Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 2019

Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 2019

Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 63 04.02.2019, 12:46

Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür

Dijital teknolojilerin hızlı gelişimi, muzafferBu gezi, gezegeninin her yerinde görülür ve tüm insanların burunlarının hemen altında kendilerine çok yakın olan şeylerle çalışmasına yol açar. Ancak daha önce kişinin ufukları yalnızca başının üstündeki gökyüzünün mavi ve ufuk çizgisi ile sınırlıydı. Bu, vizyon organlarının patolojisini açıklar; bunların işleyişi onlar için alışılmadık bir tarzda gerçekleşir. Her şeyden önce, bir bilgisayar, bir tablet veya bir kitap olsun - gözler yakınlardaki bir nesneye odaklanır ve sonunda benzer mesafelerde çalışmaya alışkındır. Sonuç olarak, derhal kontakt lensler veya jantlı gözlükler tarafından kullanılan optik yardımıyla düzeltmeye ihtiyaç duyabilirler.diyopter

Optik uygulama ilkeleri

Bu aksesuarların gerekliışık akısının ışınlarının fundustaki gerekli noktada odaklanmasına yardımcı olan, refraktif güç içerir. Bu düzeltme yöntemleri için, optik gücün birim birimi diopterdir. Bu, fiziksel anlamı, dışbükey mercekten geçtikten sonra tüm güneş radyasyonu dalgalarının, tek bir yerde yansıtıldığı ve bunun konumu refraktif ortamın belirli bir uzaklıkla yer değiştirmesiyle belirlendiği bir miktardır.

Gözün saydam maddesinin yapısının ve işleyişinin prensipleri

İnsan organlarındaDoğal lensin (mercek) görsel ekseni boyunca doğrusal salınımları sağlayabilen doğal mekanizmalar. Bu boyut değişiklikleri küçük değerlere sahiptir (genellikle 1/50 veya 1/75 m'den fazla değildir), ancak gerekli optik güç ve görüntünün netliğini sağlarlar. Sonuçta, uygulanan çabalara ve gerilime bağlı olarak lensin kırılma indeksi 60-71 diopterden fazla değildir (bu, nominal değerlerdir, sapmalar daha şimdiden hastalıklar olarak adlandırılır).diyoptri görüşBu görsel işleyiş ilkesiorgan, gözün tüm kırma ortamlarının optik mukavemetindeki değişiklikler sonucunda retina ve göz fundusu üzerinde bir görüntü oluşturulmasıdır. Işınların odaklanması gerekenden daha ileri bir seviyede gerçekleşirse, mevcut alan sadece yapımı için yeterli olmadığından, kişi net bir resim almaz. Böyle bir sapmaya hiperopi denir ve bununla birlikte iletilen görsel bilgi retinanın sınırlarının ötesine uzanır. Aksine, bu hastalık ortaya çıkarken aksi halde, yakın gelecekte tam tersi gerçekleşir ve imge oluşumu çok erken gerçekleşir - sonuçta erken odaklanma ve çıkarılan nesnelerin belirsiz bir görüntüsü oluşur.

Düzeltme aletlerinin seçimi

Görsel yükü azaltmak için bir kişibir oftalmologun tavsiyesini almak gereklidir. Bu uzman gerekli çalışmaları ve analizleri yapacak ve göz küresinin birincil muayenesini yapacaktır. Özel tablolarla belirlenecektir: Vizyon hangi durumda, diyoptriyeller hem "artı" hem de "eksi" olabilir. Elde edilen parametrelere dayanarak, uzman, önlemedeki önerilen yöntemler veya yoğun terapi ile kombinasyon halinde kararlaştıracak ve gözdeki geri döndürülemez değişiklikleri önleyecektir. Basit durumlarda, her şey tamamen farklı olabilir. Doktor düzeltme işlemini sınırlayarak sadece gözlük için uygun optik güç - diyoptri miktarını alacaktır. Bu hastaya ne verecek? Koruyucu tedbirler sağlığını koruyacak ve hastalığın gelişimini kontrol edecektir. Sonuçta, diopterler yıkıcı süreçlerin ana göstergesidir; yıkıcı süreçler, onlara tam bir özgürlük vermekten çok, kontrol altında tutulur ve kontrol altında tutulur.

gözlük için diyoptri

Sınırlama olmaksızın vizyon

Tıbbi manipülasyonlardan sonraGerekli merceklerin alınmasıyla hasta, hastalığını fark etmeyecek ve tam teşekküllü vizyonun tadını çıkaracaktır. Ancak, gözlerdeki normdan sapmalar önemsiz ise (± 1 birim optik güç), bu önlemler bile erken gelebilir. Bu gibi durumlarda, gözler artmış yorgunluk ve fazlalık diopresine sahip olmayacaktır - bu bir açlık değildir. Sonuçta, gözlerin tonunu korumak sadece optik yöntemler değil, karmaşık bir şekilde yürütmek için önemlidir.

Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 2019

Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 2019

Related news

 • Magma Kek Tarifi Videosu
 • Çocuklar Trafik Panayırı’nda Trafik Kurallarını Öğrenecekler
 • Kış Güneşi 10.Bölüm Fragmanı izle
 • Fitil Ölçü Aleti Nedir – Ne İşe Yarar
 • Çay kilo vermek için: haftada bir kilo vermek mi Yorumlar ve ipuçları
 • Ayva Tatlısı

 • Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 60

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür


  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 68

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 86

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 29

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 99

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 97

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 100

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 78

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 94

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 32

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 60

  Diyopterler ... Göz sağlığının önemli bir yönüdür 85