08.05.2019

Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 43

Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu

Boşanma - prosedür tatsız ve zorçoğu çift. Eski eşlerin mülkiyet iddiaları varsa, süreç daha karmaşık hale gelir. Boşanma sonrası mülkün bölünmesi, sınırlama süresi henüz geçmemiş, evlilik sözleşmesi veya tarafların iyi iradesinde daha az ağrılı olabilir. Ne de başka bir şey yoksa, mahkemede ele alınması gerekir. Ama önce boşanma sırasında ne tür bir mülkün boşandığını ve ne zaman yardım istemek için mantıklı olduğunu anlamalısınız.

Boşanma sonrası malların bölünmesi

Ne bölünecek

Boşanma sonrası ortak mülkiyetin bölünmesi, kurulan kurallara göre gerçekleşir. Evlilik süresince edinilen tüm taşınır ve taşınmaz mallar bölünmüştür. Taraflar arasında bölünecek:

 • Tüm emlaklar: daire, garaj, villa, oda, saray.
 • Arsa arsa, hisse yapı, pay.
 • Ulaşım araçları.
 • İş, tahviller, hisse senetleri.
 • Banka mevduatı.
 • Ev aletleri ve mobilya.
 • Lüks ürünler, mücevherler.

Eşler boşandılar, fakat boşanma resmileşmedi,Bu süre zarfında her iki tarafça elde edilen tüm mallar genel olarak kabul edilebilir ve bölünmeye tabi olabilir. Sınırlama yasası henüz verilmemiş olan boşanma sonrası mülkün bölünmesi, yalnızca ayrılmanın resmi onayından önce elde edilenleri içerecektir.

Çocuk eşyalarını ve mobilyalarını ayıramazsınız.İhtiyaçları veya depozitoları için satın alınan eşyalar. Çocuk mülkleri, çocukların kaldığı ebeveyn ile kalır. Ayrıca, boşanma sonrası eşlerin mülkünün ayrılmasında kişisel eşyalar hariç, mücevherat hariç. Ama yine de bu kuraldan istisnalar olabilir: eğer kürk palto satılırsa, eş, onun için alınan paranın bölünmesini talep etme hakkına sahiptir.

Boşanma dairesinden sonra mülkiyet bölümünde,Aile hayatının başlangıcından önce eşlerden birinin sahip olduğu, evlenmeden önce elde edilen diğer mülkler gibi giremez. Evlilik döneminde eşlerden biri miras olarak maddi varlıklar aldıysa, bunlar da bölünmeye tabi değildir.

boşanma sonrası eşlerin mülkiyeti

Kredi Bölümü

Bugün, kredi almak için çok popüler bir yolpara kaynakları. Ve eğer büyük bir miktar sadece eşin yazılı onayı ile alınabiliyorsa, o zaman banka bunlardan birine sadece az miktarda maddi yardım sağlar. Boşanma sonrası mülkün bölünmesini başlatan eşler, imzanın sözleşmenin altında değilse, kredileri bölmek istemezler. Mahkeme her durumu ayrı ayrı ele alır. Para, her iki eşin rızasıyla alınır ve ailenin ihtiyaçları için harcanırsa, borç eşler arasında eşit olarak bölünecektir.

Ama ya kredi bir parti tarafından alınmışsaeşe bildirmeden kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için? Son zamanlarda, mahkemeler bu borçları ortak olarak kabul etmiş ve çoğu durumda ikiye böldüler. Ancak, 13.04.2016 tarihinden itibaren müşterek krediler sadece aileye harcanmış oldukları zaman muhasebeleştirilir. Bu harcamaların, boşanma kredilerinden sonra mülk bölümüne dahil edilmesini gerektiren taraf olması gerektiğini kanıtlayın.

Borç bölümü

Boşanma sonrası eşlerin mülkiyetieşit parçalarda oluşur. Farklı olsaydı ve taraflardan biri en çok aldığı takdirde, borç yükümlülükleri de eşit olmayacak. Yani, bir koca toplam mülkün 2 / 3'üne sahipse, o zaman borcun 2 / 3'ü kendisine verilecektir.

