Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 70 18.02.2019, 21:24

Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması

Chizhova Elena - modern yazar, çevirmen vedeneme yazarı. Çalışmalarında yazar, çocukluk duygularını anlatıyor. Çoğu durumda romanlarının karakterleri kurgusaldır. "Kadın Zaman" adlı kitap için Elena Chizhova'ya prestijli bir edebiyat ödülü verildi. Yazarın hayatı ve yaratıcı yolu bu makalenin konusudur.

Şizov elena

biyografi

Chizhova Elena 1957'de doğdu. Yazarın yerli şehri St. Petersburg'dur. Şaşkınlık içinde, popüler nesir yazarının uzmanlığı "Üretim Yönetimi" dir. Okuldan mezun olduktan sonra, biyografisi bir iş kadınının yaşam tarzına çok benzeyen Elena Chizhova, ancak bir romancı değil, İktisat Bölümüne girdi. Sonra tezini savundu. Doksanlarda iş dünyasında kendimi fark etmeye çalıştım. Ve 2000 yılında Chizhova ilk kitabını yayınladı.

Bugün yazar editördüredebiyat dergisi. Buna paralel olarak, kurucularından biri İngiliz edebiyatı John Galsworthy'in klasiği olan uluslararası edebi organizasyon "PEN-club" un St Petersburg şubesine başkanlık etmektedir.

Yaşıyor Chizhova Elena (fotoğraf yazarıaşağıda yer alan) doğduğu şehirde çocukluğunu ve gençliğini geçirdi. Romanlarında anlatılan olayların çoğu, erken izlenimlerin bir yansımasıdır. Yazar, St. Petersburg topluluğundan birinde gençlik yıllarını geçirdi. Bu tür dairelerin tipik zorlu yaşamı "Kadınların Zamanı" romanında yansıtılıyor.

Chizhova Elena evli ve iki kızı var. Kocası Valery Vozgrin, tarih bilimleri doktoru ve St. Petersburg'daki Kırım Tatar halkının Mejlis temsilcisi.

chizhova Elena yazarı

"Tiny Tzheses"

Chizhova Elena - yazar kim oldu?dördüncü romanının yayınlanmasından sonra bilinir. Yayınlanan ilk eser "Tiny Tsaches". Bu romanda yazım tarzı, "Kadınların Zamanı" tarzı özelliklerinden önemli ölçüde farklıdır. Ancak Chizhov'un hemen hemen tüm kitaplarını birleştiren özellikler var. Örneğin yazarın kahramanlarının yaşadığı şehir her zaman Peter'tır.

"Crumbs Tsaches" romanı derin ve çok duygusaldır. Kolayca algılanamamasına rağmen, okuyucuların yorumları çoğunlukla olumludur.

"Kadınların Zamanı"

Bu roman Chizhova ödülü kazandıRus Booker. İş, zor kadın kaderine ayrılmıştır. Savaş sonrası zaman, her zamanki St. Petersburg ortak, toplu ideoloji. Yazımızın kahramanlarının ikinci romanının arka planı budur. Ön planda - farklı karakter ve yaştaki kadınların kaderi.

Geç ellili Sovyetler Birliği - başlangıçaltmışlı. Yuri Gagarin uzaya gidiyor. Ülkede ulusal öz farkındalıkta bir artış var. Ve arsanın merkezinde sıradan bir Sovyet bekar annenin kişisel hayatı. Kitabın okuması kolay değil. Sadece hayallere ve masallara, arsaya eklenmiş, ürün kolaylığı ve dinamizm kazandırır.

2011'de Elena Chizhova'nın "Contemporary" tiyatrosuna göre, bir performans sahnelendi.

chizhova elena biyografi

"Lavra"

Toplumu ahlaki bir çıkmazdan çıkarmaksadece kilise. Bu roman "Laurels" in ana fikri. Ancak yazar, Ortodoks Kilisesi'nin kendisinin belli bir çıkmazda olduğunu iddia ediyor çünkü totaliter siyasetin etkisi altında çok uzun zaman geçti. Romanla ilgili yorumlar farklı. Bazı okuyucular Kafka'nın eserleri ile karşılaştırır. Diğerleri - Dostoyevski'nin romanı The Possessed ile. Kitabın olumsuz yorumları da mevcuttur.

"Yarım Kan"

Bu işin kahramanı yetenekli bir kızdır.Leningrad yerli sakinleri. Diğer Chizhova'nın romanlarında olduğu gibi, “Yarım Kan” felsefi ve ahlaki-etik sorunları gündeme getirir. Romanın kahramanı geçmişin hayaletlerine karşı savaşır, ölümlerinden sonra bile suçlularına intikam almak gibidir. Ve sürgünden dönen Alman komşusu olan bir kadın, insanlara insanca bir tutum örneği veriyor.

Yazarın diğer eserleri: "Orestes and Son", "Terracotta yaşlı kadın".

chizhova elena resimleri

Heroines Chizhova - kural olarak katı veamaçlı kadınlar. Kendi kaderlerini ciddi gerçeklikler içinde kurarlar. Yazarın çalışmaları hakkında yapılan yorumlar oldukça çelişkilidir. Tabii ki birkaç tane, pozitif. Ve hepsinden önemlisi, "Kadınların Zamanı" romanıyla ilgilidir. "Lavra", okuyucular arasında böyle geniş bir tanınma kazanmamıştı. Nedeni - çok sayıda tarihsel din ve çok fazla ifade edilen anti-Sovyet duygusu.

Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklamasıFotograf resim galeriler

Related news

 • Gürkan kubilay yağ yakan yiyecekler
 • Genetik hastalıklar
 • Bir işletmenin finansal durumunun analizi, bir işletmenin finansal güvenliğini sürdürmek için gerekli bir prosedürdür
 • Bir köpeğe nasıl kız diyebilirsin: birkaç ipucu

 • Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 52

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması


  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 25

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 11

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 70

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 47

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 42

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 51

  Chizhova Elena: kısa bir biyografi, kitapların bir açıklaması 85