Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 2019

Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 2019

Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 45 26.01.2019, 13:42

Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar

Denizanası zarif ve muhteşem deniz sakinleridir. Bu hayvanların yumuşak hareketleri büyüleyici. Birçok akvaryumcu, evlerinde alışılmadık bir evcil hayvanın olmasını hayal ediyor. Denizanası ile bir akvaryum nasıl seçilir ve korunur, bu yazıda öğreneceksiniz.

denizanası ile akvaryum

Denizanası hakkında

Denizde gördüğümüz saydam denizanası,Koelenteratların yaşam döngüsünün sadece bir parçasıdır. Polipoid ve medusoid olmak üzere iki aşama ile karakterizedirler. Yetişkin cinsel olgun denizanası cinsel olarak yeniden üretmektedir. Sonuç larva - birkaç gün boyunca su sütununda yüzen planulalardır.

Planüller alt tabakaya vebir polip haline dönüştürülür. Sabit bir aşamada bile bu hayvanların tomurcuklanma ile çoğalması dikkat çekicidir. Aoseksüel üreme arzu edildiği kadar sürebilir ve denizanası sadece uygun koşullarda ortaya çıkabilir.

Sıcaklık, strobilizasyon işleminin bir sonucu olarak ortaya çıktığında, eterler olarak adlandırılan küçük genç diskli denizanası oluşur. Zamanla, yetişkin olurlar.

Denizanası gövdesi şeffaftır, bir jöle gibidir vesudan% 99 oranında. Böylece iskeletin yokluğu, aynı zamanda bir vücudun koruyucu parçaları yoktur, dolayısıyla oldukça savunmasızdırlar. Hassas vücutlarının yok edilmesi kolaydır. Yara, herhangi bir yoğun nesneye, hatta küçük bir hava kabarcığına neden olabilir. Güçlü akımlara ve su dalgalarına sahip olmak da tehlikelidir. Bu yüzden denizanası fırtına yaklaştığında derinlere kadar yüzüyor.

Moskova bölgesinde denizanası ile akvaryum

Denizanası için akvaryum Özellikleri

Akvaryumda denizanası bulundurma girişimleriuzun bir süre için yapıldı, ancak başarısız oldu. Denizanası çok hassas ve hassas evcil hayvanlardı. Sıradan bir akvaryumda, hızla öldüler ve yakın zamana kadar evde denizanası içerenlerin imkansız olduğuna inanılıyordu.

Ancak, çok uzun zaman önce piyasa görünmeye başladıEn hassas hayvanları korumanıza izin veren atlıkarınca türü akvaryumlar. Deniz faunasını inceleyen bilimsel araştırma gemileri üzerinde geliştirildi. Başlangıçta, bu tipteki kaplar planktonik organizmaların bakımı için tasarlanmıştır.

Evde denizanası içeriği oldukitle pazarında sadece atlıkarınca akvaryumlarının ortaya çıkmasından sonra mümkündür. İşleyişlerinin özelliği, kapta kapalı halka şeklinde bir su akışının yaratılmasıdır. Böyle bir akvaryum yuvarlak bir şekle sahiptir ve çamaşır makinesinin bir dış tamburunu andırır. Denizanası ile böyle bir akvaryum almak ister misiniz? En küçük konteynerin fiyatı 50 bin ruble başlıyor.

akvaryum için silikon denizanası

Gerçek bir Kreisel akvaryumu

Atlıkarınca akvaryumu bir davul şeklindedir. İçeride, kırılgan canlıların kalınlığında hareket etmesine izin veren kapalı bir su akışı düzenlenir. Bir akış, duvara paralel bir dar çıkıştan ortaya çıkar, sıvı yoğun bir ağ ile korunan bir duvardan emilir.

Üstünde, denizanası besleyebileceğiniz, akvaryumu temizleyebileceğiniz, suyu değiştirebileceğiniz bir kapak bulunur. Aşağıda, sıvıyı boşaltabileceğiniz bir drenaj vardır.

