Deniz otu (molva): kısa bilgi 2019

Deniz otu (molva): kısa bilgi 2019
16.09.2019

Deniz otu (molva): kısa bilgi 76

Deniz otu (molva): kısa bilgi

Herkes nehirlerde böyle bir balık olduğunu bilirpike. Ancak herkes, deniz otlarının olduğunu bilir. Nitekim, deniz derinliklerinde yaşayan bu kişinin adı, nehir muadili ile olan benzerliği nedeniyle olmuştur. Bilime göre, bu balık tamamen farklı bir adla biliniyor.

deniz pike

Türlerin kısa tarifi

Deniz pike genellikle balık denir, adıLatince'den bir köstebek olarak çevrilen. Tatlısu rezervuarlarında yaşayan sıradan bir burun görünümüne benzeyen balık (deniz pike) morina familyasına aittir. Levrek ve morina fasulyesi özelliklerine sahiptir.

Molva vücudun uzunlamasına bir şekle sahiptir, kuvvetleTatlı su otlarını andırıyor. Bunun için onun takma adını aldı. Bazı bireylerin uzunluğu iki metredir. Balıkların sırtında mermer rengi vardır ve karnı sarı-beyazdır. Molva'nın iki çeşidi vardır: mavi ve sıradan. Böyle bir balıktan yaklaşık 40 kg tartın. Elbette, deniz otu çoğu yerde bulunduğu sularda balık avı yapanların kârlı bir avıdır.

doğal ortam

En çok deniz pike bulunurkenaçık okyanusta, taşlı bir tabana sahip yerlerde. Sularda 300-500 m derinlikte yoğun tüy dökümü, bazen 1000. Malek su yüzeyine biraz daha yaklaşır, 100 m'den fazla suya girmez.

balık pike

Bu balığın yaşam alanı tüm sahili kapsarBatı Avrupa. Ayrıca Grönland'ın güney kesiminde ve Akdeniz'in batısında bulunur. İsveç, İzlanda, Norveç ve Britanya Adaları yakınlarındaki Kuzey Denizi kıyılarındaki özel moloz birikimi gözlemlenmektedir.

Beslenme ve üreme

Deniz turtası yırtıcı bir balıktır. Onun diyet deniz yıldızları, yengeçler, ringa balığı, yassı balık ve morina balığı içerir. Dikkat olgun dişi 80 cm uzunluğunda ve bir uzunluğa en az bir metre olan erkek ulaştı. Ama nasıl deniz pike ıslah sürecini gider?

Yumurtlama genellikle Mart ayında başlarSu sıcaklığı +7 dereceye yükselecektir. Kadın 6 milyon küçük yumurta kadar erteleyebilir. En önemlisi, molva, Britanya Adaları'nın sularında üremeyi sever. Her bir yumurtadan, yaklaşık bir milimetre büyüklüğünde, bir larva gagalanır ve bu miktarın boyutu üç milimetreden biraz daha fazladır. Bundan sonra yavru alt yakın üç yıl kalacak.

Deniz turna yakalamak

Batı Avrupa'da birçok ülke balık tutuyorMolveno. Eti, hoş bir tat ve bir insan için büyük bir besinsel fayda sağlamak için yemek pişirmede çok takdir edilmektedir. Tüm yakalamaların yarısı taze veya donmuş olarak satılır ve ikinci yarısı çok nadir bulunan Güney Avrupa'da satılır.

balık turna

Deniz pike ana tedarikçisiTüm yıl boyunca yakalandığı Norveç. Bu balığı yakalamak, profesyonel derin deniz balıkçılığı için ekipman kullanımını içerir. Bununla birlikte, bu balığı amatör alt dişli ve deniz iplikçiliğinde yakalamak genellikle mümkündür. Yem için çoğunlukla uskumru veya ringa balığı kullanılır.

Deniz turtası çok lezzetli ve sağlıklı bir balıktır. Eğer tadına bakacak olursanız, ihale etinin tadını çıkarmaya çalışın. Ve balık popülasyonundaki düşüş için endişelenmeyin - bir molva'nın 6.000.000 yumurtaya kadar ertelenebileceğini unutmayın.

Deniz otu (molva): kısa bilgi 2019

Deniz otu (molva): kısa bilgi 2019

Related news

 • Arina Sharapovanın biyografisi. Dikenlerle yıldızlara kadar
 • Kulaklık Videoları Sayfa 2
 • Minikler Sünger Bob’lu Su Şişelerini Çok Sevdi
 • H Harfi Дle BaЕџlayan RГјya Tabirleri
 • Favori adam ne hakkında rüya görür Rüyaları analiz ediyoruz

 • Deniz otu (molva): kısa bilgi 63

  Deniz otu (molva): kısa bilgi


  Deniz otu (molva): kısa bilgi 73

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 2

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 25

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 78

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 4

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 2

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 39

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 3

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 18

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 92

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 16

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 76

  Deniz otu (molva): kısa bilgi 12