Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 2019

Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 2019

Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 19 09.02.2019, 02:40

Bitrix24 - nedir? Açıklama, bağlantı ve yapılandırma

, Işinde "Bitriks24" uygulamasının belki habersiz ilgili kişilerin oldukça çok. Ne oldu Bu ne için?

Bitrix24 nedir bu?

Genel bilgi

Bitrix24 uygulaması bir sistemdirmüşteri ilişkilerinin yönetimi ve otomasyonu. Sadece büyük işletmeler için değil aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmeler için de uygulanabilir. Makale çerçevesinde, bu sistemin olumlu ve olumsuz tarafları değerlendirilecektir. Peki, Bitrix24'in ne için kullanıldığını ve ne olduğunu tanımlayalım.

İş süreçleri, etkileşim otomasyonu vegirişim personelinin istihdamının optimizasyonu - kısa sürede bu sistemi karakterize etmek mümkündür. Mümkün olan her şeyi kapsayan büyük bir kurumsal portal. Burada sosyal ağların işlevlerini bulabilir, projeler oluşturabilir, görevleri müzakere edebilir, personel yönetebilir ve başka şeyler yapabilirsiniz. Tüm yeni kullanıcılara yardımcı olması için çok faydalı bir rehber sunulmaktadır. Bunu dikkate almayacağız, çünkü bu makalenin kapsamı dışındadır.

Bitrix24 yorum

Kullanım oranı

"Bitrix24" uygulaması incelemesi hakkında okumak zornegatif arasında sıklıkla sistemi satın almak gibi bir parametre atladığını fark etmemek. Ne yazık ki, ücretsiz olarak sağlanmamaktadır. İki ana seçenek vardır:

 • kutulu bir çözüm satın almak;
 • bulutta çalışmak.

Birinci davada, ayrı bir kopya satın alınırkendi sunucunuzda daha sonra kurulum için yazılım ürünü. Buluttaki çalışma, şirketin ağ kaynaklarının işletmenin ihtiyaçları için kullanılmasını gerektirir. Bu durumda Bitrix24 ile bağlantı, dünyanın herhangi bir yerinden yapılabilir, sadece İnternet olurdu.

Eğer mevcut seçimle tanışırsanızResmi bir siteyle, ücretsiz bir tarife planının olduğunu da görebilirsiniz. Ancak vaktinden önce sevinmeyin - bu, kullanıma uygun olmaktan çok, bir pazarlama hareketi. Bunun çok işlevli bir kurumsal sistem tarafından önerildiğini anlamak önemlidir, bu yüzden bunu ödemek zorunda olduğunuzdan şaşırmayın.

Birincil kurulum

Yani, zaten ne olduğunu biliyoruz"Bitriks24". İşyerinde bu sistemi nasıl kullanacağınızı şimdi anlıyoruz. Bu yüzden, önce çalışma alanını başlatmanız gerekir. Sonuç olarak, ortak portal araçları görüntülenir. Başlangıçta aşağıdaki bileşenler sunulmuştur:

 • iletişimi;
 • benim arabam;
 • hedefler;
 • takvim;
 • kaset.

Bu konuda birçok kişi şaşkın durumda. Gibi, "Bitrix24" uygulamasının bir çalışma alanı var, kontrol sisteminin kendisi için bir girdi yok! Nerede o? Merak etme, bunu halledeceğiz. Kullanıcının başlangıçta işlevlerin bir listesini görüntüler olduğuna dikkat edilmelidir. Ve bundan sonra sistemin kendisine girebilirsiniz.

Bitrix24 iş dünyasında nasıl kullanılır?

etkileri

Böylece, kullanıcı uygulama başlattı"Bitriks24". "Ne oldu?" - İlk düşüncesi. Ama zamanla sakince anlamaya başlayabilirsiniz. Şirketin bu yaklaşımı olumlu ve olumsuz taraflara sahiptir. Birincisi, kullanıcıların planladıklarından çok daha fazla olması, tam güçle gelişebilmesi sayesinde. Başlangıçta, bu gerçek bir hayranlıktır. Fakat zaman geçtikçe, çok sayıda gereksiz araç bulunduğunun, insanların sistem içerisinde hareket etmesini ve çalışmasını zorlaştırdığı anlaşılıyor.