Pseudokreisel-Akvaryum

Var olan psevdokaruselnye akvaryumları vardikdörtgenin şekli. Bu kaplarda, karusel tipi tasarımın bazı elemanları kullanılmaktadır. Suyun kapalı akımı, yuvarlak bir kapta olduğu gibi aynı şekilde düzenlenir. Akan bir halka oldu, akvaryumun tüm duvarlarını yıkayarak, köşelerde özel tamponlar monte edildi. Kalitede, bu tür akvaryumlar, doğrudan duvarlarda su akımının bozulduğu ve girdapların oluşabileceği gibi, karuselden daha aşağıdır.

canlı denizanası ile akvaryum

havalandırma

Laminer sirkülasyonun organizasyonu sayesindesu denizanası akvaryumun tüm hacmi içinde askıya alınabilir. Su akışının hızı önemlidir, böylece ihale denizanası bedenleri zarar görmez. Aynı zamanda, akımlar hayvanların dibe batmaması ve "ölü bölgeler" e sıkışmaması için yeterince hızlı olmalıdır.

Hiçbir durumda denizanası ile bir akvaryumda olmamalıdırhavalandırma olmak küçük hava kabarcıkları denizanası kubbe altında alırsanız, onlar sadece kurşunlar gibi onu gözyaşı. Havalandırmalı bir akvaryumda, hayvan hızla ölecek. Deniz anası için su yüzeyinde normal bir gaz değişimi sağlamak için yeterli olacaktır. havalandırma dekoratif amaçlı planlanmış ise, kabarcıklar güvenilir denizanası yaşayan ana tanktan gelen ayrılmalıdır.

süzme

Filtreleme de gerekli değildenizanası öğe. Suyun saflığını korumak için, düzenli ikame yeterli olacaktır. Ancak, basit bir yaşam destek sistemi kurmak mümkündür. Asıl şey denizanası filtrelerini emmeye karşı korumak. Hava kabarcıkları oluşturmayan biyolojik filtrasyon en çok tercih edilir. Ancak, akvaryumdaki deniz balıkları seti ile flotators önerilmemektedir, çünkü bunlar ölümcül veziküllerin bir kaynağı haline gelebilir ve hayvanların geçiminde gerekli olanları aktif olarak giderirler.

Denizanası açık denizde, suyun nerede yaşadığıdeniz ve resiflere göre çözünmüş ve askıda kalan maddelerle biraz daha fakirdir. Ve kapalı bir alanda, atık ürünler suyu hızla kirletir, kirletir. Bu nedenle, suyun zamanında değiştirilmesi ve arıtılması basitçe gereklidir.

Deniz anası, soğuk su hayvanları olduğundan, akvaryumdaki suyun soğutulması gerekir. Konfor sıcaklığı 10-15 ° C'dir, bu nedenle herhangi bir akvaryumda bir soğutucu yapılmalıdır.

akvaryum için yapay denizanası

aydınlatma

Bazı denizanası türleri (Mastigias ve Cassiopeia)Dokularında simbiyotik algler içerir. Bu durumda, ışığa ihtiyaç duyacaklar, böylece bitkiler yaşam için gerekli ışığı alabilirler. Aydınlatma için diğer denizanası türleri gerekli değildir. Hayvanlar ışığa doğru hareket edebilirler, çünkü bir besin kaynağı olarak alırlar - bir dizi plankton.

Denizanası düşük ışıkta daha iyi korunur, bu duvarlarda yeşil bir tortu oluşmasını engeller. Canlı denizanası bulunan akvaryum çok renkli bir arka ışıkla harika görünüyor.

Nerede sakinleri almak

Ile bir akvaryum satın almak zor olmayacakbölgede denizanası. Moskova bir istisna değildir. Sakinler, tek bir kopya halinde birkaç mağazadan satın alınabilir. Eğer bir grup hayvana ihtiyacınız varsa, o zaman onlar emrinize getirilmelidir. Diğer bölgelerde, denizanası için ayrı ayrı rezervasyon yaptırmanız gerekecektir. Çoğu zaman mağazalarda Cassiopeia ve Mastigias vardır. Bu sıcak su denizanası akvaryumda harika hissediyor.

