Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor 2019

Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor 2019 Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor?

İnsanoğlu olmadan nasıl varolabilirdisoğutma ünitesi, dondurucu ve taşınabilir soğutma kutuları? Yiyeceklerimiz çok çeşitlidir, hazır gıdalar ve bozulabilir ürünler saklayacak bir yerimiz olmaz mıydı? Bu sorunun cevabının yüzeyde olduğunu düşünüyoruz - her şey açıktır. Bu nedenle her evde bir buzdolabı da dahil olmak üzere ev aletleri bulunmaktadır.

Buzdolaplarının ithal modellerinin sahiplerine deBazen ev eşyalarının hatalı çalışmasıyla uğraşmak zorundasınız. Genellikle kendilerine soruyorlar: cihaz açıldığında neden tıklamaları duyuyorlar? Bazen çalışmaya devam eder, ancak çoğunlukla çatlaklar oluşur ve açılmaz. Neden bu, neden buzdolabını kırıyor ve bununla ilgili ne yapıyor? Bu tür nüanslar ile sıklıkla anlamak gerekir ve böyle bir arıza herhangi bir marka buzdolabı modelinde görülebilir. Donanım sahipleri buzdolabının neden çatladığı sorusuna cevap aramak doğaldır. "Indesit", "Atlant", "Ariston", "Veko", "Samsung", "Bosch" - adlandırdığı ne olursa olsun, sorun herhangi birinde ortaya çıkabilir. Maddenin özünü anlamaya çalışalım ve bu davada ne yapmamızı önerelim.

Buzdolabında niçin çatlama oluyor

İşlem sırasında tıklama

Bu sesler nereden geliyor ve ne kadarTehlikeli miydin Ekipmanın çalışması sırasında oluşan tıklamalar, ünitenin hatalı bir şekilde çalıştığını gösterir. Birkaç nedeni olabilir. Şimdi ana soruyu yanıtlamaya çalışalım: "Buzdolabı neden çatırlıyor?" Bu durum, her biri, ekipman düğümlerinden birinin hatalı çalışması ile ilişkili çeşitli durumlarda meydana gelir:

 • termostat;
 • başlangıç ​​rölesi;
 • Kompresör motoru.

Bu davada ne yapmalı?

Sorunun nedenini biliyorsanız, talimatları izleyin ve adım adım izleyin. Böylece buzdolabının neden çatladığını anlayacaksınız.

Buzdolabında niçin çatlama oluyor

Ev Aletleri Teşhisi İçin Hızlı Kılavuz

Açıklanan dört basit adım, çalışma birimindeki tıklama sorununun ne olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır:

 1. Profesyonellere adres. Sorunun çözülmesine yönelik bu yaklaşım, vakaların neredeyse% 100'ünde, sorunun başarılı bir şekilde çözülmesine yardımcı olmaktadır. Uzman, buzdolabının neden çatlamadığını, arızayı onardığını, arızanın nedenini bulmayı ve buzdolabının çalışma eksikliğini ortadan kaldırabildiğini anlayabilecektir.
 2. İş ve koşul tekniğini kontrol edinŞebekeye bağlantı. Güç kablosunun yuvadan çıktığı yerlere, telin fişe girdiği yere ve aleti açtığınız prize fotoğraf çekebilirsiniz. Bu veriler, bir onarım atölyesine veya garanti servis bürosuna uzaktan gönderilebilir ve sorunun ayrıntılı bir açıklamasını onlara ekler. Belki de bir mesafeden yardım edebilirsiniz.
 3. Neden çatladığını merak ediyorsanBuzdolabının "buzlanmayı" bilmesi, bunun sebebi büyük olasılıkla, birbiriyle temas halinde olan, bir tıklamaya benzer bir ses üreten buharlaştırıcı tüplerde bulunmasıdır. Bu fenomen, bunlar arasındaki sıcaklık atlama ve tüplerin tutturulduğu metal levha ile açıklanmaktadır. Buzdolabının çalışması sırasında bu kaynağın sesleri normal kabul edilir ve kötü bir şey ifade etmez.
 4. Neden buzdolabı "Ariston", "Samsung"(“donları bil” ve diğer modelleri), üniteyi araştırdıktan sonra netleşir. Bazen bu ısıtıcı veya cihazın durumu nedeniyle olur. Yüksek ve farklı tıklamalar ile cihaz en iyi şekilde servise gönderilir.

Buzdolabının neden donmadığı

Unutmayın! kurye şirketi ve hizmet aletleri göndermeden önce Movers grubuyla işbirliği, taşıma ve muhafaza bütünlüğünü kanıtlayan birkaç farklı fotoğraf çekmek için çizik ve hasar olup olmadığını inceleyin. Haksız personel çalışması söz konusudur ve bu durumda ünitenizin nakliye öncesinde ticari bir görünüşe sahip olduğunu kolayca ispatlayabilirsiniz.

