Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 2019

Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 2019
11.05.2019

Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 50

Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör

Elektronik devre tasarımında sıklıklaFarklı cihazlar yaratmanın ilkelerinin değiştiği radikal değişiklikler var. Bu tür devrimci değişiklikler yeni cihazların ortaya çıkması ve teknolojinin gelişmesi sonucu ortaya çıkabilir. Bu durumda iyi bir örnek, elektron tüplerinden yarı iletken cihazlara geçiştir. Ya da verimli çalışan yeni cihazlar oluşturmak için mümkün olan devre çözümlerinin geliştirilmesinde. Diferansiyel amplifikatör nispeten yakın zamanda ortaya çıktı, ancak birçok endüstride hemen talep edildi. Bu tür amplifikatörleri kullanan şemalar endüstriyel elektronikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Temel olarak, birçok ev aleti, teyp kaydedici, amplifikatör vb. Dizayn edilmiştir.

diferansiyel amplifikatörBöyle bir amplifikatörün çalışma prensibi yeterince basit ve bu cihazın popülerliği yatıyor. İki giriş / çıkıştan oluşur ve yüksek kazançlıdır.

Diferansiyel amplifikatör farkına cevap verirÇıkış voltajı görünümü ile giriş potansiyelleri. Çıkış seviyesi, amplifikatörün kendisinin amplifikasyon faktörü ile çarpılan girişteki potansiyel farkla eşit olacaktır. Diğer bir deyişle, böyle bir şema, çıkış voltaj seviyesini arttırarak, girişteki potansiyellerin başlangıç ​​dengesini geri yüklemeye çalışacaktır. Bu özellik, çeşitli şemaların yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Diferansiyel amplifikatör, çeşitli elektronik devrelerde yaygın olarak kullanılan operasyonel yükselteçlerin (OA) bir habercisi oldu.

oy ile diferansiyel amplifikatörOperasyonel yükselteçler büyük kazanmıştırpopülerlik ve işte kendilerini iyi gösterdi. Küçük, kompakt, yüksek hızlı bir cihaz, çeşitli teknolojik süreçleri kontrol etmek için kullanılan elektronik devrelere sıkıca gömülmüştür. Ayrıca, ev aletlerinde de OS'yi görebilirsiniz. Uygulamalarıyla çok sayıda şema oluşturulmuştur.

diferansiyel yükselteçlerÖrneğin, böyle bir amplifikatörün oranı kolaydırGeri bildirim oluşturursanız bunu yönetebilirsiniz. Bunun için devrenin çıkış / girişini sınırlama direncine bağlarız. Giriş sinyali ayrıca sınırlayıcı dirençten geçirilir. Gördüğünüz gibi, operasyonel amplifikatörün kontrol edilebilir olması kolaydır, devrenin katsayısı geri besleme direncinin giriş direncinin nominal değerine oranıyla hesaplanır.

Eğer bu katsayı birliğe eşit ise veTers giriş aracılığıyla geribildirim düzenlemek, daha sonra bir diferansiyel amplifikatör oluşturabilirsiniz. Bu amaçla, ters çevrilmemiş girişe giden voltaj, her bir kolda eşit direnç değerlerine sahip bir voltaj bölücüden beslenir. Böyle bir şemayı toplayarak, ay ile bir diferansiyel amplifikatör elde ederiz. Dirençlerin oranının değiştirilmesi, tüm devrenin parametrelerini etkileyebilir. Tabii ki ana kazanç faktörüdür.

Diferansiyel amplifikatörleri elektronik ortamda kullanarak neredeyse her projenin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Mantık, koruma veya kontrol devrelerinde mükemmel davranırlar.

Op amper üzerindeki devrenin dezavantajları, cihazın çalışma sıcaklığına bağlı olarak, çıkış sinyalinin küçük bir sapmasını içerir. Bu problem çeşitli devre çözümleri kullanılarak çözülmüştür.

Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 2019

Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 2019

Related news

 • Sütün Yanında Yemelere Doyamadığımız Damla Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır
 • Burçların Kimlik Belgesi
 • Portakallı Enginar Metropolis Restaurant
 • Hasan Sabbah’ın ölümü
 • Mercimekli Köfte Tarifi – Salata Tarifleri

 • Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 100

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör


  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 83

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 90

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 38

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 18

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 1

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 21

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 23

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 84

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 95

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 92

  Elektronik devrelerde ana elemanlardan biri olarak diferansiyel amplifikatör 41