Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 2019

Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 2019
16.09.2019

Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 2

Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması

Insan üreme sistemi içerirendokrin bezler de dahil olmak üzere dış ve iç genital organların bir kombinasyonu ile birlikte, geri kalanı ile üremeyi desteklemektedir. Bu işlev, belki de, tüm insanlığın temelidir, çünkü bu, türümüzün varlığını evrende devam ettirmeye ve gezegenin nüfusunun artmasına yardımcı olur.

Risk Faktörleri

erkeklerde epididim iltihabıAncak, Dünya'nın birçok sakinleri hakkında bile olsalarkadınların doğal hedefleri, sağlıklarına dikkat etmemeleri, kötü alışkanlıkları ve cinsel ilişkilere sahip olmaları, genellikle aşırı soğutuldukları, kişisel hijyen kurallarına uymadıklarıdır. Bu yaşam tarzından dolayı, küçük pelvisin boşluğunda bulunan üreme sisteminin organlarının çeşitli hastalıklarını geliştirebilirler. Kadınlarda, daha az korunurlar ve bu nedenle erkeklerden çok daha sık bulaşırlar, her türlü enfeksiyöz ajan tarafından saldırıya uğrarlar. Böylece, endometrit, yumurtalıkların ve cinsel bezlerin uzantılarının iltihaplanması, vajina, serviks geliştirin. Kadınlar için diğer risk faktörleri, prostisite, intrauterin kontraseptiflerin uzun süreli kullanımı, sık sık kürtaj (kürtaj) ve cinsel organlarda profesyonel olmayan tıbbi manipülasyonlardır. Erkek üreme sisteminin anatomik yapısı, enfeksiyonun genital yollarına girmesinin çok daha az sık ve zor olduğu şekildedir. Ancak, elverişsiz koşulların bir kombinasyonu ile (immün yetmezlik, uzamış hipotermi), erkeklerde epididim iltihabı gelişebilir.

kadınlarda uzantıların iltihabı

etkileri

Genital organlarda inflamatuar süreçlerÜreme fonksiyonuna geçici olarak (ve ihmal edilmiş formlarla - uzun süreli hatta kalıcı) yol açar. Bu döllenme için yumurta bile sperm yolunda korunmasız cinsel temas yoluyla engellerin onlarca kalkmak, çünkü elverişli bir koşul kümesi maç için gerekli olmasından dolayı olur. (- adneksit veya Salpingo yumurtalıkların ve fallop tüplerinin) kadın sağlığı hakkında herhangi bir sorun bulunmadığı zaman çoğunlukla kadınlarda uzantılarının endometrium (rahim hastalığının astar), inflamasyon gelişir. Bu hastalık grubunun temel belirtileri alt karın bölgesinde keskin (keskin) veya ağrıyan (sıkıcı) ağrılardır. Ve öncesinde veya sırasında, daha kötüler. Özellikle, koalisyon sırasında ağrı, cinsel istekte bir azalma ile karakterizedir. Hastalar genellikle düzensizlikler, sekresyonların sayısındaki artış / azalmanın yanı sıra zehirlenme, genel halsizlik, ateş, üşüme belirtileri gibi menstrüel işlev ihlallerinden şikayet ederler.

yumurtalıkların iltihabı

Enfeksiyon kaynakları

Cinsel iltihap değişikliklerinin nedenleriOrganlar hem erkekler hem de kadınlar daha sık bulaşıcıdır. Eklerin bir lezyonu, birincil kaynaktan lenfojen veya hematojen yayılım yoluyla gerçekleşir. Genellikle akut ya da kronik lezyonlar ekstragenital bulgular (çürüme dişler, bronşit, sinüzit, tüberküloz, apandisit) ve genital enfeksiyonlar komplikasyonlar (Chlamydia, Gonorrhea, trikomonyasis). Böylece bakteriyel, viral, fungal ajanlar olabilirler.


Etiyotropik tedavi

Bir anketin ardından doktor ve hastanın kapsamlı bir muayenesieklerin iltihabı için antibiyotik reçete eder. Hastalığın başlangıcında, özellikle hızlı gelişirse, geniş spektrumlu antibiyotik aktivitesi olan ilaçlar reçete edilir. Buna paralel olarak, bir kadının genital bölgesinden alınan bir sürüntü, mikrobiyolojik bir laboratuvarda, türünü belirleyen bir besin ortamı üzerinde patojeni ekmeye alınır. Sonuç olarak, bundan sonra, soru, hastadaki uzantıların iltihaplanmasını tedavi etmek için hangi antibiyotiklerle çözülür.

terapi

eklerin iltihabı için antibiyotikler

En etkili olanı seçinilacın durumu. Genellikle ekleri iltihabı için aynı antibiyotikler tarafından atanan - Bir "Amoksisilin", "Doksisiklin", "Klindamisin" "Kloramfenikol", "Gentamisin," "Lincomycin". Ayrıca çoğu zaman monoterapi kullanılmaz, ancak karmaşıktır. Bunu yapmak için, pozitif dinamikleri hızla başarı için çeşitli ilaçlar bir arada seçilir ve her şeyden önce, kadınlarda uzantılarının iltihabı azaltmak için. Buna ek olarak, hastanın durumunu ve enflamasyon zincirinin diğer bağlantıların kaldırılması giderme amaçlı patogenetik ve semptomatik tedavi düzenlenmektedir. Bu nedenle, eğer hastalık ilk tespit edildiyse ve akut fazda ise, o zaman büyük olasılıkla hasta yatarak tedavi önerecektir. İşte orada, ağrı ve takviye maddeleri rahatlatmak bağışıklık sistemini güçlendirmek için uzantılara veya diğer üreme sisteminin parçalarının yanı sıra sülfonamidler, analjezik iltihabı için gerekli antibiyotik almaları, yatak istirahati ile uyumlu olmalıdır. Hastalık subakut fazda meydana gelirse, fizyoterapi bu tedavi rejimine dikkatle eklenir. Ve kronik - aynı zamanda balneoterapi.

