Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 2019

Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 2019

Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 74 19.02.2019, 01:38

Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım

Ülkesinde büyümek arzusu varsaçiçek bahçesi ya da büyük bir saçsız küvette balkonda, dikim ve bakım ayrıntılı olmalıdır, aksi takdirde kaprisli bir çalı tüm "boncuklar" bırakacak ve bahçıvanın kötü muamelesinin çıplak bir hatırlatıcısı olarak duracak. Çok güçlü bir şekilde dallanmış bitki büyüme hızını ve onun dekorasyonunu etkiler. Açık zeminde dikim yaparken, çalı 3-4 m yüksekliğe ulaşabilir ve genellikle gövdesinin etrafında 2-3 m yayılır.Tamarix büyüyen ve tımar

Tamarix: yetiştirme ve bakım. Yeni başlayanlar için ipuçları

Sitede belirli bir tesis için en iyi yerGünün büyük bir kısmının güneşin doğrudan ışınlarının düştüğü bir yerin güçlü rüstlerinden korunmuş kabul edilir. Bisküvinin kök sistemi (insanlarda çağrıldığı gibi) kesinlikle toprağın aşırı su sızmasını tolere etmez. Aynı zamanda, tamarix çalı nem-sevgi, yani, iyi sulanmalıdır, ancak toprak her durumda bataklık olmamalıdır. Fideler arasındaki mesafe en az 2-3 metre tutulmalıdır. Eğer genç sürgünler kaplardan dikilirse, o zaman toprağa transplantasyon arifesinde iyice nemlendirilmelidirler. Islak arazi kutuda kalacaktır ve tamarix, transplante stresinden önce gerekli olan suyu alacaktır.

Tamarix dikim ve bakımÇukur büyüklüğü 1 olmalıdır.Fidenin büyüdüğü kabın 5 katı büyüklüğünde. Genç bir tamarix'i öldürmemek için, dikim ve bakım, iyi drenajın yaratılmasını ve stabil bir nemin muhafaza edilmesini içermelidir. Delikte 15-20 cm genişletilmiş kil veya çakıl dökebilirsiniz. Toprak, arazi ve turba kaldırıldı karışımı kullanın, oranlar 1: 1 görülür. Ayrıca toprağı herhangi bir mineral gübre veya organik üst kaplama (örneğin, "Bioterra") ve yüksek kaliteli verimli toprak karışımı ile dölleyebilirsiniz.

Bitkinin kökü olmalıtoprak seviyesinde olmak. Uyuyakaldıktan sonra zemin iyi sulanan genç tamarix. Sağlıklı bir bitki için dikim ve bakım, sandıklar turba veya özel bir odun yongaları ile kapatıldığında, bir malçlama işlemini içerir. Bazı bahçıvanlar çam iğnelerini kullanmayı tercih ederler, ancak biserberry böyle bir “battaniye” algılamaz. Kökleri, örneğin "Kornevin" veya "Radifarm" gibi çeşitli büyüme uyarıcılarıyla güçlendirmek de mümkündür.

Hayatın ilk yılında yeni bir yerde, iyi bir şeye ihtiyacın var.sulama tamarix. Genel olarak onun için dikim ve bakım, çok basit. Temelde hepsi istenen nemini aşağı gelir. Bu burç kök sistemi, bağımsız bir şekilde toprak nem yeterli bir miktarda üretmek mümkün değildir olmasından kaynaklanmaktadır. İnorganik ya da organik -. Buna ek olarak, toprak işleme, düzenli olarak, karmaşık gübre hale geç Nisan en az 6 cm derinliği, tavsiye edilir.

Tamarix çalıBirdenbire çalılık bir mantar hastalığına yakalarsa,Deneyimli bahçıvanlara fungisitler ("Ordan" veya "Fundazol") kullanmaları tavsiye edilir. Ancak tırtıllardan veya yaprak bitlerinden insektisitler - "Confidor", "Actellik", vb. Kullanın. Herhangi bir bitkinin hem önleyici tedaviye hem de küçük ve büyük zararlılara karşı korumaya ihtiyacı vardır. Bir istisna ve Tamarix değil. Bu yakışıklı adam için dikim ve bakma, gördüğünüz gibi, o kadar da karmaşık değil. Soğuk mevsime gelince, buradaki en önemli şey, kış haşereleri izlemek: tavşan ve fareler huş ağacı kabuğunu tüketebilirler, bu nedenle uzmanlar, bitkinin toprak kısmını özel koruyucu malzeme ile sarar. Doğru budama, tamarix'in bolca çiçeklenmesini geliştirmeye yardımcı olacaktır, bu nedenle her sonbahar gereksiz dalları kesmelidir.

Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 2019

Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 2019

Related news

 • Brian Williams: Görkemli Bir Gazetecilik Kariyerinde Çöküşün Son 7 Halkası
 • Nipellerin aurası neden arttı
 • Yeni Sezon Petrol Mavisi Nişanlık Modelleri

 • Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 27

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım


  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 9

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 12

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 2

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 42

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 41

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 97

  Boncuklu Çalı Tamarix: Dikim ve Bakım 4