Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 2019

Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 2019


Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 7 25.01.2019, 01:50

Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz?

Herhangi bir araba sahibi arabasını sürmek istiyormümkün olduğunca uzun. Bu hedefe ulaşmak farklı anlamına gelir. Yapılması gereken ilk şey uygun sürüş. İkincisi, yüksek kaliteli yakıt kullanıyorlar. Ayrıca, uygun bir katkı maddesi seti ile son derece önemli ve iyi bir yağdır.

dizel motor için motor ön ısıtıcısı

Bu büyüklere ek olarak, diğer araçlar da kullanılır.İsteğe bağlı. Bunlardan biri dizel motor için ön motor ısıtıcısıdır. Onun sayesinde, sadece motorun ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda insanlar dikilmeden önce kabini ısıtmak da mümkündür.

Genel Özellikler

Cihaz bir parçası olabiliraraba alarmı ve kendi kendine yeten olabilir. Ayrı bir cihaz satın almak, güvenilir ve tanınmış markalara tercih vermek daha iyidir. Üzerinde tasarruf, harcanan çabayı olumsuz etkileyebilir.

Dizel motor için dizel ön ısıtıcı birçok üretici tarafından üretilmiştir, ancak çok çeşitli modellerde aşağıdaki gruplar ayırt edilir:

 • elektrik şebekesinden çalışmak;
 • bağımsız cihazlar;
 • Dizel motorlar için ayrı tipte cihazlar.

Bazı otomobil üreticileri başlangıçtaaraçlarda araç takın. Tabii ki, soğuk iklimlerde operasyon için tasarlanan araçlardan bahsediyoruz.

ön ısıtıcı

Soketten ısıtıcılar

Ön ısıtma ısıtıcısıelektrik, herkesin göze alamaz. Cihaz kompakt ve çalıştırmak için yakındaki bir çıkışa ihtiyacınız var. Ama eğer rahatlıktan bahsedersek, o zaman araba meraklıları biraz keder bekliyorlar. Sonuçta, her şeyden önce bu çıkışa erişim olmalıdır.

Otoparklarda bulunamıyor. Ancak bazı araç sahipleri yerlerinden çıkıp, zemin kattaki prizden uzatma kablosu ile makineleri beslerler. Ve bir garajın varlığında, bu sorun hiç ortaya çıkmaz.

cihaz

Dizel için elektrikli ön ısıtma ısıtıcıları silindir bloklarına yerleştirilebilir. Bunlar en basit cihazlar. Tasarım sadece bir ısıtma elemanı ve bir bağlantı kablosu içerir.

Burada hortum ve bağlantı yoktur. Detaydaki ana şey basitlik ve güvenilirliktir. Ortaya çıkabilecek tek rahatsızlık uzun süreli ısıtmadır. Fakat sonuç olarak, eşit bir ısı dağılımı vardır ve kaynama tehlikesi bile ortaya çıkmaz.

dizel motor için elektrikli ön ısıtıcılar

Teknik özellikler

Ön ısıtıcı gece bırakılabilirdahil. Sonra sabah arabada iyi ısınır. Bazı cihazlar, zamanlayıcı şeklinde ek bir kullanışlı işleve sahiptir ve bu da güç tüketimini azaltacaktır.

Birçok ürün arasında, temel cihazın aşağıdaki unsurlara sahip olduğu "Kalix" ve "Defa" şirketlerinin çok iyi bilinen kitleri bulunmaktadır:

 • ısıtıcı;
 • kablo;
 • çatal.

Bu bölgedeki uzmanlar almayı tavsiye ediyorkonektörün tamponda görüntülendiği temel ara kablo. Ardından dizel motor için motor ön ısıtıcısı büyük rahatlıkla kullanılabilir. Ek cihazlar aşağıdakiler de olabilir:

 • Uzaktan kumanda;
 • yüklenmesi;
 • Bir zamanlayıcı;
 • pompası;
 • iç fan ısıtıcı.

dizel motorlar için ön ısıtıcı

En yaygın modeller

Cihazlar, otomobillerimiz ve yabancı otomobiller için tasarlanmış olanlara ayrılabilir. Tabii ki, ikincisi, daha pahalı bir büyüklük sırası olacaktır.

Rus blok ısıtıcılar arasında"Evsiz" ilk etapta tahsis edilir. Güvenilir bir tasarıma sahiptir ve makinelerimizde marş motorunu mükemmel bir şekilde hazırlar. Bu üreticinin modelleri arasında yabancı otomobillerle de uyumlu.

Düşük güç dizel motoru için motor ön ısıtıcısı, branşman borularına monte edilmiştir. Aradaki en büyük fark, bir adaptörün rolünü oynayan durumdur. Cihazın kurulumu son derece basittir.

Ön ısıtıcı ön ısıtıcıları varRusya'da en yaygın olanı. Kurulumda esneklik ile karakterizedirler. Kurulum, ısıtma hortumlarında, ancak muhtemelen dal borularında gerçekleştirilmektedir. Bu evrensel bağlantı elemanları ile elde edilir.

