Detoks Diyeti 2019

Detoks Diyeti 2019 Detoks Diyeti

Detoks Diyeti

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Bozulan bir araba, bir şekilde size bakım istediğinin sinyallerini vermektedir. Bazen çalışmayarak, bazen hareketsiz kalarak, bazen de daha ağır biçimde kendini belli eden bozukluk aslında vücut içinde tam da bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Her gün binlerce bakteri ve mikrop vücudunuza girmektedir. Bunların yiyeceklerle ya da çevreden gelmesi önemli değildir. Önemli olan bu bakteri ya da mikropların vücuttan nasıl atılacağıdır. Her yenen şeyde ya da gidilen her yerde bulunduğunuz ortamın temiz olduğuna inanarak hareket edersiniz. Aslında bu ortamlarda sayısız zararlı mikroorganizma mevcuttur. Vücuda fazlaca yüklenen organizmalar bir yerden sonra kişiyi rahatsız etmeye başlayacaktır. Bunun çözümü de detoks diyetlerinde gizlidir.
Detoks Nedir?

Detoks her insanın senede bir kez de olsa yapması gereken, kısa çaplı bir diyettir. Her detoks diyetinin kendine özgü besinleri bulunmaktadır. Büyük bir özenle hazırlanan detoks yiyecekleri 1 – 7 gün arası tüketilerek bu diyetler uygulanmaktadır. Bazen bu diyetlerde yalnızca detoks yiyeceği tüketilir, bazen de detoks yiyeceğine ek besinler de eklenir. Bu tamamen uzmanınızın sizi yönlendirmesine bağlı olacaktır.
Verilen süre içerisinde vücuda alınan besin miktarı sınırlı olduğundan bu tarz diyetler her zaman bir uzmana danışılarak yapılmalıdır. Çünkü detoks diyetlerinde aç kalma ya da eksik besin alma ihtimalleri yüksektir. Bu da diyetin hem süresini kısaltmakta hem de yapılan diyeti zor kılmaktadır.
Detoks Diyeti

Detoks Diyetleri Zararlı Mıdır?

Detoks diyetleri kendine has yiyecekleri olan diyet listelerinden oluşur. En fazla 1 hafta uygulanabilen detoks diyetleri sorumsuzca yapıldığında ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Vücut belirli bir süre aynı yiyeceği aldığında ters tepkiler yaratabilir. Bir de bunu bilinmeyen başka bir hastalık destelediğinde hoş olmayan sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Bu yüzden detoksa başlanmadan önce mutlaka uzman desteğine başvurulmalıdır.
Detoks Diyeti Ne Kadar Sıklıkta Yapılmalıdır?

Detoks diyetleri genelde sene içerisinde 1 kez yapılması planlanan diyetlerdir. Bazı durumlarda bu sayı 3 hatta 4’lere çıkabilmektedir. Bu tamamen uzmanın sizin için gerekli görmesine bağlı olmaktadır. Bazı detoks diyetleri 3 ay ara ile yapılabilir. Detoks diyetlerinde en kısa süre 1 ay olarak kabul edilse de çok fazla tavsiye edilmemektedir.
Detoks Diyetleri Zayıflatır Mı?

Detoks diyetleri vücutta biriken zararlı mikroorganizmaları vücuttan kovmak için yapılır. Her ne kadar zayıflamak için kullanılsa da kısa süreli olduğu için tavsiye edilmeyen diyettir. Çünkü detoks en fazla 1 hafta yapılabilecektir. Oysaki diyetler zayıflamak için yapıldığında uzun süreli tutulmalıdır ki giden kilolar kalıcı olsun. Bu yüzden de detoks diyetlerinde önemli olan vücudun sağlığına kavuşmasını desteklemek olmalıdır. Yinede detoks diyeti esnasında ciddi kilo kaybı yaşandığı görülmektedir. Bu her ne kadar vücudun tek tip besinle doyurulmaya çalışmasına bağlansa da çok hızlı verilen kiloların zararlı olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden gereksiz ve çok fazla kilo verme durumlarında oluşabilecek olumsuz durumlardan korunmak için bir uzman eşliğinde diye bitirilmeli ya da yiyecek listesi genişletilmelidir.
Detoks Diyeti Bırakılırsa Ne Olur?

Detoks diyetleri çok kısa süreli diyetlerdir. Bu yüzden çok uzun sürmeyecek ve sıkıntı yaratmayacaktır. Yinede başlanan her diyetin en az 2 gün boyunca sürdürülmesi istenmektedir. Bu şekilde vücut 2 günde zararlı mikroorganizmalardan kurtulur. Aslında detoks diyetinin aynı gün kesilmesi vücutta ağırlıklı olarak kilo alamaya neden olacağından başlanırken çok sağlam ve kararlı bir iradeye sahip olmak gerekir. Sürekli başlanıp yarıda kesilen detoks diyetleri sağlığınıza olumsuz etki edeceği gibi kilo alımına da neden olacaktır.
Detoks Diyeti 2019

Detoks Diyeti 2019

Related news

 • Kaşarlı Patates Musakka Tarifi
 • Bohem Tarzı Gelinlik Modelleri 2019
 • Yağlarınızı dondurarak zayıflayın
 • Endişeli ve Stresliyken Sakinleşmenin Yolları
 • Temel Egzersiz Kuralları

 • Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti

  Detoks Diyeti