Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 2019

Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 2019

Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 20 29.01.2019, 06:17

Eğitim ve Oblomov'un eğitime olan tutumu

IA Goncharov, yazarın çağdaşlarıyla alakalı ve günümüzde de aynı kalmış harika romanlar yazdı. Goncharov'un en ünlü yapıtlarından biri Oblomov'un ana karakterin adını taşıyan romanıdır. Romanda Goncharov, temsilcisi Oblomov olan özel bir insanın yanı sıra kahramanın yaşamın değişik yönlerine tutumunu da düşünüyor. Çalışma Oblomov'un eğitim, meslek ve aile konusundaki tutumunu gösteriyor.

Oblomov'un eğitimle ilgili tutumu

Eğitim Oblomov

Bir kişinin karakter özelliklerini, alışkanlıklarını veyaAlışkanlıklar - Bütün bunlar aileden geliyor ve buna göre eğitime bağlı. Gorokhovaya Caddesi'nde yaşayan İlya İlyiç Oblomov hemen hemen evden ayrılmıyor. Halen oldukça genç - sadece 32 yaşında ama Ilya Ilyich pasifliğini ve ilgisizliğini çekiyor. Hiçbir şeyle ilgilenmiyor.

Eğitim kahramanı Oblomovka'da (onunköy), dolayısıyla Oblomov'un eğitimle ilgili tutumları şöyledir: bunun faydasız olduğuna inanıyordu. Düşünme faaliyeti, bir şeyleri ezberlemek sadece yorgun ve zayıf Ilyusha'yı uyku eğiliminde. Oblomov'un ebeveynleri ona her şeyi yapmalarına izin verdi: gerektiği kadar uykudan, yürekten yemeli, tembellik ve boşta kalmaya özen gösterin. Ilya Ilyich Oblomovka'dan ayrıldı, ailesi öldü, ancak görüşleri değişmedi.

Konuşan bir ayrıntıyı hatırlayabilirizBirçok şey Oblomov'un elbisesinin değişmezliği. Her zaman bir elbise giyiyor ve hayatının sonunda kahraman hasta olduğunda ve Stolz ve Olga onu ziyarete geldiğinde fark ettikleri ilk şey Oblomov'un kıyafetini onaran Agafya Pshenitsynu'dur.

Oblomov'un asil bir eğitimin sonucu olduğunu da belirtelim.

Eğitim Stolz

Eğitim ve öğretim Oblomov kardinallyStolz'un ömründen farklıdır. Hareketli, canlı Stolz yurtdışında eğitim gördü ve insani veya teknik bilimler olsun kendini geliştirme konusunda sürekli gayret gösterdi.

stoltsa ve oblomov oluşumu

Stoltsa iddialı ebeveynler tarafından yetiştirildi, ancakçok zengin değil. Babasından "miras kalan" Stolz, anneden sanata bir aşk çalışması yaptı. Böylece, Stolz'un yaşamına karşı tutum Oblomov'un tavrı gibi bir şey değildir. Haşe ve saygı ile muamele edilen Stolz oluşumuna.

Karakterlerin karşılaştırmalı özellikleri

Öyleyse, Oblomov'un eserde olduğunu öğrendik.Goncharov radikal olarak Stolz'a devredildi. Stolz, fakir bir Alman ailesinden geldi, Oblomov, kalıtsal bir soyludur. Stolz, bir kadının görüşlerine ve iç gücüne eşittir; Oblomov'un ona anne bakımı ve sevgisini sağlayabilecek bir kadına ihtiyacı var. Oblomov ve Olga'nın kısa romanını hatırlayalım: en başından beri mahkum edildi, ama Ilya Ilyich ve Agafia Pshenitsina arasındaki bağlantı bir gelecek buldu.

Oblomov'un eğitim tutumu en iyisi değil -Okumayı ve yazmayı öğrenmekte zorlandı ve bu onun için yeterliydi. Stolz ayrıca evde bazı beceriler aldı (babası ona öğretti) ve daha sonra üniversiteyi fethetmeye gitti.

Stolz ve Oblomov'un kaderi

Oblomov'un hayatında, bir noktada,aydınlanma. Bu Olga'nın hayatında ortaya çıkması. Bir süre için Oblomov tanınmadı! Oblomov "mostochki titrek" Çünkü, Olga ile bir tarihte gitmek istemiyordu sonra ancak okuyucu anlar Olga İlya İlyiç karakteri üzerine çalışma - zaman kaybı.

Oblomov Agafia Pshenitsyna'nın evine yerleşir, bir bebeği vardır. Oblomov ölür ve hayatı belirsiz kalır ve kararır.

eğitim ve öğretim обломова

Stolz tamamen farklı bir hayata sahiptir. Olga ile evlenir, bir sürü seyahat için Oblomov'un oğlu Andryusha'yı alırlar.

Böylece okuyucu yetiştirmenin nasıl olduğunu görür veStolz ve Oblomov'un oluşumu daha sonraki yaşamlarını etkiledi. Oblomov fiziksel olarak değilse de, sonra onun sevgili köyü Oblomovka'daki rüyalarında kaldı ve Stolz yeni, kendi hayatını kurmaya başladı.

Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 2019

Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 2019

Related news

 • Tavuklu Mantar Sote Tarifi
 • Kurabiye Diyeti Nasıl Yapılır
 • Ivanka Trumpın lensleri olay oldu
 • Meksika kinao kase tarifi

 • Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 17

  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu


  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 47

  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 19

  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 77

  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 23

  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 98

  Eğitim ve Oblomovun eğitime olan tutumu 28