Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 2019

Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 2019

Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 41 14.02.2019, 13:10

Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu

Devlet vatan hainliği (Ceza Kanununun 275. Maddesi), ülkenin dış güvenliğine karşı bir harekettir. Daha ayrıntılı olarak düşünelim.275 İngiltere RF

Ceza Kanununun 275. Maddesi:

Bu kanun kapsamında, iadesi anlaşılmalıdır.gizlilik, casusluk veya Rusya'ya karşı düşmanca faaliyetlerde bulunmak için yabancı hükümete, hizmete veya temsilcilerine yapılan herhangi bir suçlama. Sanat'ın cezası olarak. Rusya Ceza Kanununun 275'i 12-20 yıllık bir hapis cezası. Buna ek olarak, mahkeme aynı zamanda suçlu kişinin mülkiyetine el konmasını emredebilir.

Ceza Kanunu Norm 275: yorum

Söz konusu normun notunda şunu belirtilmektedir:yetkili makamlar veya başka bir zamanında ve gönüllü açıklama Rusya'nın çıkarlarına daha fazla zarar önlenmesine katkıda eğer kanunsuz eylemi kişi sorumluluktan muaf tutulabilir. Aynı zamanda, yaptığı eylemler başka herhangi bir corpus delicti içermemelidir. Bu kural, Yasanın 276 ve 278 normlarına kadar uzanmaktadır.ст 275 ук РФ

Toplumsal tehlike

Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 275 normunda kurulan kanun("Hainlik") ülkeye yönelik bir tehdittir. Kamusal tehlike, Rusya'nın mülkiyetinden kaynaklanan özel bir sır olan verilerin kaybolmasıdır. Yabancı özel hizmetlerin eline geçtiğinde, ülkenin çıkarlarına karşı kullanılabilir. Bu da, orijinal teknolojileri, özel dönemlerde savunma planlarını, yeni silah türlerini vb. Geliştirmek ve uygulamak için çeşitli ekiplerin uzun yıllar emeğini sıfıra indirme riski oluşturmaktadır. Hainin davranışı devletin başına devasa ekonomik zarar verebilir, stratejik açıdan önemli tesislerin inşasında durup, bilimsel ve teknik alanlarda potansiyel araştırmalara engel olabilir. Uluslararası ilişkiler alanında yasadışı eylemler özellikle önemlidir, çünkü mola kopabilirler.

Davranışın özü

Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 275. Maddesi bir konunun davranışını dikkate almaktadırihanet eylemi olarak. Rusya vatandaşı, ülkeye yönelik düşmanca faaliyetlerde yabancı bir hükümete, organizasyona veya temsilcilere yardım eder. Ceza Yasası Normu 275, özel suçluluk türleri için sorumluluk yüklemektedir. Bunlar, casusluk, devletin dış güvenliğini zayıflatmaya yönelik özellikle gizli sırlar ve diğer eylemlerin verilmesi olarak ifade edilir.RF'nin 275. Maddesi

nesne

275 CC RF oranında güvenlik veülkenin savunma kapasitesi. Bu özellikler, Rusya'nın dış tehditlere karşı güvenlik durumuna atıfta bulunmaktadır. Suçlu konunun idaresi, toprak dokunulmazlığına, egemenliğine, devletin kamuya ve federal sistemine bir tehlike oluşturmaktadır. Bütün bu alanların birbirine yakın bir bağlantısı vardır. Zararın daha fazla hangi bileşene ait olduğu sorusu, mevcut materyallere göre her durumda ayrı ayrı ele alınmalıdır.

casusluk

Onun öznel ve nesnel nitelikleri anlamındaCeza Kanunu'nun 276 ve 275 normları aynıdır. Casusluk, son derece hassas bilgilerin yabancı ülkelere, kuruluşlara veya temsilcilerine aktarılmasını ifade eder. Ayrıca, belirtilen verilerin bu konulara daha sonra yeniden yönlendirilmesi için toplama, kaçırma veya depolama olarak kabul edilir. Casusluk altında, yabancı istihbarat talimatlarına ilişkin bilgilerin Rusya Federasyonu'nun aleyhine toplanması ve aktarılması anlaşılmaktadır. Bir Rus vatandaşı tarafından işlenen bu eylemler Sanat başlığı altında incelenir. Ceza Kanunu'nun 275. Eğer konu yabancı bir kişi ise ya da vatandaşlığa sahip değilse, o zaman bu Kodun 276 normuna uygun olarak sorumlu tutulur.275 İngiltere yorumları

Gizlilik sorunu

Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 275'inde;Rusya'ya karşı düşmanca faaliyetlerde bulunan yabancı kuruluşlara yardım etme biçimlerinden biri. Sırların ihracı kapsamında, yabancı bir şahıs tarafından bilginin iş, hizmet veya başka bir şekilde, adam kaçırma ve tahsilattan başka bir kişiye emanet edildiği kişi olarak anlaşılması gerekir. Bu tür yüksek ihanet, casusluktan farklıdır. İkincisi çerçevesinde, konunun iş veya hizmet için sahip olmadığı bilgisi iletilir. Örneğin, bir araştırma enstitüsünün çalışanı olan bir vatandaş, kişisel inisiyatif ile, yabancı bir kişi ile yasadışı bir bağlantı kurmuş ve devlet sırlarını temsil eden hizmette kendisine bilgi vermiştir.