Deniz kıyısında yaşıyorsanız, denizanası yakalayabilirsiniz.bağımsız bir şekilde,. Beyaz ve Siyah Denizlerde, özellikle aureli kulaklı denizanası gibi çeşitli uygun türler bulunur. Beyaz Deniz denizanası suyunun daha soğuk suları tercih ettiği akılda tutulmalıdır. Esir genç hayvanları, yeni koşullara kolaylıkla uyum sağladıkları için 5-10 cm çapında tutmak için. Akvaryum için tatlı su denizanası nehirlerde bulunabilir. Sıcak yaz boyunca onları yakala.

denizanası fiyat ile akvaryum

Deniz anasının taşınması

Taşıma denizanası - çok sorumluolay. Mağazanın içinde hayvan satın alıp almamanız veya denizde yakalanmanız fark etmez. Nakliye doğru yapılmazsa denizanası yaralanabilir. Hayvan, yumuşatılmış köşeleri olan, suyla doldurulmuş büyük bir plastik torbaya veya plastik bir forma yerleştirilmelidir. Tüm hava tanktan çıkarılmalıdır. Suda hava kabarcıkları varsa, deniz anasının kubbesini yırtıp atabilirler.

Denizanası nasıl taşınır

Hayvanı sudan çıkarmayın. Herhangi bir manipülasyon sadece su altında yapılmalıdır. Akvaryumda bir denizci ile birlikte denizanası koyun, sıvı ile birlikte olmalıdır. Soğuk su denizanasının taşınması sırasında aşırı ısınmasına dikkat edin.

Denizanası türleri

Bir akvaryumda denizanası bulunan kim? En popüler tür uzun kulaklı aurelia'dır. Her yerde, pratik olarak tüm tropikal ve ılıman denizlerde yaşıyor, Arctic sularında bile yüzüyor. Bazen bu türün temsilcileri büyük gruplar halinde toplanır. Uzun tentacles yok, bu da hayvanların küçük boyutlu bir konteynere sığacağı anlamına geliyor. Sağlamdırlar, yeni koşullara kolayca uyum sağlarlar, batma hücreleri insanlar için tehlikeli değildir. 2 yıl canlı kulaklı aurelii.

Daha egzotik akvaryum türlerine,Pasifik ikamet Mastigias Papua, kubbe bir yıldızlı gökyüzü andıran uzun dokunaçlarının Chrysaora ve mükemmel Avustralya benekli denizanası ile güzel bir kadın sayılabilir. Medusa tür Mastigias kolay korumak ve ilginç bir davranışı vardır için. çünkü onların sedanter yaşam tarzı hatta normal akvaryumlarda tutulabilir Cassiopeia başlayanlar ve temsilcileri, için uygundur.

Akvaryum için tatlısu denizanası

Besleme denizanası

Denizanası için rahat hissediyorum ve yaşadıuzun bir ömür, onları çeşitli ürünlerle beslemek zorundalar. Çoğu zaman bir yem olarak kullanılan artemia ve vitamin takviyeleri kullanılır. Doğada, denizanası, deniz ürünlerinden kıyma ile değiştirilebilen fito- ve zooplankton ile beslenir. Diyette balık ve karides nadirdir, çoğu zaman onlara vermezler.

Akvaryum için dekoratif denizanası

Yani, zaten canlı denizanası içeriğini anladım -iş zahmetli ve pahalı. Ortak bir akvaryumda yerleşemeyecekler, ayrıca bu hayvanların kapasitesi boş olmalı ve sadece aydınlatma ile dekore edilmelidir. Ancak, evinizin su altı dünyası akvaryumdaki silikon denizanasını tamamlayabilir.

Böyle sıra dışı bir dekorasyon evcil hayvan dükkanında satın alınabilir. Yapay denizanası akvaryumu olta cama iliştirilmiş. Hareketli su kolonunda parlak ve ilginçler.

Akvaryumda canlı denizanası içeriği izin verirkenbirkaç kişi kendileri olabilir. Bu güzelliklerin çoğu akvaryumlarda, otel lobilerinde, restoranlarda görülebilir. Evinizin akvaryumunu küçük, parlak bir denizanası ile dekore etmek istiyorsanız, yapay bir tane alabilirsiniz.

Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 2019

Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 2019

Related news

 • NEFİS PORTAKALLI ŞEKERLEME TARİFİ
 • Vahap Munyar
 • Çiçekli Kız Yeleği Kaç İlmekle Başlanır
 • Baş ağrısında sinyalleri

 • Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 66

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar


  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 31

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 20

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 98

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 24

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 74

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 29

  Denizanası ile akvaryum: açıklama, içeriğin özellikleri, öneriler ve yorumlar 89