Elektrometre seçimi ve bağlantı 2019

Elektrometre seçimi ve bağlantı 2019
19.07.2019

Elektrometre seçimi ve bağlantı 39

Elektrometre seçimi ve bağlantı

Elektrik sayacı elektrik sayacıCihaz, hem AC hem de DC'nin güç tüketimini dikkate alacak şekilde tasarlanmıştır. Bu durumda elektrik, kilowatts / saat (kW / h) cinsinden ölçülür. Belirli bir süre boyunca elektrik enerjisinin tüketimini izlemek ve izlemek gerektiğinde, bir elektrik sayacını bağlamak da gereklidir.

Elektrik sayaçları tek fazlı ve üç fazlıdır. Ölçüm cihazı, bir akım ölçüm transformatörü üzerinden bağlanır (dolaylı bir bağlantı durumunda), ancak bunlar olmadan yapabilirsiniz (doğrudan bağlantı). Bir elektrik sayacının 380 volt'a kadar bir gerilime sahip bir şebekeye kurulması, cihazın 5 ila 25 A elektrik akımı için kullanılmasını gerektirir. Bu zorunlu bir kuraldır. Elektrik sayacının seçimi, türleri açısından gerçekleştirilir. Şu anda iki ana var: elektronik ve endüktif sayaçlar. Hangisinin daha iyi olduğu sorusunu cevaplamak için - elektronik veya indüksiyon - oldukça zordur. Her şey onlara atanan işlevlere bağlıdır.

güç ölçer bağlantısı

İndüksiyon elektrik sayacı prensiplere dayanmaktadırİndüktörün manyetik kuvvetlerinin çalışması ve alüminyum diskin manyetik kuvveti ile voltaj. Bu etkileşimin bir sonucu olarak, diskin devir sayısı enerji tüketimini yansıtacaktır. Devirleri saymak için bir sayım mekanizması kullanılır. Bu sayıcılar son derece basit, ama zaten eskimiş durumdalar. Çok oranlı muhasebeyi destekleyemezler ve okumaları uzaktan aktaramazlar. Bir indüksiyon devresinde çalışan bir elektrik sayacının bağlanması basit bir meseledir ve çoğu durumda bile özel bilgi gerektirmez.

metre kurulumu

Elektronik sayaçlar mikro devrelere dayanmaktadır. Bu tür cihazlarda dönen parça yoktur, sadece ölçüm elemanlarından gelen sinyalleri doğrudan doğruya orantılı miktarlara dönüştürürler. Bu tür elektronik sayaçların yüksek güvenilirliği ve doğruluğu vardır.

Bağlanma gibi bir süreç sırasındaBir elektrik sayacı, bazı cihaz parametrelerine dikkat etmek gerekir. Ön tarafta, indüksiyon sayaçları için diskin devir sayısı ya da 1 kW / saate karşılık gelen elektronik sayaçların darbe sayısı belirtilmelidir.

Elektrometre seçimi

Önemli bir parametre çağrılmalıdırelektrik sayacının doğruluk sınıfı. Bu parametre, ölçüm hatasının derecesini gösterir. Ayrıca, cihazın tarifesi en önemli parametre olarak adlandırılmalı ve elektrik sayacı bağlantısı gibi bir prosedürde buna dikkat edilmelidir. Yakın zamana kadar, günlük hayatta kullanılan neredeyse tüm metreler kesinlikle bir tarife idi. Modern dijital metreler, hem günün bölgelerini hem de yılın saatlerini bile takip edebilir.

Çok tarife seçenekleri tüketici için faydalıdır: Bu tür elektrik sayaçları için geliştirilen sistem, tarife ile günden geceye otomatik olarak geçiş yapmanızı sağlar (gece tarifesi çok daha düşüktür, bu da kullanıcıları günlük yük programını eşitlemeyi motive eder).

Elektrometre seçimi ve bağlantı 2019

Elektrometre seçimi ve bağlantı 2019

Related news

 • Nijerde Boko Haram saldırısı 4 kişi hayatını kaybetti
 • Çok İzlenen Videolar
 • Peruda 800 yıllık ahşap heykellerin bulunduğu antik kentten kareler
 • Dünyanın en derin denizi dünyanın enleri dünyanın en derin denizi nerde
 • İmkansız olabilir veya Rubik küpünü nasıl monte edebilirsiniz 5x5

 • Elektrometre seçimi ve bağlantı 66

  Elektrometre seçimi ve bağlantı


  Elektrometre seçimi ve bağlantı 57

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 61

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 54

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 49

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 16

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 23

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 38

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 66

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 1

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 2

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 19

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 97

  Elektrometre seçimi ve bağlantı 24