Ayırıcı tanı problemleri

kadınlarda uzantıların iltihabıBununla birlikte, hastalık hala uzun bir süre iselatent devam veya hasta uzantılarının iltihabı için antibiyotik sağlığı, kendini yetiştirmiş kullanımını takip etmez, daha sık bu tür durumlarda, orada sadece infertilite ile sonuçlanan komplikasyonlara bir çok, ama hızlı bir tedavi gerektirir. Uzun süre hasta hastalığın başlangıç ​​safhasında "kendi ayakları üzerinde taşımak" ve semptomların ortaya çıkması devam ettikten sonra tıbbi yardım isteyin olarak üreme fonksiyonunun hastalıklarının zamanında teşhis, genellikle çok problemlidir. Bu noktada, hastalığın belirtileri diğer birçok hastalıklara benzer: endometrit, peritonit, böbrek kist ve benzeri doktor (sadece ayrıntılı bir öykü ve fizik muayene, laboratuvar (KLA, OAM, PCR, immünolojik yöntemler IFA ve İFA) ve enstrümantal araştırmaların temelinde bir teşhis yapabilir ultrason). Ayrıca önemli olan, yumurtalıkların hareketliliğinin sınırlandırıldığını ortaya koyan içsel obstetrik çalışmadır.

Terapötik taktikler

Tedavi kontrol altında olsa bileHastanın tam iyileşme nitelikli profesyonel sonuçlar, gelecekte bu organizma için olumsuz durumlardan kaçınmak gerekir. Uzun zaman sokakta olmak veya soğuk bir odada, o genital organların kapsamlı hijyen yürütmek regl takip ve zaman içinde herhangi görünümünü, hatta küçük belirtiler fark gereklidir için Örneğin, bu gerekli değildir. Ekleri iltihabı için hasta zapomnilaneobhodimoe antibiyotik isim güzel olurdu. O (zaman bakteriyel enfeksiyon atanan penisilinin bir gruptan seçim bütün ilaçlar, bunlar geniş spektrumlu olan) örneğin -tsillin, sadece bellekte ilacın sonu bazı edilir depolanması gerekir. Bu penisilinler ve aminoglikositler (genellikle -mitsin biten) yapılan tedaviyle (kadınlarda uzantıların iltihaplanması neden olabilen) Bu etken, en çok stafillo-, streptokok, pepto-, peptostreptokokki, enterobakteriler ve Bacteroides türlerinde belirlenmiştir.

Eklerin iltihabı için antibiyotiklerin adıTedavide ek aşama

Reçeteli ilacın etkisinin yokluğundaveya 3 gün boyunca birkaç saatin bir kombinasyonu (72 saat) ilaveten "Klindamisin" ilacını reçete eder. Bu, belirgin bir bakterisidal aktiviteye sahip olan linkoamidler grubunun yarı sentetik bir antibiyotiktir. Ve hasta vücut ısısını normalize edene kadar alınır ve visseral peritonun tahriş semptomları ortadan kalkar. Bundan sonra, "Klindamisin" ilacı kesilir ve tekrar bir önceki tedaviye, yani 5 gün boyunca oral yoldan penisilin ve aminoglikozidlerin bir kombinasyonuna geri döndürülür.

önleme

Ekler iltihabı tedavisinde hangi antibiyotiklerParalel olarak kadınlar tavsiye edilmeliantibiyotiklerle tedavi beri antifungal ilaçlar, patojenleri değil, aynı zamanda normal flora sadece öldürmek ve bu duruma ve antibiyotiklerin çoğuna bağlantı direncinin kötüleşmesine yol açabilir. Bu hastalığın sırasında bir kadın bariz şiddetli zehirlenme belirtileri varsa (ateş, baş ağrısı, zayıflık hissi, ağrı alt karın ve bel, adet görme, baş dönmesi, bulantı ve kusma, ışık uyaranlara intoleransı, vb .. ile ilişkili) ciddi bir durumun tanımlamak, Hastalar, ilaçların etki başlangıcını hızlandırmak için infüzyon tedavisi gerçekleştirirler. Ancak enfeksiyon yüksekliği sırasında hasta yapışkan hastalık başladıysa, o da çözünürlük tedavisi gereklidir.

Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 2019

Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 2019

Related news

 • İlginç ve kullanışlı kitaplar. Çocuklar ve ebeveynleri için hangi kitaplar yararlıdır Kadınlar için 10 yararlı kitap
 • Porsiyonluk Zebra Kek
 • Zehra Özdemir yılın hekimi seçildi
 • Eski kottan kot çıkarmak nasıl
 • Nijerya ordusunun protestocu öldürmesinin haklı gerekçesi, Trumpın konuşması

 • Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 6

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması


  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 56

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 88

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 57

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 40

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 75

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 51

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 58

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 93

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 5

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 38

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 58

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 70

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 54

  Eklerin iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda görülen apendikslerin iltihaplanması 30