Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışmaEbeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma
Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

Okulöncesi Eğitimi Kavramı,Ebeveynlerin ilk eğitimciler olduğunu. Psikologlar, bebeğe karşı tutumun, güven ortamının, aile içindeki dikkatin, çocuğun kişiliğinin normal gelişimine temel oluşturduğunu kanıtladılar. Birçoğu, okul öncesi eğitim ve yetiştirmenin sadece öğretmenlerin sorumluluğu olduğuna inanmaktadır. Aslında, sadece DOW ve ebeveynlerin ortak aktiviteleri olumlu sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, okul öncesi kurumlarda bu pedagojik faaliyet alanına çok fazla dikkat edilmektedir. Materyalimiz, hazırlık grubunda ebeveynlerle birlikte bir çalışma planı oluşturmaya ve bunu eğitim sürecinde etkili bir şekilde uygulamaya yardımcı olacaktır.

Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı

Okul öncesi dönemde velilerle çalışmanın amacı ve görevleri

Toplumumuzda yaygınÇocukları bir anaokuluna vermiş olan yetişkinlerin, iş günlerinde, endişelerinde, problemlerinde, çocuklarına çok az dikkat göstererek, tamamen batırıldığı durum. Tabi ki, ebeveynler çocuğa gerekli olan her şeyi sağlamaya çalışırlar, ancak sonuç tam tersidir - bu gibi durumlarda, bebek normal olarak gelişemez, kişilik oluşumunda ihlaller vardır, sıklıkla zihinsel bozukluklar vardır. Bu nedenle, okul öncesi bir kurumun öğrencilerin ailesi ile çalışmanın temel amacı, yetişkinlerin aktif bir pozisyonunu oluşturmaktır. Bu, ebeveynlerin pedagojik süreçte proaktif katılımcı olmaları gerektiği anlamına gelir. Bu özellik, özellikle üst düzey öğrenciler için önemlidir, bu nedenle 5 yaşındayken bebeğin bir okul çocuğu olmaya hazırlandığı gerçeğiyle bağlantılı olarak kişilik oluşumunda bir dönüm noktası vardır.

Ebeveynlerin her zaman olmadığına dikkat etmek de önemlidir.pedagojik görevlerle başa çıkmak - bu, profil eğitiminin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, çocukların yetiştirilmesinde yetişkinlerin yetkinliğini artırmaya ihtiyaç vardır - bu görev PUB ve öğrenciler aileleri arasındaki yakın işbirliği yoluyla ele alınmalıdır.

Hazırlık grubundaki ebeveynlerle etkileşim

Iş planı

Okul öncesi görevlerini çözmekbir yön aktivitesi oluşturmak. Dolayısıyla, bu süreci düzenleyen önemli bir belge, hazırlık grubundaki ebeveynlerle birlikte yıllık çalışma planıdır. Normatif eylemler temelinde düzenlenir, ancak aynı zamanda, ailelerin gerçek ihtiyaçları dikkate alınır. Planın içeriği, aşağıdakiler dahil olmak üzere farklı faaliyet alanlarını içermelidir:

 • bilgi çalışması;
 • tanı ölçütleri;
 • psiko-pedagojik eğitim;
 • Aile değerlerinin popülerleşmesi, ortak eğlencenin önemi.

Bütün akademik yıl için böyle bir belge hazırlanmıştır. Planın grafikleri sıkı bir şekilde düzenlenmemiştir, ancak önerilenler şunlardır: "Etkinliğin adı", "Pedagojik hedefler ve görevler", "Zamanlama", "Sorumlu sanatçı".

hazırlık grubundaki ebeveynlerle prospektif plan

Bilgi ve eğitim faaliyetleri

Hazırlık grubu ile çalışma planıEbeveynler, anaokulunda çocukların kalış koşullarını, sunulan ek hizmetleri ve kurumda düzenlenen özel hizmetleri (örneğin konuşma terapisi, psikolojik) tanımak için faaliyetler içermektedir. Bu bilgi, reklam kitapçıkları, bilgi standları yardımı ile iletilebilir. Buna ek olarak, anaokulunda etkili bir bilgi faaliyetleri formu ebeveynler için bir danışmadır. Hazırlık grubunda, tartışma için aşağıdaki konular önerilebilir: "Birinci sınıfa ilk adımlar", "Altı yılın krizi ve onu aşmanın yolları", "Okula gitme zamanı geldi mi?"

tanılama

Ebeveynlerle etkileşim içinHazırlık grubu verimliydi, çocukların ihtiyaçlarını belirlemek gerekiyordu. Ayrıca, okul öncesi çocukların yetiştirilmesi ile ilgili bir takım acil problemleri, "acil" sorunları tanımlamak önemlidir. Bu tür sorunları bireysel ve grup görüşmeleri, anketler yardımıyla çözün.

En erişilebilir ve yaygın formuTeşhis, ebeveynler için anketlerdir. Hazırlık grubunda, "Anaokulu ziyareti aşamasında okuma ve yazma çalışmalarına ihtiyaç duyma", "Çocuğun sağlık durumu", "Islatma işlemleri: artılar ve eksiler" ve diğerleri gibi konuları sunabilirsiniz.

Ebeveynlerin pedagojik eğitimi

Meselelerde ebeveynlerin yetkinliğini arttırmakÇocukların gelişimi ve yetiştirilmesi DOW ve aile arasındaki etkileşimin en önemli görevlerinden biridir. Okulöncesi kurumda, bu yönde çeşitli faaliyet biçimleri düzenlenir. Bu nedenle, hazırlık grubundaki ebeveynler ile olası plan şunları içerir:

 • ebeveyn toplantıları;
 • konsültasyon;
 • psikolojik ve pedagojik eğitimler;
 • Tematik köşelerin tasarımı;
 • ortak kütle olayları.

