Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 2019

Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 2019
21.09.2019

Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 72

Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme

Çoğu konutta ve ofis alanında sıklıklamuhteşem lianopodobnye bitkileri bulabilirsiniz. Çoğu zaman, bir çiçek, cissus, aksi halde yabani üzüm olarak adlandırılan, bahçe için kullanılır. Onun için bakım, özellikle çok zor değil, pek çok yetiştirici ve daire ve işlerini yeşillendirmek için kullanmaya çalışıyorum. Bunu yapmak oldukça basit, çünkü bu güzel asma her açıdan büyür. Onun sayesinde cissus, merdiven korkuluklarını kolayca sarabilir ve nispeten kısa bir sürede "canlı" bir ekran oluşturur. En fazla iki yıl sürecek.

Cymbid rhomboid'in ihtisası

Oda koşullarında büyüme arasındaVinogradovye ailesinin bitki alt türleri en popüler cissus rhomboid. Aksi takdirde huş veya iç mekan üzümleri denir. Gelişiminde ortaya koyduğu benzersiz fırsatlar nedeniyle, ondan ayrık bir çalı, düşen sürgünlerden oluşan bir şelale ve muhteşem yeşil bir ekran oluşturmak kolaydır.

cicus rhomboid

Ancak cissus tarafından sadece dekoratif rol oynamamaktadır.yetiştirildiği oda. Aynı zamanda antiseptik özelliklere de sahiptir, bu sayede havayı her türlü patojen mikroplardan mükemmel şekilde arındırır ve ayrıca iyonize eder.

Evde tesis için en uygun bakım ne kadar olacak?

Cissus rhomboid evde bakımDiğer birçok ev bitkisi kadar sıkıcı değil gerektirir. Bu dökmeyen liana oldukça iddiasız, ve bunun için uygun koşullar yaratılırsa, parlak yeşil oyma yaprakları ile güzel bükülmüş sürgünler bolluğu ile yıllarca memnun olacaktır. Bu çiçeği büyütürken, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

 • Aydınlatma gereksinimleri. Yabani üzümlerin daha iyi büyümesi ve gelişmesi için, güney tarafında bulunması gereklidir. O, tropik kökenli diğer bitkiler gibi, parlak olsa da, aynı zamanda yaygın ışık tercih ediyor. Fakat gerekirse, cissus gölgede büyümeye uyum sağlayabilir.
 • Havadaki nem önemli değildir, ancak bitki sık sık püskürtme yapmayı sever.
 • Sulama cissus bol gereklidir çünkübüyük miktarda kaba yapraklı, çok fazla nemi buharlaştırır. Ancak soğuma başlangıcında, asmanın büyümesi önemli ölçüde yavaşladığı için minimum düzeye indirilmelidir. Çiçeği şu anda sadece kök sisteminin bozulmadığı amaç için sulayın.
 • Bu bitkinin iyi bir şekilde büyümesi için en uygun sıcaklık 25 ° C olmalıdır, ancak tropiklerin yerlileri için yaprakların bırakılmasıyla birlikte mevcudiyetleri dolduğundan taslaklardan kaçınılmalıdır.

cicus rhomboidic bakım

Bu bitkinin bakımıyla ilgili tüm nüanslar hoştasarımda basit, çok tsissus herhangi bir ek bilgi ve yetiştiriciye veya maliyet gerektirmeyen rombolistny olarak aile ev Vinogradov böyle bir alt türü ekimi. Cissus'un en iyi pansumanı bile sorun değil, çünkü sadece ilkbahar-yaz döneminde üretiliyor. Ve iyi bir büyüme için bu çiçek diğer bitkiler için kullanılan yeterli sıradan karmaşık gübredir.

Sisusun yeniden üretimi için gerekli koşullar

Böyle bir tesiste cissus rhomboid olarak,Oda koşullarında üreme, kesimler ile gerçekleşir. Bunu yapmak için, ilkbaharda, keskin bir bıçak küçük apikal süreçleri keser ve köklenme için suya koyar. Kök sisteminin oluşumundan sonra, bu bitkiye uygun bir toprak karışımına ekilir ve yetiştirilmesi gereken yerde yeni ekilen bir çiçek ile bir vazo vardır.

cicus rhomboid üreme

Yaprak dökmeyen sarmaşık hastalıkları

Rhomboidal bir hastalığın cisusu olabilir.birkaç tür. Hem apartmandaki mikro iklime hem de bitkinin bakımındaki hatalara ve çiçeğin parazitler tarafından tahrip edilmesine bağlıdırlar. Amatör çiçek yetiştiricileri, özellikle bu işe yeni başlayanlar, bu hastalıkları bilmeli ve sarmaşıkların gelişimi için en uygun koşulları yaratmalılar. Bakım gerektiren ve çeşitli hastalıklardan korunan cissus gibi bir bitkinin en yaygın hastalıkları arasında aşağıdakileri ayırt edebiliriz:

 • Oda çok sıcak ve kuru bir havaya sahipse, çiçeğin kuru yaprak uçları vardır.
 • Oldukça serin bir yerde aşırı nem veya cissusun yeri, yaprakların büyük bir düşüşüne neden olur.
 • Aşırı ışık, yeşillik vurgulamak için koşullar yaratır. Sulu-yeşil bir renk yerine, solgunlaşır.
 • Bu asma için büyük bir tehlike, özellikle kışın bitkileri etkileyen mantar hastalıkları getirebilir. Ayrıca bir örümcek akarı tarafından etkilenebilir.

Bunlarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenirsenizcissus rhomboid'e karşı duyarlı birkaç hastalık, o zaman çiçekçi bitki için özel bir problem yaratmayacak. Uygun bakım ve büyüme için elverişli koşulların yaratılması - bu çiçek için gerekli olan tüm bunlar.

Birkaç ipucu

Bu liana'yı evde büyütmeyi planlıyorsanız, büyümesini ve gelişimini olumlu yönde etkileyecek bazı inceliklere ve nüanslara dikkat etmelisiniz.cicus rhomboid hastalığı

 • Kış sıcaklıkları, asmaların dinlenme süresine sahip olduğunda, 15 dereceyi geçmemelidir.
 • Oda düzenli spreyleme ile oluşturulan sabit bir nem tutmalıdır.
 • Bir çiçek için ayda bir kez bir "banyo" günü geçirmek için: püskürtme yapıldıktan sonra yaprakları nemli bir bezle silin.
 • Üstteki pansuman için aynı sıvı gübrenin yanı sıra diğer kapalı çiçekler de kullanılır.
Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 2019

Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 2019

Related news

 • İmam Sarığı Pastası Tarifi
 • Aslanlardan kaçan 400 bufalo nehirde boğuldu: İnsanlar toplayıp yedi
 • Kertenkele 33. Bölüm Fragmanı izle
 • Erkekler vajinismus için ne diyor
 • Bir şarap nasıl seçilir

 • Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 86

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme


  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 28

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 14

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 51

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 45

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 19

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 16

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 1

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 3

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 55

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 13

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 83

  Cissus rhomboid: evde bakım ve üreme 52