31.03.2019

Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 37

Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi?

Doğadaki her şeyin içinde olduğu gerçeği nedeniyleyakın ilişki, bir kişi ve mikroorganizmalar da birbirleriyle sürekli temas halindedir. Bazı bakteriler vücudumuzun daimi vatandaşlarıdır, ancak bu onların zararlı olduğu anlamına gelmez.bir smear escherichia coliÖrneğin, Escherichia coli E. coli, bağırsakta bulunur ve sindirim süreçlerinde etkin rol alır. Fakat hepsi mikroorganizmaların lokalizasyonuna ve sayısına bağlı.

E. coli'den fayda ve zararlar

Escherichia coli çubuk şeklindedirgastrointestinal yolun normal mikroflorasında yaşayan bir bakteri. O kalın bağırsağın bir sakini olmak gibi, kişi için büyük bir derecede sahiptir birçok zararlı mikroorganizmaların gelişmesini engeller. Buna ek olarak, vitaminleri asimile etmeye yardımcı olur. Ama sorun patojenik, çoğu E. coli, birçok türü vardır olmasıdır. idrar mikroorganizma için yaşam olmadığı, örneğin, bir yayma Escherichia coli tespiti oldukça talihsiz bir gerçektir. Bulaşmadaki Escherichia coli, enfeksiyon sonrası hemen testlerin geçilmesi ile tespit edilebilir.

koliform coli e coliE. coli ile enfeksiyon

Bu tip mikroorganizmalara ek olarakinsan bağırsağının sabit bir sakini, hayvanların bedeninde, özellikle de domuzlarda bulunur. E. coli oldukça kalıcı bir mikroorganizma olduğundan dışkılar, etler ve topraklarda bulunur. İdrarda bulunan E coli, sebze, meyve ve içme suyundan nereye varacağına ilişkin akan suyun içine akabilir. Bu tip mikroorganizma gıdalarda çok iyi çoğalır, bu yüzden son derece dikkatli olmanız gerekir.

Escherichia coli'nin patojenik türleri ile enfekte dolaşan şey nedir?

Bağırsak hastalıklarıE. coli enfeksiyonlarına escherichiosis (diyare, disbacteriosis, colibenteritis ve diğerleri) adı verilir. Patojen mikroorganizmaların her türü belli bir bulaşıcı doz ile karakterizedir. Daha sıkidrar e coliçocuklarla, insanlarlaZayıflamış bağışıklık ve yaşlılar. Tüm bu popülasyonlarda, enfeksiyon kendini farklı şekillerde gösterebilir, ancak semptomatoloji zehirlenmeyi andırır. Çocukları altı ay boyunca enfekte etmek için en zoru. Bazen bir bulgudaki escherichia coli semptomların erken belirtisi olmadan tespit edilebilir.

ihtiyati tedbirler

Bulaşmada escherichia coli tespit edildiğinde,derhal tedaviye başlayın, çünkü bu tür enfeksiyon oldukça zor ve uzun süre tedavi edilir ve genital bölge ve gastrointestinal sistemin daha ciddi hastalıklarının gelişmesine neden olabilir. Tedavi antibiyotikler veya bakteriyofajlarla yapılır, ancak tabii ki enfeksiyon, patojen mikroorganizma türleri tarafından enfeksiyonu önlemeye çalışmaktır. Aynı zamanda, öncelikle gerekli tüm hijyen kurallarını gözlemlemeniz, çiğ meyve ve sebzeleri tüketmeden önce yıkamanız ve et ve işlenmiş ürünleri en az 15 dakika pişirmeniz gerekiyor. Elbette ki bu, enfekte olmayacağınızı garanti etmez, ancak en azından bazen riski azaltır. Ayrıca, sistematik olarak doktorunuza danışın.Related news

 • Zeytinli salata. Tarifler
 • Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı
 • Marineli Biftek Tarifi Videosu
 • Acun Ilıcalıya Dalyanlı turizmcilerden ilginç çağrı
 • Sebze ve meyve cipsi nasıl pişirilir

 • Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 24

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi


  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 57

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 57

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 59

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 91

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 42

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 45

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 7

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 38

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 90

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 20

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 40

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 89

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 96

  Bulaşmadaki Escherichia coli: ne kadar ciddi 70