizin ve özellikle estetik ve performansın çok çok daha dışına taşımamız gerekmektedir.Artık zor konuları konuşmanın zamanı geldi: sosyal adalet, eşitlik, kültür, sosyal nörobilim ve kişilerarası nörobiyoloji gibi.Vücutlarımızı şekillendiren daha büyük sosyal ve çevresel kuvvetler konu olduğunda artık“bu benim işim değil”diyerek kaçamayız.

En İdeal Fitness Formülü 2019

En İdeal Fitness Formülü 2019

Related news

 • 2013 Bayan Yazlık Örgü Bluz Modelleri
 • Kaplumbağa Kurabiye
 • 3 Adımda Renkli Dilimli Boyunluk Öğrenin
 • Çok şık sade örgü pançolar
 • Komik ile Etiketlenen Konular

 • En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü

  En İdeal Fitness Formülü