Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 92 19.02.2019, 21:09

Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı

Bugün emtia dolaşım sistemi ve dağıtım kanallarıherhangi bir şirketin kalkınma stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır, satış pazarlarını genişletmesine, müşteri tabanını artırmasına ve ürünlerinin rekabet gücünü artırmasına olanak tanır. Bu bağlamda, bir şirketin stratejisini oluştururken, bu sistemi dikkate almak gerekir.

Pazarlamada emtia dolaşımı sistemi temsil ederBöyle sipariş, depolama, stok malların miktarının kontrolü, ulaşım gibi unsurları içeren malların dolaşımı ile süreçlerin bir dizi. Aynı zamanda, şirket içi hizmetler olarak kullanılabilir ve dağıtım sisteminin yapımı için üçüncü tarafları dahil etmek.

Emtia dolaşımı kanalları, şirketin pazarlama politikasının önemli bir parçasıdır. Şirketin kendisi için seçtiği kanallardan, ürünlerinin pazardaki başarısına ve tabii ki şirketin gelirlerine bağlıdır.

Bu nedenle, emtia dolaşım kanallarının özüne ve türüne daha yakından bir göz atalım.

Emtia dolaşım kanalları,malların üreticiden son kullanıcıya fiziki hareketi. Bir malın nihai bir tüketici, malları kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan bir kişidir. Öte yandan, emtia dolaşımı kanalları aynı zamanda tüketiciye mal dağıtmanın yolları ve araçlarıdır. Ayrıca, bu terimle, emtia dolaşımı sürecinde aracılar olan bireylerin ve tüzel kişilerin toplamı anlamına gelebiliriz.

Emtia dolaşım kanalları karmaşıklığına ve yapısına bağlı olarak doğrudan, dolaylı ve karışık olmak üzere 3 ana gruba ayrılabilir.

Doğrudan kanal kullanmanın durumundaÜrünler doğrudan üreticiden son kullanıcıya teslim edilir. Böyle bir planda aracılar katılmaz. Yani, malların zinciri olabildiğince basittir: üreticinin son kullanıcı olduğu anlaşılıyor. Mal dolaşımının doğrudan kanalını kullanırken, malların taşınması ve satışı için tüm fonksiyonlar imalatçı tarafından üstlenilir.

Sofistike üretim ekipmanı olarak veya belirli bir düzen için mal veya hizmet üretiminde bu ürünleri pazarlama yapılırken meta dolaşımı Doğrudan kanalları, tipik kullandı.

Bir sonraki emtia dolaşım kanalları türü daha fazladırdağıtılan - bunlar dolaylı kanallardır. Bu durumda, üretici son kullanıcılara malların teslim edilmesi işlevlerinin bir kısmını kaldırır. Malların hareket planı karmaşıktır. Yeni bir unsur ekliyor - arabulucu (ve), yani zincir şu şekildedir: Üretici - aracı (ve) - son kullanıcı. Aracıların bayileri, distribütörleri, acenteleri, perakende aracıları olduğu için. Elbette üretici, mallarının tüketici ile doğrudan bağlantısını kaybeder, ancak böyle bir kanalın kullanılması, satış pazarının genişlemesi ve satış verimliliğinin artması gibi belirgin bir avantaj sağlar. Bağlantıları ve faaliyetlerinin kapsamı sayesinde, toptan ve perakende aracılar, malların geniş kullanılabilirliğini ve hedef pazarlara getirilmesini sağlar. Üretici, karlarından bir kısmını aracılar lehine kaybederken, yine de kendi kaynaklarını ve zamanından tasarruf ettiğinden kazanmada kalır. Mallarının satışı için pazar, üreticinin tek başına piyasaya sürmesi durumunda elde edemeyeceği seviyeye kadar genişler.

Son emlak dolaşım kanalları türü - karışık - ilk iki kanalın öğelerini birleştirir.

Etkinliğin önemli bir koşulu olanemtia dolaşımı kanalları satıcının asgari masrafları ve malların piyasaya sürülmesinin zamanlamasıdır. Sonuç olarak, iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağıFotograf Goruntuler

Related news

 • İSPANYA TATİLİ – 2. gün
 • HDPE boru bağlantı parçaları: çeşitleri ve özellikleri
 • Kahramanmaraş Haberleri: Zuhal Topalın tazminat kazandığı damat adayı: Ben bu parayı nasıl ödeyeceğim

 • Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 1

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı


  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 38

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 65

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 37

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 20

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 68

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 98

  Emtia dolaşım kanalları veya ürününüzün tüketiciye nasıl ulaşacağı 37