El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da OlamazsınızEl Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız

24.05.2019

El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 1

El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız

El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız

El Ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı

El ve ayak güzelliği çok eski tarihten beri, özellikle bayanlar için en önemli estetik detaylardandır. Ayağı temiz olanın her yeri temiz olur düşüncesi günümüzde de sıkça duyduğumuz cümledir. İşte bu düşünceyle birlikte,el ve ayak bakımı nasıl yapılmalısorusu ortaya çıkmaktadır.

El Bakımını Yapabilmek İçin

el-bakimiÖncelikli olarak ellerimizi en çok nelerin yıprattığını bilmemiz gerek. Örneğin su; eğer eller yıkandıktan sonra iyice kurulanmaz ise, su bile ellerimize zarar veriyor. Suyla temas ettikten sonra ellerimize her defasında losyon veya krem sürmeliyiz. Temizlik için kullandığımız deterjanlar ellerimize en çok yıpratanlarda işte bunlar. Evde veya başka herhangi bir yerde temizlik yapmaya başlamadan önce ellerimize lastik eldiven giymeliyiz. Eğer ev veya kapalı ortam dışında yani bahçede çalışmaya başlayacak isek; kumaş eldiven tercih etmemiz daha sağlıklı olacaktır.

Soğuk havalarda, karlı havalarda kesinlikle eldiven kullanmalıyız. Gece yatmadan önce ellerimize biraz yağlı bir nemlendirici krem sürüp, sonrasında eldiven giyip o şekilde yatılırsa, sabah uyandığınızda ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Ellerimizle birlikte tırnaklarında bakıma ihtiyacı vardır. Tırnaklara da bol bol nemlendirici sürerek tırnak etlerini yumuşatabiliriz. Uzun tırnaklar ilk görünüşte hoş görünse de sağlık ve temizlik açısından iyi değildir. El ve tırnak bir bütündür. El ve tırnak temizliği ikisi birlikte yapıldığında tam bir el bakımı yapılmış sayılır.

ayak-bakimiAyaklar, ömür boyunca vücut ağırlığını taşırlar. Ama en az hatta hiç bakım yapılmayan ayaklardır genelde. Ayaklar için en önce doğru ayakkabı tercih edilmelidir. Çalışıyor veya her gün dışarı çıkıyorsak, her gün aynı ayakkabıyı tercih etmemeliyiz. Tercih ettiğimiz ayakkabılar kesinlikle kullanım alanına uygun olmalıdır. Örneğin; gününün çoğunu ayakta geçiren birinin sivri topuklu ayakkabı tercih etmesi hem ayak sağlığına, hem vücut sağlığına oldukça zararlıdır. Tüm gün ayakkabı içinde olan ayaklar, en çok bakımı hak ediyor. Ilık bir su ve birkaç damla limon suyu, ayakları hem dinlendirir, hem de vücudu rahatlatır. Ayakların topuk bölümü sert olduğundan dolayı; özellikle banyo sonrasında veya banyo esnasında sert bir fırça yardımı ile fırçalamak topuk kısmını yumuşatacaktır, poza taşı da kullanabilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra hafif nemlendirici bir ayak kremi ayaklara uygulandığında ve üzerine çorap giyildiğinde bir süre sonra ayaklardaki yumuşaklık ve rahatlık vücudunuzda hissedilecektir.

Bir ömür boyu taşıyan ayakları ve asla estetik operasyon uygulanamayan elleri bakımsız bırakmamalıyız.


El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da OlamazsınızEl Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız

Related news

 • Kardemir Karabükspor Süper Lige Yükseldi
 • Serviks Rahim Ağzı Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • Modern İşletmede Sosyal Pazarlama
 • PRENSES YELPAZESİ ŞİŞ OYASI
 • Burç belirtileri: sembolizmin belirtileri ve mitolojik kökleri

 • El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 77

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız


  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 79

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 6

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 4

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 11

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 19

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 49

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 59

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 45

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 58

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 53

  El Ve Ayaklarınıza Gereken Özeni Göstermiyorsanız Bakımlı da Olamazsınız 83