Hazırlık grubundaki ebeveynler için anketler

Üst toplantılar

POC'de etkili ve verimli bir çalışma biçimiEbeveynlerin toplantısıdır. Hazırlık olarak (grup ortalamasına ve daha küçük olarak da katılabilir dinleyici) öğrencilerin yaş kategorisi "" "yaşlı okul öncesi yaşam Oyun sonraki "gelecek birinci sınıf öğrencisi günü modu" olabilir böyle olaylar tabi Spor ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi olarak sertleşme."

Ebeveyn olarak böyle bir işin yardımıylatoplantı sırasında belirlemek için bir araştırma yapmak üzere, okul öncesi çocukların kalış koşulları hakkında bilgilendirmek için, özellikle, çeşitli pedagojik görevleri çözebilir toplantı çocukların gerçek ihtiyaçları, eğitim yetişkinlerin yetkinlik düzeyini yükseltmek.

Bu faaliyetin yürütülmesi sırasında, toplantı tutanakları, tartışılan konular, alınan kararlar, pratik tedbirler ve diğer konuları içeren tutulur.

konsültasyon

Pedagojik çözümü için eşit derecede etkilidirGörevler, DOW'daki etkinlik şekli ebeveynler için danışmadır. Hazırlık grubunda, planlandığı gibi ve herhangi bir sorunlu durum söz konusu olduğunda yapılır. Bu çalışmalar hem kolektif bir toplantı biçiminde hem de bireysel olarak yapılabilir.

Ebeveynler için köşeler ve ayaklar

Başka bir eğitim yöntemiEbeveynler özel stantlar üretmektedir, bu sayede çocukları anaokuluna getirmekte, yetişkinlerin güncel bilgilerle tanışma fırsatı bulmaktadır. Hazırlık grubundaki ebeveynler için bir köşe nasıl ayarlanır? En uygun seçenek, bilgi için mevcut "cepler" ile hazır bir stand satın almaktır. Avantajları estetik olarak tasarlanmış ve pratiktir. Aşağıdaki bilgiler düzenli olarak güncellenerek ebeveynler için stantta yayınlanmalıdır:

 • 5-6 yaş çocuklarının psikolojik ve pedagojik özellikleri;
 • günlük rutin;
 • ders programı;
 • menü;
 • grubun öğrencilerin antropometrik verileri;
 • pedagojik öneriler, konuşma terapisti ve psikolog tavsiyesi;
 • Gizli.

Ayrıca bu köşede bölgeleri yerleştirebilirsinizÇocuk çalışmalarının sergileri, örneğin, bir konu hakkında ebeveynler için bir not, yaratıcı aktiviteleri sırasında çocukların fotoğraflarını içeren bir klasör ve çok daha fazlası gibi bir "pedagojik beceri tabutu".

hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

Boş zaman aktivitelerinin organizasyonu

Aktif pedagojik bir pozisyon oluşturmak,Aile etkinlikleri çocuk okulöncesi bir kurumda düzenlenir. Anne-baba ile hazırlık grubundaki çalışma planı, matiler, spor etkinlikleri, yaratıcı kolektif faaliyetler içermektedir.

Bu tür olayların organizasyonuHem öğrenciler hem de aileleri ile kapsamlı hazırlık çalışmaları yürütmek. Böyle ortak tatiller uygulanırken, öncelikle öğretmenler ve ebeveynler ile yetişkinler ve çocuklar arasında sıcak ve samimi bir etkileşim ortamı yaratmak önemlidir. Bu amaçla ebeveynler için bir danışma yapılır. Hazırlık grubunda, böyle bir olayın temaları aşağıdaki gibi olabilir: “Aile değerleri”, “Yetişkinlerin üst düzey okul öncesi eğitiminin psikolojik rahatlığının bir faktörü olarak desteklenmesi”.

hazırlık grubundaki velilerin toplantısı

Tematik hatırlatıcılar

Basit, erişilebilir bir eğitim çalışması türüözel kitapçık ve broşür üretimidir. Yaklaşan etkinlikler, önemli organizasyonel anlar hakkında bilgi yayınlayabilirler. Ebeveynler için not, belirli bir durumda çeşitli öneriler, davranış kuralları gösterir. Örneğin, aşağıdaki konular önerilebilir: "Bir çocuk kötü konuşurken:? ne yapacağını", "Fikirler Sonbahar Yürüyüşü", "Bilimsel deneyler 5 yaş arası çocuklar için."

Hazırlık grubundaki ebeveynler için köşe

Hazırlık grubu ile çalışma planıveliler - okul öncesi kurumun ana dokümanıdır. Bu etkinlik, aktiviteyi artırma, yetişkinlerin inisiyatifi, eğitimciler ile öğrencilerin ailesi arasındaki etkileşimin organizasyonu ve gerekli psikolojik ve pedagojik desteğin sağlanmasını amaçlayan bir dizi aktiviteyi yansıtır.

Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışmaEbeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

Related news

 • Arı Uterus: kovandaki ana örnek
 • Koksiks kontraksiyonu: bu hastalığın tedavisi
 • Başkan Erdoğan Kayseride nikah şahidi oldu
 • Bamya: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları. Bamya nasıl pişirilir
 • Zerdeçal Nasıl Saklanır

 • Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma


  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma

  Ebeveynleri ile hazırlık grubunda iş planı. Ebeveynler için not. Hazırlık grubundaki ebeveynler için danışma