Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 2019

Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 2019

Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 68 16.02.2019, 19:51

Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum

Dünyada daha ilginç olması muhtemel değil,İtalya mutfağı yerine farklı ve sıra dışı lezzetli bir ulusal mutfak. Bize zengin lezzetler ve iştah açıcı makarnalardan eşsiz lezzetlere sahip hassas tatlılara kadar birçok harika yemek verdi. Makarnayı pişirmenin tek tarifi büyük bir miktardır - çünkü bu yemekler olmadan, İtalyan mutfağı mevcut olamaz. Binden fazla var ve sadece bir numaralandırma birkaç sayfa alabilir.

Ama Avrupa aşçısı için en iyisi veiki tabak lezzetli kalır: spagetti "bolognese" ve makarna carbonara. Vatandaşlarımız için sonuncusu en çekici olanı - basit ve lezzetli, herhangi bir özel sıkıntıya neden olmaz ve şüphesiz herkesi memnun edecektir. Karbonara hamurunun hazırlanması, sıradan spagetti'nin tuzlu suda pişirilmesinin yanı sıra, sıralı bitkisel yağ ilavesidir. İstenirse, böyle bir yemek tabağına özel bir "gizli" sos ve domuz pastırması ile servis edilebilir. Prensip olarak, bir karbonara macununun hazırlanmasının bütün sırrı, İtalya carbonarası olarak adlandırılan sosta olduğu gibi, doğrudur. Buradaki en önemli şey, önceden bitirmek değil, sosun tüm makarnayla birlikte "gelmesi", harika tadı ve aromasıyla spagettiyi ıslatması daha iyi.

Böyle bir yemek yapmayı denemeye karar verirseniz,o zaman unutmayın: dünyadaki tarifleri, spagetti pişirmenin tüm yollarından sadece biraz daha azdır. Bu nedenle, herkes kendi tat ve tercihlerine göre karbonat ezmesi için bir reçete seçebilir, çeşitli dolgular ve sos bileşimi ile deney yapabilir. Tek ön koşul, hem spagetti hem de karamel sosu ve lezzetli dolguların birbirini beklemeden aynı zamanda hazırlanmalarıdır. Ayrıca, hatırlanmalıdır - bu yemeğin spagetti miktarı, pişirme sırasında ağırlıkça yaklaşık olarak iki katı ve her 100 gr için hesaplanmalıdır. kuru ürün 1 litre almalıdır. Ve tabii ki, Carbonara ezmesi için tarifi tam olarak yerine getirmek için, sadece en taze ürünleri almanız gerekir, aksi takdirde yemek ihalesi ve İtalyan orijinalinde teslim olmayacaktır.

Yani klasik yemek için gerekli olacakAşağıdaki malzemeler: spagetti (200 gram), pastırma (250 gram), peynir - Parmigiano Reggiano (100 gram), biraz zeytinyağı ve krema (200 ml). Ayrıca sarımsak (3 diş) yumurtası (2 adet) ve tuzla tatlandırılmış baharatlar. Tarifin ilk noktası pastırmanın hazırlanmasıdır. İnce küçük parçalara ayrılmalı ve kuru bir tavada kızartılırsa, gözle görülür altın renginde iştah açıcı bir kabuk elde edinceye kadar. Kızartma yağı sürecinde kurulabilir, bu reçete daha fazla kullanımı karbonara içermez.

Daha fazla pastırma için tavada biraz dökebilirsinizşarap (50 ml'den fazla değil) ve yarıya kadar buharlaşana kadar bekleyiniz. Yaklaşık 10 dakika sonra, ezilmiş sarımsak ekleyin (ideal olarak, eğer basılırsa), bir dakika sonra - ısıdan çıkarın ve kenara koyun. Aynı zamanda, yumurta akı ve krema karışımını kaynatmak için düşük sıcaklıktadır. Bundan sonra, Carbonara hamuru için klasik tarifin ileri sürdüğü gibi, yukarıdaki tavsiyelerin yönlendirdiği spagetti'yi, düzenli olarak karıştırmayı unutmadan, kaynatın, böylece gelecekteki hamurun kaynaşmamasını sağlayın. Spagettiyi pişirmek için İtalyanların "al dente" denen bir koşulu var - en azından bitmiş bir hazır olma durumuna değil. Bu yapıldığında sarımsak pastırması ve yumurta-kremalı kütle ile kızartılan hamurun karıştırılması ve soba üzerine mümkün olan en düşük ısıda ısıtılması gerekir. Parmesan en sonunda işe yarar - rendelenmiş, mutfak yeteneğinizin uzmanlarına hizmet etmeden önce karbonara hamuruna gider.

Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 2019

Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 2019

Related news

 • Azerbaycan yapımı ateşli silahlar
 • Minik ikizler nasıl anlaşır
 • HAVLUNUN UCUNDAN BAŞLANAN KOLAY UÇ OYASI

 • Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 36

  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum


  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 35

  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 6

  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 69

  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 59

  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 40

  Carbonara ezmesi için reçete: gerçek bir İtalyan gibi hissediyorum 60