düşünce

Suçluların iadesi konusundaki konusubilgi devlet sırrıdır. Bu, dış politika, askeri, istihbarat, operasyon, soruşturma, karşı istihbarat ve ekonomik faaliyetler alanından çıkarılan ve Rusya'nın güvenliğine zarar verebilecek olan yasalarla korunan verilerdir. Mevzuat devlet sırrı olarak hareket eden bir bilgi listesi oluşturur.Rusya Federasyonu devlet ihaneti

Yasanın tamamlanması

Devlet sırrı ihlali suç sayılır.Bilginin yabancı kuruluşun adresine geçtiği andan itibaren tamamlandı. Yabancı bir ülke veya örgütün temsilcileri memurlarıdır. Delegasyonlar, özel hizmet çalışanları ve diğer yapıların üyeleri olabilirler. Buna ek olarak, yasa bir suç için teşebbüs veya hazırlık yapılmasını öngörür. Örneğin, fail, söz konusu varlıklara bilgi vermeye çalışırken gözaltına alınabilir.

Diğer yardım

Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 275. maddesiyabancı aktörlere, yukarıda belirtilen diğer biçimlerle ele alınmadıkça, anayasal düzeni ve Rusya'nın güvenliğini zayıflatan istihbarat veya diğer faaliyetlerde bulunmalarına yardımcı olmayı amaçlayan çeşitli eylemlerin komisyonu. Bu davadaki amaç taraf ülke vatandaşı tarafından yabancı temsilcilerle iletişimin kurulması (iletişim) ve bunlardan alınan görevler ile ilgilidir:

 1. Rusya'nın anayasal temelleri ve güvenliğine karşı diğer yasadışı eylemler.
 2. Söz konusu madde için bir kompozisyon oluşturmayan, ancak Rusya Federasyonu'na zarar veren suçlar.275 yuk RF ihanet

İlk davada failin eylemlerinormlara göre nitelendirmek. Özellikle, yüksek ihanet ve belirli bir tapu (silahlı isyan, terör eylemi vb.) Ile suçlanacaktır. İkinci durumda, ayrıntılı bir liste yok. Elçilerin çok çeşitli olabilir. Bununla birlikte, her durumda ana özellik olarak Rusya'nın dış güvenliği için bir tecavüz var.

Suistimalin tamamlanması ve aşamaları

Suç, asıl yardımın sunulması sırasında tamamlanmış sayılacaktır (yardım). Bu durumda, eylemin aşamaları da gerçekleşebilir. Özellikle yemek pişirme şunları içerir:

 • Yardım için bir plan geliştirilmesi.
 • Yabancı tüzel kişilerle bağlantı kurmak için koşulların oluşumu.
 • Bilginin aktarılması kolay olan bir sisteme getirilmesi.

Girişim şunları içerir:

 • Yabancı temsilcilerle iletişim kurmak için başarısız bir girişim.
 • Yardım sağlama amacında olan eylemlerin gerçekleştirilmesi, hangi yabancı hizmetlerden yararlanamayacağı vb.Rusya Federasyonu Ceza Kanunu Madde 275

Sübjektif taraf

Ceza Kanununun 275'inci oranındaki yükümlülüğüne göreSadece 16 yaş ve üzeri bir Rus vatandaşı istihdam edilmektedir. Yabancı ortaklar veya vatandaşlığı olmayan vatandaşlar, suç ortağı olarak hareket edebilirler. Öznel taraf direkt niyetle karakterize edilir. Suçlu kişi davranışlarına dair kamu tehdidini anlar ve yasadışı eylemlerde bulunmak ister. Suçun niteliği doğrultusunda niyetin amacı belirlenir. Vatandaşın amaç ve güdüsü farklı olabilir. Onlar açgözlülük, milliyetçi motifler, intikam vb. Motifler, normal olarak belirtilmemiş olmalarına rağmen, bir suç işlemenin mekanizmasının açıklanması, suçluluk derecesinin oluşturulması ve cezanın uygulanması sürecinde önemli bir öneme sahiptir.

Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 2019

Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 2019

Related news

 • Yılanlardan korkan yılanlar ve onların ısırıklarından nasıl kaçınırlar
 • Görücü Usulü Evlilik Doğru Mu
 • Kırıkkale Haberleri: Kick Boks’da Mustafa Ayten Avrupa üçüncüsü oldu
 • Pancar çorbasını - sıcak gözenekler için soğuk çorba nasıl pişirilir
 • Gazelle deki perdeler ve montajı

 • Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 15

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu


  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 81

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 70

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 51

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 47

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 87

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 37

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 44

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 73

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 6

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 18

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 94

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 84

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 3

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 13

  Ceza Kanununun 275. Maddesi: Suçun niteliği, yorumu 43