Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısıDaha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı


Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 16 17.02.2019, 11:28

Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı

Birçok kamyon çiftçisi, tohumlardan domates yetiştiriyorya da satın alınan fideleri dikmek için, açık alanlarda zayıf büyür ve küçük bir ürün verir. Bunun nedenleri çok olabilir, ancak büyük olasılıkla bitkilerde yeterli miktarda mikro besin maddesi bulunmamaktadır. Açık alanda domates gübrelenmesi zorunlu prosedür, aynı zamanda bunların sulama toprağın sürülmesi ya da aynıdır. gübre zamanında olmalı olun ve onlar kök sistemine aynı anda hareket etmek zorunda, yapraklar, çiçek (çalı güçlendirmek için) ve yumurtalık ve meyve olgunlaşmasını teşvik.

domateslerin üst sargısı

Doğru gübrelemeyi seçmek çok önemlidir vetürünün değil, arzu edilen bir şeydir, çünkü örneğin azotlu gübreler getirirseniz, iyi meyvelerin görünümüne katkıda bulunmaz, çimlerin kendisi güzelleşecektir. Domatesler besinleri akşamları daha iyi özüm getirir - bilmek önemlidir. Ekim sonrası domatesin ilk gübrelemesi 21 gün sonra yapılır. Şu anda, bitkiler zaten çiçeklenme dönemine girmiş olmalı. En iyisi, 1 ila 15 oranında su ile inceltilmesi gereken bir kuş pisliğini kullanmaktır. Alternatif olarak, çözeltiye 1.5 kaşık süperfosfat ilave edilebilir.ekimden sonra üst sargı domatesleri

Özel mağazalardaki satın alabilirsinizDomatesler için çok fazla gübre. Uygun ve üst giyinen domates külü - doğrudan yere dağılmış olabilir. Bahsedilen kültürde fermente olmuş yabani otların iyi teşvik edilmiş büyümesi. Kötü havalarda, yapraktan gübreleme yapmak daha iyidir. Bunun için amonyum nitrat veya üre şu oranda kullanabilirsiniz: 10 litre, maddenin bir çay kaşığı için. Yeryüzünün kendisinde birçok eser elementi bulunur, bu nedenle bitkileri her ayda bir kez gübrelemek yeterlidir.

Açık zeminde domateslerin ikinci üst sargısıikinci elin döneminde yapılır. Bu durumda, muelin mükemmel. Gübre 1:10 suyla seyreltilmelidir. Üçüncü besleme ikinciyle aynıdır ve üçüncü fırça atıldıktan sonra gerçekleştirilir. Dördüncü kez yeniden köklü olmayan gübreler yapmak gerek. Erken yumurtalıklara katkıda bulunacaklar ve tüm çiçekleri parçalamayacaklar. Bu amaçla, mineral gübrelerin kullanılması tavsiye edilir; çay tepsisi, bir litre mikro gübre ile birlikte bir litre suda seyreltilir.

üst pansuman domates külüAçık arazide domateslerin beşinci üst soygasımeyvelerin kitle büyümesi sırasında gerçekleştirilir. Bunun için, mikro elementli kompleks gübreler mükemmel, su ile 2 yemek küvesinde seyreltilmeleri gerekiyor. 10 litre kaşık. Tüm üst giyinme zamanında yapılmalıdır - bu, mikro elementlerin dengesinin korunmasına yardımcı olur ve sebze kültürünün büyümesine ve tam gelişimine katkıda bulunur. Sadece büyüyen domateslerin tarım teknolojisinin tüm kurallarına uymak iyi bir hasat garanti eder.

Domatesin üst sargısıçalı oluşumunda önemli bir aşama, ancak hiçbiri tek olamaz. güzel bir sulu meyveler elde etmek için, fideler, hastalıktan onu korumak otları kaldırmak, aşırı yaprakları koparmaya, sulanması gerekir, bu yüzden zorla çekti değildir. Büyüyen domatesler zor iştir, ancak sonuç buna değecektir.

Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısıDaha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı

Related news

 • Devletlerin finansal ilişkilerinde parite nedir
 • Assassin Creed in geçişi: ilginç, heyecan verici, sıradışı
 • Karbüratör DAAZ-4178: özellikler ve ayarlamalar
 • Ekmek Diyeti – Ömer Çelakıl

 • Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 71

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı


  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 41

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 52

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 51

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 50

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 28

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 68

  Daha iyi fide gelişimi için domateslerin üst sargısı 86