Buna ek olarak, ek fonksiyonların varlığıher zaman kaynak gerektirir. Ve bu onların kullanılmadığı gerçeğine rağmen! Dikkate alınan sistemin problemi, gereksiz aletlerin çıkarılmasının son derece zor olmasıdır. Bu, yalnızca Bitrix24'te uzmanlaşmış programcılar için mümkündür. Sıradan bir işadamı için bu ne anlama geliyor? Yönetim sisteminizi spesifik ihtiyaçlarınıza göre arıtmaya yönelik bir arzumuz varsa ek bir uzmana ihtiyacınız olacaktır.

bitrix24 girişi

fırsatlar

Ancak, şüphesiz, ana avantajBu yönetim sistemi harika bir fırsattır. Yani, satış çok odaklanmak ve şirketin müşterilerle çalışan, daha ziyade diğer görevlerde etmez. Bazıları gerekli ve son derece faydalı olarak tanınmaktadır, diğerleri için çöp. Eğer "Bitriks24" yorumlarıyla ilgili okursanız Ancak, şikayetleri karşılamak için çoğu zaman mümkün olduğunu bu gibi durumlarda, insan emeğinin irrasyonel kullanımı.

Böylece, kullanıcı yavaş yavaş onunSistem tarafından sağlanan farklı yeteneklerle çalışmaya başlayınca gayret edin. Ve sonra, Bitrix24'ün satın aldığı şeyin uğruna, yavaş yavaş arka planda kaybolur. Ve kullanıcıyı satmak yerine dosyaları saklamaya, mesajları yazmaya, çalışanlarına çalışma saatlerini izleme seçenekleri ile deneme yapmaya başlıyor. İşte böyle bir dezavantaj insanlara göre "Bitrix24" e sahip. Elbette ki bu işlemler en aza indirilebilir, ancak tamamen kaçınılabilir.

Bitrix connection24

Yazılım hakkında kelimeyi söyle

"Bitrix24" uygulamasını düşünün (ne işe yarar?böyle ve nasıl çalıştığını), bileşen yazılımı olmadan verimsiz ve az değerdedir. Ancak tüm kompleks değil, doğrudan yönetim sistemi için dikkat olacaktır. Sonuçta, "Bitrix24" ürünü bütün bir kitap yazabilir. Ve biz yazı boyutuna göre sınırlıdır. Bu nedenle başlangıçta Bitrix24'in tam teşekküllü bir portal olduğunu unutmamak gerekir. Sıradan kullanıcılar ve yöneticiler için geniş fırsatlar sunar. "Bitriks24" eki ne yaptığını anlayan deneyimli bir kişi olmalıdır esastır. Sonuçta, yönetici önce, bu cevaplanması gereken sorular çok sayıda değer programı, ayarlayacaktır.

Nihai sonuç ve kalitesi birçok açıdanMüşterilerin, sisteme neye ihtiyaç duydukları ve nasıl çalışacaklarına karar verilip verilmediğine bağlıdır. Burada iş akışından sorumlu bir modül var. Tabii ki, bu işlev yararlıdır. Ancak, elektronik iş akışına geçiş, önemli miktarda zaman, çaba ve kaynak gerektirir. Kuruluş onu harcamaya hazır mı? Veya bu özelliği devre dışı bırakabilir misiniz? Ama er ya da geç (her şey ona gider), onu kullanmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca ne, sonra tekrar aktive etmek?

