Duma Lermontov: şiirin analizi 2019

Duma Lermontov: şiirin analizi 2019

Duma Lermontov: şiirin analizi 7 05.02.2019, 02:54

"Duma" Lermontov: şiirin analizi

Lermontov'un Duma'sı o zamanlar 1838'de yazılmıştır.Yazar sürgünden döndüğünde. Şiir o dönemde Decembrist şairlerin kullandığı şiirsel bir biçimde yazılmıştır. Tür içinde, eserin yanı sıra "Şairin Ölümü", şımarık şarkıcıya aittir. Mikhail Yuryevich "Duma" filmindeki neslini korkaklık, hareketsizlik ve kayıtsızlık üzerine azarladı. Gençler, "babalar" üretme hatalarını kınıyor, ancak kendileri ile hiçbir şey yapmıyor, savaşmayı ve kamu yaşamına katılmayı reddetmiyorlar.

Şiirin ana teması

Lermontov'u düşün"Lomontov'un Duma" kendi hicivinibir zamanlar kötü bir şair olan mahkeme toplumu değil, XIX yüzyılın 30'larının asil aydınları. Yazar, ait olduğu neslin tamamına bir karakterize eder, iyi bir sebepten dolayı "biz" zamirini kullanır. Mikhail Yurievich, hareketsizlik yüzünden kendini suçlamakta, onu, vesile için hiçbir şey yapmamış çaresiz ve mutsuz insanlara benzetmektedir. 1810'lardan 1820'lerin kuşağı tamamen farklıydı, özgürlük seven Decembrists, bir hata yapmış ve acımasızca ödenen bir şey olsa bile, ondan büyüdü, ancak en azından ülkeyi daha iyi hale getirmeye çalıştı.

Şair, içtenlikle doğmadığına içtenlikle pişman oluyor.Çünkü çağdaşlarının önceki yıl, topluma sıkıcı ve işe yaramaz. Onlar kendini "kısır bilim" işgal, kamu yaşamının çekildi ve aslında Lermontov istedim vermedi, iyi ve kötü, bütün güçler yetkililerin gazabını kışkırtmak için nötr kalmaya çalışıyor ve hakkında konuşmak yok, sanat ya da şiir ilgilenmiyor. 1830'ların bütün bir nesil karakterini ortaya koymaktadır teması olan "Duma", sosyal, insan davranışlarının adanmıştır, bu şairin eziyet ruhun çığlığıdır.

Geçmişin, şimdinin ve geleceğin düşünülmesi

Lermontov düşünce teması"Duma" Lermontov, bir yazarın"Atalar" ın, çağdaşların ve torunların neslini ifade eder. Mikemail Yurievich Decembrists'in cesaretini ve cesaretini takdir ediyor, yanlış anlamalarına izin veriyor, ancak kahramanlık eylemleri ülkenin tarihinde damgalandı, halkı harekete geçirdi, iktidardaki zulmüne karşı popüler bir protesto başlattı. Aynı zamanda, Lermontov'un çağdaşları hiçbir şeyde yanlış anlamazlar, ancak hiçbir şey yapmazlar. Şairin ruhu savaşmaya heveslidir, bir şeyi değiştirmek ister, protesto gösterisini ifade eder, aynı görüşlü insanlar görmez ve tek başına mücadele etmek anlamsızdır. "Duma" Lermontov boşuna zaman için yazık.

Çağdaşların sivil duruşması

şiir m.Şiiri daha canlı hale getirmekdüşünceyi ifade etmek daha erişilebilir, yazar, çıplak duyguları, mecazi metaforları, figüratif anlamdaki kelimeleri kullanan epitetleri kullandı. Her quatrain bitmiş bir düşüncedir. Lermontov'un şiiri "Duma", "babaların geç aklı" nı yaşayan 1830'ların entelijansyasını kınadı. Decembristler yakıldı ve itaatsizlik nedeniyle ağır bir şekilde cezalandırıldı, gelecek nesil mücadeleyi işe yaramaz olarak kabul etti ve şeylerin düzeniyle uzlaştı. Eğitimli insanlar güçlü inançlara, amaçlara, ilkelere, eklere sahip değiller, hatta düzgün bir yola devam ediyorlar ama bunun bir anlamı yok. Lermontov bu konuda çok üzülüyor ve iktidarsızlığı ve yararsızlığı nedeniyle kendini azarlıyor.

Duma Lermontov: şiirin analizi 2019

Duma Lermontov: şiirin analizi 2019

Related news

 • Toplam 35 bin 840 Suriyeli, bayram tatili için ülkesine döndü
 • Çilek Joleli Irmik Tatlısı
 • Dövme geometrisi: Farklı şekillerin değerleri

 • Duma Lermontov: şiirin analizi 5

  Duma Lermontov: şiirin analizi


  Duma Lermontov: şiirin analizi 44

  Duma Lermontov: şiirin analizi 34

  Duma Lermontov: şiirin analizi 70

  Duma Lermontov: şiirin analizi 4

  Duma Lermontov: şiirin analizi 95

  Duma Lermontov: şiirin analizi 86

  Duma Lermontov: şiirin analizi 88