Boşanma kredilerinden sonra malların bölünmesi

Mahkeme için belgeler

Talebin bedeli 50.000 rubleden az ise, belgeler dünya mahkemesine sunulmalıdır. Maliyet daha yüksekse, bölge mahkemesi tarafından ele alınacaktır.

Uygulama aşağıdaki belgelerle birlikte sunulmalıdır:

 • Pasaport veya diğer kimlik kartı.
 • SertifikaBoşanma hakkında (kopya noter onaylı olmalıdır).
 • İtiraz konusu mülkün belgeleri: çekler, teminatlar, teknik pasaportlar, makbuzlar, sahiplik belgeleri.
 • Ailenin kompozisyon sertifikası.
 • Ücretli devlet vergisi.

Tanık ifadelerinin boşanma sonrası mülkün bölünmesi üzerinde önemli bir etkisi yoktur.

Boşanma sonrası malların bölünmesi

Sınırlamaların Statüsü

Mülkiyet bölümlerinde yargısal uygulama değilOldukça açık değil. Sanat'a göre Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 9, fıkra 7, bir mahkeme üç yıl içinde sunulabilir. Ancak avlanma, bu yılların boşanma anından hesaplanmamasıdır.

Geri sayım nereden geliyor?

Boşanma sonrası mülkün bölünmesi gibi görünüyor, dönemSüresi dolmamış olan bu durum, ailenin parçalanmasını kanıtlayan belgenin alınmasından en geç üç yıl sonra gerçekleşmelidir. Ancak, her şey bu soru ile çok basit değil.

Üç yıl o andan itibaren saymaya başlıyor,Taraflardan biri mülkiyet haklarının ihlali öğrendiğinde. Ayrıca sayma tarihi, eşin bu konu hakkında öğrenmiş olması gereken gündür. Konuya bu yaklaşım önemli ölçüde değişmektedir, çünkü boşanmadan sonra mülkün bölünmesi, sınırlama süresi (5 yıl, 10 ve hatta 30, haklar ihlal edilemeyebilir) ki bu da varsayımsal olarak genişlemektedir - bu başka bir konudur. Çoğu zaman, bir adamın tüm eşini terk etmesi, mülkün çocuklara gitmesi ve karısını terk etmesi gerektiğine karar verir. Ancak zaman içinde ve yeni bir ailenin ortaya çıkmasıyla, öncelikleri değişebilir, çözümsüz konut meseleleri mülkün bölünmesi için mahkemeye başvurmayı gerektirecektir.

boşanma sonrası mülkün bölünmesi

Bölümle acele etmeliyim

Modern bir insanın, sınırlama döneminin şartları hakkında hiçbir fikri olmadığını hayal etmek zordur. Yine de, bir veya iki eşin mülkü paylaşmak için acele etmesi olağandışı değildir.

Edinilen ve sonra bölme olasılığı rağmenÜç yıl sona erme, bunun nedenleri çok ağır olmalıdır. Çoğu uzman boşanma sonrası mülkün bölünmesini ertelememeyi tavsiye etmektedir. Sınırlamaların tüzüğü 36 ay içinde sona ermektedir ve daha sonra açılan iddianın kaderi hâkime bağlıdır. Dahası, eşin haklarının ihlali hakkında önceden bilgi sahibi olmadığı konusunda güçlü kanıtlar gereklidir.

Örneğin, boşanmadan sonra eş kaldıysakarısının evi, ama bir süre sonra mülkün satıldığını ya da başkalarının buraya yerleştiğini öğrendiğinde, bir bölüm talep etme hakkına sahip. Ve üç yıllık geri sayım, eski kocanın dairenin kaderi hakkında öğrendiği günden başlar.

