Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 2019

Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 2019

Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 21 28.02.2019, 02:02

Tüm Haberler

Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSM'de gerçekleşti

Bizim Hikaye
Kuşaklararası , çok kültürlü ve küresel bir fenomen olan Queen’in müziklerine, klişelere meydan okuyan dünyanın en efsanevi sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistleri Freddie Mercury’e bir saygı duruşu niteliğinde olan Bohemian Rhapsody’nin Türkiye’deki ilk gösterimi, 31 Ekim Çarşamba akşamı %100 Music deneyimiyle ZORLU PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşti.

TME Film dağıtımıyla 2 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de gösterime girecek filmin Zorlu PSM'de gerçekleşenözel gala etkinliğinde iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü simaları bir araya geldi.
Oyuncu kadrosuyla da dünyada dikkat çeken filme Aleyna Tilki, Hazal Kaya, Murat Evgin, Boran Kuzum, Hayal Köseoğlu, Sebnem Bozoklu, Alper Saldıran, Meriç Aral gibi isimler katıldı.
 

 

 

“Bohemian Rhapsody” şarkısınınnasıl ortaya çıktığına dahi şahit olunank film, sadece Freddie Mercury ve grubun hikayesi değil, aynı zamanda sesi nasıl yarattıklarının hikayesi!
Film; Queen’in simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Freddie Mercury'nin yaşamını tehdit eden hastalığına ragmen rock müzik tarihinin en büyük performanslarından biri olan 1985 tarihli Live Aid konserinin arifesindeki muzaffer birleşme sürecine yayılıyor.

Prodüktörlüğünü Graham King, Robert De Niro, Jim Beach’in üstlendiği hikayesiPeter Morgan ve Anthony McCarten tarafından yazılan filmde Queen kurucuları gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor tüm yaratım sürecinde takımın bir parçası olarak yer aldı ve filmin tarihe sadık kalması sağlandı. Graham King, “film onların hayat hikayelerini anlatıyor ve kimse bunu onlardan daha iyi bilmez” diyor. “Pek çok kitap, dergi ve makale okuyabilir, çok sayıda video ve röportajı izleyebilirsiniz, ancak bu insanlarla oturduğunuzda, bugün bulamadığınız Freddie hakkındaki gerçekleri anlatabilirsiniz. Bu benim için çok önemliydi. Her şey doğru olana kadar filmi yapmamamız gerektiğini hissettik ; hikaye, oyuncularher şey yerine oturmak zorundaydı. Benim için en alt nokta, herkesin hikaye anlatımından ve dünya çapında gösterilecek olan hayat hikayeleri hakkında bir filmden gurur duymasıydı. ”
 

Emmy Ödüllü Rami Malek Freddie Mercury’nin olağanüstü hayatına ışık tutmak için mikrofonu eline aldı

 

 

X-Men serileri, Superman Geri Dönüyor filmleri ile de tanınan Bryan Singer’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Bohemian Rhapsody’de Freddie Mercury’i Rami Malek, Brian May’I Gwilym Lee, Roger Taylor’ı Ben Hardy, John Deacon’ı Joseph Mazzello canlandırıyor. Film, Queen’in ikonik canlı performansı Live Aid’e geniş yer veriyor.Live Aid, 1980'lerin en önemli kültürel etkinliklerinden biriydi ve 13 Eylül 1985'te Londra'daki Wembley Stadyumu ve Philadelphia'daki John F Kennedy Stadyumu olmak üzere iki aşamalı bir konser serisi ile dünyanın en büyük süper starlarını bir araya getirdi. Geldof ve Midge Ure tarafından organize edilmiş, Etiyopya'daki kıtlıktan etkilenenler için fon toplamak amacıyla, tüm dünyadaki en büyük uydu bağlantılarından ve TV yayınlarından biri olarak dünya çapında 150 ülkede toplam 1,9 milyar kişi tarafından izlendi.

Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 2019

Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 2019

Related news

 • KamAZ-4355 - burun ile kalan ilk kamyon
 • Anneler günü nasıl ortaya çıktı
 • Bir haftada karın yağları nasıl eritilir
 • Vişne şarabı: 4 düşük alkollü içecekler için reçete
 • Çiçek desenli tığ işi pelerin
 • Dağılan Kek Nasıl Değerlendirilir

 • Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 38

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti


  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 19

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 92

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 28

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 19

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 1

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 51

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 48

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 22

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 33

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 30

  Bohemian Rhapsody gala gösterimi Zorlu PSMde gerçekleşti 29