Neden buzdolabı aristonu çatlıyor

Crack, ama çalışmıyor

 1. Buzdolabının "Atlant" in neden çatlaması, amaaçılmaz, termostatik rölenin çalışmasında bir arıza olabilir. Açma anındaki bu düğüm, motorun çalışmasına neden olan kontrol modülüne bir komut gönderir. Termostatın başlangıcındaki tıklamalar her halükarda mevcuttur, ancak röle çatladığında ve buzdolabının açılmaması durumunda, bunun nedeni% 92'dir.
 2. Hotpoint "Arposton" buzdolabı neden çatlıyor? Bunun gibi olur: iç çıtçıtlar, motor çalışmaya başlar, ancak birkaç saniyelik duraklardan sonra. Bu sürece belirli bir süre boyunca yüksek bir oyuk vızıltı eşlik edebilir. Bu durumda, büyük olasılıkla, değiştirilmesi gereken motor-kompresörde bir sorun var.
 3. Röle ilk mekanizmalardan biridir.açıldığında teknolojinin işine girme. Tık sesi duyuyorsanız, buzdolabı açılmaz ve kameradaki ışık yanmaz, büyük olasılıkla sorun koruma rölesindedir.
 4. Bazı durumlarda, gürültüye neden olan tıklamalar,Buzdolabının bileşenlerinden birini yayan, motor durduğunda kapanma anında duyulur. Aynı zamanda, buzdolabının tüm bölümleri teknik göstergelere uygun olarak çalışmaya devam etmekte ve iç aydınlatma departmanları ile ilgili sorunlar bulunmamaktadır. Bu durumda, motor bağlantılarının gevşediğinden şüphelenmek için bir sebep vardır ve durduğu anda, düğüm, tıklamalar gibi seslerin ortaya çıkmasına neden olan vücutla temas eder.

Neden Atlant Buzdolabı Frizzens

Sorunu nasıl çözeceksiniz?

Sorunun karmaşıklığına bağlı olarak, bunu kendi başınıza şöyle çözebilirsiniz:

 1. Buzdolabının açısını değiştirin.
 2. Kompresör yaylarını ayarlayın.

Neden buzdolabı kısayol tuşu anaston

Bu, sorunun en basit çözümü ve başa çıkmak içinBöyle bir çalışma ile ek yardım olmaksızın mümkündür, ancak hala "Hotpoint Ariston" sıcak noktasında kırılma nedenini öğrenecek bir uzmanla temas kurmak için ev aletleri ile arızalanması durumunda, hasarlı elemanları yetkin bir şekilde değiştirecek veya verimliliğini geri getirecektir. Bu arada, yukarıda açıklanan hizmetlerin buzdolabı onarım hizmeti için fiyatları en ucuz işler arasındadır.

Bu durumda endişelenmeye değer

Yukarıdaki sorunların bir dizi ortaya çıkabilirHerhangi bir markanın modelleri, örneğin, Indesit, Atlant, Ariston, Veko, Samsung, Bosch, Liebher ve diğerleri. Çoğu parça ebedî olmadığından ve kademeli olarak aşındığı için teknik kırılmaya eğilimlidir. Buzdolabının bozulmasının ana sebebi onun yaşıdır, ancak aynı zamanda montaj hattından yeni çıkmış olan yeni modellerin birkaç aylık çalışmadan sonra arızalanması da söz konusudur. Arızanın nedenini anlıyor ve neden buzdolabının "Samsung", "Veko" ya da niçin çatlama olduğunu anladıysanız endişelenmenize gerek yok. Tanıdan sonra sahibi endişelenmesi gereken ilk şey - arızaların karmaşıklığı, ikincisi - onarımların maliyeti.

Onarım bir kuruşa mal olacak

Modern buzdolabı modellerinde, çoğuişin ustaları ve sorumlu bir pazarda çok çeşitli parça ve analoglar sayesinde işteki eksiklikler kolayca ortadan kaldırılmaktadır. Buzdolabının çalışma kapasitesini iyileştirmek için ortalama tamir maliyeti çok büyük değildir. Ünitenin en pahalı birimi olan arızalı kompresör motorunu değiştirirken, yaklaşık olarak 6 500 rubile (modele bağlı olarak) mal olacaktır. Rölenin veya termostatın değiştirilmesi iki kat daha ucuza mal olacaktır - yaklaşık 3000 ruble.

Buzdolabı neden çatlıyor?

Garanti servisinin özellikleri

İyi haberler var. Günümüzde, hemen hemen tüm ev aletleri garanti kapsamında satılmaktadır ve bu nedenle, 6-24 ay boyunca (üreticiye ve şirketin politikasına bağlı olarak), işlemler garanti kapsamındadır. Bu durumda, hatalı çalışan veya arızalı parçaların değiştirilmesi garanti kapsamında gerçekleştirilir, yani hizmetin sağlanması için gerekli şartlar sağlanmışsa.

Bu tür onarımlardan sonra buzdolabı devam ederGaranti bittikten sonra bile yıllarca çalışmaya kararlı. Bu nedenle, garanti hizmeti tarafından onaylanan, lisanslı malların satın alınması çok önemlidir.

Yani, problemlerin nedenini bilmek ve okumak"Buzdolabının çatlaması durumunda nasıl davranılır" diye seslendirilen yöntemsel yön, kolaylıkla kendi elinizle böyle bir problemden kurtulabilirsiniz ya da uygun gördüğünüz gibi bir ustanın yardımı ile kolayca kurtulabilirsiniz.

Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor 2019

Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor 2019

Related news

 • Yeni Trend Bayan Kemer Modelleri 2019 2019
 • Hobi Çubuklarından Minyatür Eşya Yapımı
 • Romanyada tatil - para için en uygun değeri
 • Çikolatalı Spiral Kurabiye Tarifi
 • Alarm Starline A91: autostart nasıl açılır Araba alarmı: manuel, incelemeler

 • Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor


  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor

  Buzdolabı neden çatlıyor ve tıkıyor