Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 2019

Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 2019
19.08.2019

Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 11

Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni

Coxsackie virüsleri, bir RNA içeren gruptur.hastanın gastrointestinal kanalında üreyen virüsler. Virüs her yerde bulunur, çoğu zaman menenjileri etkiler ve aseptik menenjit gibi bir hastalığın ana sebebidir.

İlk kez, Coxsackie virüsleri doktorlar tarafından izole edildiDoldorfom ve Coxsackie (ABD) ilçesinde hastanelerinden birinde belirtileri olan çocuklarda Siklzom poliomielitopodobnymi, olan onuruna virüslerin bu grup adı olmuştur. Coxsackie virüsleri polioviruslarının çok benzer, ancak ondan farklı olarak, onların antijenik yapıdan farklıdır ve çocuk felci patojenlere karşı antikorlarla reaksiyona girmez.

Bu virüslerle enfeksiyonun sonuçlarıViral ajanın serotipine sadece kısmen bağımlıdırlar. İstatistikler, tüm enfeksiyonların% 60'ının subklinik olarak oluştuğunu göstermektedir. Ayrıca, bu virüslerin asemptomatik taşınması, esas olarak mikroorganizmanın ve enfekte edici suşun özelliklerine bağlı olan çok yaygındır. Coxsackie virüslerine neden olan hastalıklar hem akut hem de kronik olabilir ve yoğunluğu ölümcül olan orta düzeydedir.

Coxsackie virüs belirtileri ve hastalığı

 • Herpetik anjina

 • Bebeklerde ve çocuklarda en sık görülenErken yaş. Bunu yapmak için, hastalığın karakterler - birkaç gün sürer ateş, genel kırgınlık, ağız lezyonları, yumuşak damakta küçük kabarcıklar vukuu muhtemel gore.Krome ağrı eşlik eder, sonuçta aşındırmaya başlar, hangi kolları, bademcik ve dilini palatal . Edilince, herpes anjin ve iltihaplı servikal lenf düğümleri. Akut hastalık hasta iyileşene sonra yaklaşık 5 gün boyunca sürer.
 • Yenidoğanlarda miyokardit

 • Çocuklarda görülen nadir bir hastalıktır.hayatın ilk haftalarında. Miyokarditin nedeni çocuğun annesinin Coxsackie virüsüdür. Hastalığın semptomları ateş, ishal, OOS başlangıcı, karaciğer genişlemesi belirtileridir. EKG'de miyokardın lezyonları görülebilir ve bazı durumlarda menenjit gelişimi mümkündür.
 • Seröz menenjit

 • Hastalığın belirtileri çocuk felci ile benzerdir. Hastalık çoğu durumda iyi huyludur ve birkaç gün içinde hasta için uygun şekilde geçer.
 • Pleurodinia (Bornholm hastalığı veya epidemik miyalji)

 • Çocuklardan en çok etkilenen hastalıkokul öncesi ve erken okul yaşı. Bu hastalığın salgınları, özellikle yaz ve sonbahar aylarında periyodik olarak ortaya çıkar. Hastalığın belirtileri - ani başlayan ateş, kötü sağlık, baş ağrısı. Buna ek olarak, göğüste kas ve bıçaklama ağrıları, sık sık epigastrik oblasti.Porazhennye ağrılı kas ve yoğun vardır. Kan testi, ılımlı lökositoz hariç, bu hastalığın varlığını pratik olarak göstermemektedir. Nedeniyle semptomların benzerliğinden, hastalık kolaylıkla solunum sistemini etkileyen hastalıklar, ya da peritonit ile belirtileri ile karışabilir. Hastanın kurtarılması, hastalığın başlamasından birkaç gün sonra başlar.
 • Aseptik menenjit

 • Tüm hastalıkların en önemlisiCoxsackie virüsüne neden olur. Diğer durumlarda tedavi gerektirmez, çünkü oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebilir ve birkaç gün sonra tek başına yönetilebilir. Ancak, hastalığın ensefalitin eşlik ettiği durumlar vardır, bu da vücutta geri dönüşü olmayan etkiler verir. Genellikle hastalık bir halsizlik ile başlar, ancak bazen hastalık ateş, baş ağrısı ve boyun tutulması ile kendini gösterir. Nadir durumlarda, hastalık, hareketlilik ve duyarlılık yerel rahatsızlıklara neden olabilir.
Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 2019

Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 2019

Related news

 • Hormon sıfırlama diyeti nasıl yapılır
 • Hareketli Duvar Kağıtları Akvaryum Telefon
 • ÇİKOLATALI TART KEK
 • Mehmet Aurelio: Başakşehir böyle devam ederse şampiyon olacaktır
 • Gagry, dinlen. Abhazya hakkında yorumlar

 • Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 29

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni


  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 67

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 75

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 25

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 15

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 56

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 83

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 58

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 37

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 81

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 91

  Coxsackie virüsleri - aseptik menenjitin ana nedeni 28