Işin yapısı

Satış yönetim sisteminin çalışmalarına dikkat edelim. Nasıl gidiyor? Satış işlemi sırasındaki işlem sırası şöyle bir şeye benziyor:

 1. Sistem, birisinin istediği bir istek alırsatın al. O, müşterinin alınan iletişim bilgilerinin yanı sıra (şimdiye kadar potansiyel) kayıtlı ve ücretsiz bir satıcı onun hakkında bir bildirim alır. Bunun için hem sistemin kendisi hem de posta kullanılabilir.
 2. Potansiyel bir işlem oluşturuluyor. Temel olarak, ticari teklifle birlikte gönderilen bir hesap oluşturulur.
 3. Müşteriden onay aldıktan ve bir sözleşme yaptıktan sonra, bir kişi oluşturulur.
 4. Paragraf 3'teki verilere dayanarak, iç dokümanlar altında satış yapılır, ürünler gönderilir ve ödeme yapılır.
 5. Anlaşma kapanıyor.

bitrix24 işlemleri

Bütün bunlar nasıl uygulanır?

Bu soruyu cevaplamak için kontrol alanının içeriğine bakalım. Satış sürecinde, üç puan bizim için ilgi çekicidir:

 • Potansiyel müşteriler. Buna, hala alıcı olmayan, ancak şirkete ve ürün veya hizmetlere çok fazla ilgi göstermiş olan kişiler de dahil olmak üzere, verilerini bırakmaya karar verdiler.
 • Kişiler ve şirket. Bu, işleme sürecinde olan kişi ve kuruluşları içerir. Yani, onların sırası zaten yürütülüyor.
 • Potansiyel işlem. Tek tek istemciler veya kişiler temelinde oluşturabilir.

Genel olarak, satış sürecinin uygulanması içinBu öğelerin herhangi birini kullanın. Asıl soru şu, ne doldurmanız gerekecek (yani, veri bloklarında belirttiğiniz bilgiler). Çalışmayı sistemle ayarlamak için, örgütsel konuları inceleyen uzmanları davet etme pratiği uygulanmaktadır. Örneğin, genellikle bu ilkeye göre bir bölüm oluşturmayı tavsiye ederler:

 1. Potansiyel müşteriler. Şirketin faaliyetleri ile ilgilenen ancak henüz bir şey satın almayan insanlar.
 2. Kişiler. Zaten bir şey satın almış veya satın alma sürecinde olan insanlar.
 3. Şirketi. Kişiler ile aynı, ancak zaten tüzel kişiler düzeyinde.

bitrix24 uygulaması

yorumlar

İşte makalenin mantıklı sonucu geliyor. "Bitrix24" uygulaması nedir? Ancak, bu kontrol sistemini uygulamaya karar verirken, bu aşama için iyi bir şekilde hazırlanmanın gerekli olduğuna dikkat edilmelidir. Dolayısıyla, kullanıcılara göre, gelecekteki aktiviteyi kolaylaştırmak için işletmenin hangi fonksiyonlarının Bitrix24'e aktarılabileceğine karar verilmesi gerekmektedir. Bu, raporların oluşturulması ve farklı bölümler arasındaki iletişimin kurulması veya basitçe tek bir takvim planı sisteminin oluşturulması olabilir. Bunun gibi insanlar ayrı bir çalışan zaman kontrol modülü ekleyebilir.

Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, tüm bunlar içinSistemin ana amacını gölgede bırakmadıklarından emin olmak için özen gösterilmelidir. Geri kalan her şey sadece eklentiler. Sadece işletmenin işini kolaylaştırmalılar. Dolayısıyla, kullanıcılara göre, elektronik raporların oluşturulması, belgenin taşınması için gerekli olan yazıcı, boya ve zamandan tasarruf sağlayacaktır. Ancak mesaj yazabilme yeteneğini eklerseniz, o zaman iş yerine çalışanların keyfi bir konu üzerine konuşmalarıyla meşgul olacağı bir durum olabilir.

Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 2019

Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 2019

Related news

 • Tiramisu Browni
 • Potasyum nitrat ve uygulaması
 • Rus gemisi Ikar Havayolları

 • Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 45

  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma


  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 42

  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 89

  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 100

  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 97

  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 48

  Bitrix24 - nedir Açıklama, bağlantı ve yapılandırma 60