Bölüm ertelendiğinde anlaşılmalıdır.Gayrimenkulün fiyatı büyümekle kalmaz, aynı zamanda yasal maliyetlerin miktarını da artırır. Ayrıca, eşlerin daha uzun olanı ortak mülkiyeti bireysel olarak kullanmaktadır, onu mülkiyeti paylaşması daha zor olacaktır. “Belki” için tembellik, asalet veya ulusal umut, toplam tasarrufların büyük bir kısmına mal olabilir. Bölüm ile çekmeyin, boşanma ile aynı anda uygulamak daha iyidir.

boşanma sonrası ortak mülkiyetin bölünmesi

Vaka Çalışmaları

Çeşitli malların bölünmesinde adli uygulamave eski eşlerin borçları çok geniş. Genel eğilimi anlamak için, mümkün olduğunca çok benzer örnek olayları düşünmelisiniz. Aşağıda birkaç durum ele alınacaktır.

Kredi ile örnek

Evlilik sırasında, çift araba için bir kredi aldı. Sözleşme, boşanmadan önce arabayı kullanan eşi adına imzalandı. Kredi için ödemeler aile bütçesinden yapılmıştır.

Bir süre sonra karısı kredinin bölünmesiyle ilgili dava açtı. Borcunun kısmen ödenmiş olduğunu ve dengeyi kendi ve eski eş arasında eşit olarak bölmeyi talep ettiğini gösterdi.

Koşulları inceleyen mahkeme, iddiayı tam olarak karşılamaya karar verdi, arabayı karısına bıraktı, ancak karına arabanın maliyetine eşit bir miktar vermesini emretti.

Duruşmada, eski eşler sonuçlandırıldıanlaşması. Sözleşmeleri kadının arabasını terk etmesine izin verdi, para ödememesine karşın, kocası krediyi ödememeli. Anlaşma mahkeme tarafından onaylandı.

Örnek 2

Evlilikte, çift bir daire aldımakine, çocuklar doğar. 20 yıllık evli yaşamdan sonra eş, bir başkasına gittiğini ve boşanma davası açtığını söyledi. Şok durumunda olan eski kocası, ortak daireyi unutarak, ailesini terk etti. Sadece bir araba aldı.

4 yıl içinde eski kocanın daireyi öğrendiğisatılır. Ortak mülkiyet işlemi kapsamında alınan fonları bölme talebi ile mahkemeye başvurdu. Ancak, mahkeme, sınırlamaların süresi dolduğundan, talebini reddetti.

boşanma sonrası malların bölünmesi sınırlama statüsü 5 yıl

Örnek 3

Başka bir şehre giden evli bir kadın,Çünkü babasının bakıma ihtiyacı vardı. Bir yıl sonra eş, belgelerini imzaladığı boşanma için gönderdi. Babasının ölümünden 5 yıl sonra şehre dönebildi. Kocasıyla birlikte yaşayamazdı, çünkü yeni karısı onu oradan çıkardı.

Kadın mahkemeden geri dönmesini istedisınırlamalar kanunu. Tecrübeli bir avukat haklılığını kanıtlamayı başardı, bunun sonucu olarak mahkeme terimini geri getirdi ve eski eş, toplam mülkün yarısını elde edebildi.

Sonuç

Boşanmanın ahlaki açıdan ne kadar zor olduğu önemli değilduygulara veremezsin. Her şeyden önce, kendi çıkarlarına uymak ve bu gibi durumlarda gerekli olan herşeyi yasalara göre yapmak gerekir. En iyi yol, ortak mülklerin bir listesini yapmak ve onunla serin ve yetkin bir şekilde gönüllü bir anlaşma yapacak bir uzmana gitmektir.

İkinci taraf ile görüşmeler gidecekseBaşı duygularla gölgelenmeyen bir avukat, fazla mesai ile kazanılan hukuki yollardan dava açmaktan, ek harcamalardan ve huzur içinde paylaşma fırsatından yararlanır.Related news

 • Burgulu Efe Yeleği Nasıl Örülür
 • Frin (örümcek): açıklamalar, fotoğraf, yaşam tarzı
 • GAZ 53 bizim arabamız
 • Kabartma Tozlu Poğaça
 • Örgü Atkı Modelleri ve Yapılışları

 • Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 37

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu


  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 70

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 78

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 72

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 10

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 73

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 9

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 25

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 22

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 98

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 92

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 23

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 84

  Boşanma sonrası mal paylaşımı, krediler, apartman, araba ve diğer materyaller için sınırlamalar kanunu 29