Bu tür cihazlar kontur ve uygulama kesilmişİnce bir şekle sahip hortumlar, onları çok yönlü hale getirir. Buradaki gösterge, kamyonlarda 1 ila 2 kW, kamyonlarda ise 3 kW'a kadar olan güçtür.

Büyük tonaj teknolojisi için cihazların tasarımında, diğer şeylerin yanı sıra:

 • adaptörü;
 • hortumlar;
 • termostat;
 • Montaj.

Buna göre, araba için cihazlardan daha zor olacaklar.

Dizel motor için ön ısıtıcı yorumlar

Başka bir tanınmış üretici"Severs-M" dir. Termoregülasyona ek olarak, cihazlar gerektiğinde acil kapatma ile donatılmıştır. Yatay düzenlemeden dolayı kurulumda ek kolaylık sağlanır.

Yakıt ısıtıcılar

Dizel motorlar için ön ısıtıcı da yakıtla çalışabilir ve otonom olabilir. Olası ve yerleşik ağdaki güç seçeneği. O zaman dış kaynaklara ihtiyaç yoktur.

Bu enstrümanların tasarımı aşağıdakilerden oluşur:

 • yanma odası;
 • nebülizör;
 • pompası;
 • mumlar;
 • süper şarj cihazı;
 • pompalamak.

Bu durumda, tüm iş otomatik olarak yapılır. Cihazların gücü 5 kW'a ulaşıyor. 2,5 litreden fazla hacimde motorlarda sorunsuz şekilde monte edilebilirler.

Dizel motor fiyatı için ön motor ısıtıcısı

Motor ve iç kısım 40-50 dakikada tamamen ısıtılır ve motoru güvenli bir şekilde çalıştırmak için 20 dakika yeterlidir.

Cihazların bir özelliği, motor kapalıyken bile çalışma yeteneğidir. Ancak, tüm cihazlarda olduğu gibi, yüksek fiyatla birlikte karmaşık ve pahalı kurulumun da ötesinde eksiklikleri vardır.

Kurulum büyük ölçüde yapılandırmaya bağlıdırbaşlık altındaki içerikler. Bireysel ısıtıcılar için fiyat 100-150 bin ruble ulaşır. Ancak bu kadar yüksek bir maliyet bile, işlemi standart versiyondan daha uzun sürmeyecektir. Sadece zamanında teşhis ve temizleme servis ömrünü uzatacaktır.

Etkin bir şekilde çalışmak için, aracın hem çalışma hem de lansman için yerleşik bir ağı olması gerekir.

Ayrıca, sürekli çalışmaya devam edersek, aküyü değiştirme ihtiyacının yakında ortaya çıkacağı da akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, bataryanın kolayca yeniden şarj edilebildiği bir modun seçilmesi arzu edilir.

Yabancı üreticiler arasında en çokYaygın "Webasto" ve "Hydronic" dir. Onlar dizel motor için ön-motor ısıtıcısı var, fiyat 30 bin ruble başlar, sıcaklık 30 derecenin üzerinde olduğunda bile hatasız çalışabilir. Şirketler Alman, her biri kendi tasarım özelliklerine sahip modeller üretiyor.

Dizel motor için motor ön ısıtıcısı

Dizel ile birçok araba sahiplerinin yorumlarıMotor, bu tür araçların özellikle ihtiyaç duyulan cihazlara ihtiyaç duyduğu gerçeğine indirgenir. Bunlar, esas olarak, yakıtta önemli miktarda bulunan parafinlerin donmasını önleyecektir.

Ön ısıtıcı aküden şarj edilir ve motor çalışırken jeneratörden şarj edilir. Bu tür cihazlar şu şekilde ayrılabilir:

 • bandaj;
 • akış;
 • bant;
 • yemler şeklinde.

Cihaz üreticileri arasında "Nomakon" şirketi biliniyor. Aletlerinin kurulumu son derece kolaydır ve oldukça güvenilirdir.

Ev yapımı cihaz

Dizel motor için ön motor ısıtıcısını kendi ellerinizle yapmak mümkündür.

Sistemi başlatmak için karterdeki sıcak bir yağın gerekli olduğu bilinmektedir. Tabii ki, açık ateşte ısıtmak tehlikeli olacaktır. Ama basit bir tasarım yapabilirsiniz.

Dizel motor için ön motor ısıtıcısı

Boruyu farklı iki yerde bükünuçakları. Üç ayak ona kaynak yapılmış ve meme takılmıştır. Açık ateşin kıvrımları sayesinde, burada önlenir. Cihazı krank gövdesi altına koymak, yirmi dakika sonra şiddetli don durumunda bile yola çıkabilir.

Böyle bir cihaz, hayranların kışın avlanıp balık tutması için mükemmeldir. Bu iddiasız tasarımlar mağazalarda da büyük miktarlarda satılmaktadır.

Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 2019

Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • 4.5G nedir ve 4.5G ile hayatımızda neler değişecek
 • John Hughes: Filmografi ve biyografi
 • Bacaklarda kadın dövmesi

 • Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 10

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz


  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 53

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 82

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 64

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 2

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 32

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 43

  Dizel motor ön ısıtıcısı: fiyat ve yorumlar. Dizel motor için kendi motorunuzla motor ön ısıtıcısını nasıl yapabilirsiniz 77