Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mıBir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı


Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 30 10.02.2019, 12:48

Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı?

Bir saat seçerken muhtemelen birçok kişininmodellerin yerleşik bir kronografı var. Hem erkeklerde hem de kadınlarda popülerdirler. Saatte neden bir kronograf bulunduğunu merak edenler için, yazımız.

Yunanca "kronograf" dan çeviri "kayıt zamanı" anlamına gelir. Bu, isteğe bağlı bir özelliktir. Yani basitçe, bir saatteki bir kronograf bir tür kronometre gibidir.

saatlerdeki kronograf

Bu gibi aygıtların yaratılış tarihi 19 yaşında başlar.yüzyılda Fransa'da. Ryssek soyadına sahip bir adam bir kronograf icadı için bir patent aldı. 20. yüzyılın başlarında, bir kol saati şeklinde piyasaya sürülen zaman ölçer, hoş geldiniz kazanımı haline gelir. O zamandan beri, bu cihazların popülaritesi sadece arttı. Bugün, kronograflı bir saat, sahibinin beğenisine işaret ediyor. Tipik olarak, kronometre mekanik bir saat içine yerleştirilir.

Bazı saat modellerinde birkaçchronographs. Zamanı farklı birimler halinde ölçerler. Örneğin saniye ve dakika veya dakika ve saat olarak. Buna göre, birkaç kontrol düğmesine ihtiyaç duyuyorlar. Basit "zamerschiki" nin bir düğmesi var. Üzerine tıkladığınızda geri sayım bir kez başlar. İkinci kez - dur var. Ve kronografın üçüncü basması sıfırlandı.

neden saatte bir kronograf

Saatte, iki düğmeli, toplam kronograflar yer alıyor. Bunlardan biri cihazı başlatır ve durdurur, tüm okumalar özetlenir ve ikincisi sıfırlama işlevi vardır.

Her biri bir olayı izleyen iki oklu zamanlayıcılar vardır. Bu tür modeller üç düğme gerektirir. İkisi oklarının her birini durdurur ve üçüncüsü okumaları sıfıra ayarlar.

Bazı saat modellerinde dahili arama vardırGeçerli tarih ve haftanın günüyle. Bu gibi bilgilere ve birkaç kronografa sahip aksesuarlar, tüm mühendis ekipleri tarafından oluşturulmuş çok akıllı cihazlardır. Bu, bu tür modeller için oldukça yüksek fiyat açıklıyor. Katılıyorum, birkaç aygıtı bir araya getirmek oldukça zor. Saat geçerli saati ve tarihi göstermeli ve kronograf - ölçümler yapmalıdır.

Kronograf bir saat içinde - insanlar için çok uygunbazı meslekler. Elbette, sporcular için. Kime, onlara değilse, zamanı en yakın saniyeye kadar değerlendirmek önemlidir. Sporcular için, saatin içinde bir kronograf, hareket hızını ve egzersizin süresini ölçmenin güvenilir bir yoludur. Bu tür modeller askeri meslek mensupları arasında da talep görüyor. Kronograflar onlar için ölçülüyordu, uzaklıkları ölçüyordu. Özellikle hekimler için, basınç ve nabzı ölçmek için bir ölçek tasarlanmıştır.

Matematikçiler için özel saati de gerekiyordu. Logaritmik ölçek, bilimsel çalışmalar yapan insanlar tarafından memnuniyetle kabul edildi.

Kronograf saatlerce iyi bir yardımcıdırAşıklar geç kaldı. Ölçüm aletinin yardımıyla, ücretlerin ve yolun ne kadar sürdüğünü doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz, böylece önemli bir toplantıdan bir sonraki sefer bir zaman ayırma hakkı kazanırsınız.

Casio izle erkek kronograf

Kronograflı bir saat sadece bir özellik değilBir iş adamı ve başarılı bir kadın, aynı zamanda bir hediye için iyi bir fikir. Neyse ki, bugün böyle aksesuarların bir sürü modeli var. Erkekler için "Casio" saati çok popüler. İçlerindeki kronograf, sahiplerinin dakikliğini ve iş ruhunu vurgulayacaktır. Bu Japon markasının elektronik saatleri, geçen yüzyılın ortasında biliniyordu. Onların ayırt edici özellikleri, darbeye dayanıklı ve su geçirmez mekanizmalar, her türlü ek cihazlardır: zamanlayıcılar, barometreler, termometreler, pedometreler vb. Ürün yelpazesi sürekli olarak yenilenir ve geliştirilir.

Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mıBir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı

Related news

 • Bisküvi Nasıl Üretilir
 • Kumaş-ile-tasarlanan-pembe-panter-oyuncak-modeli
 • Aret Vartanyan SГzleri

 • Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 84

  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı


  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 93

  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 12

  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 1

  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 8

  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 92

  Bir saatin kronografı bir gereklilik veya modaya bir haraç mı 48