21.06.2019

Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 10

Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir

Çoğu insan, bir solucan atı saçının farkına varıyorsu, oradan uzaklaşmaya çalış. Büyük olasılıkla, bu solucan insan cildine nüfuz ve onun inanılmaz ıstırabına getirdiği popüler söylenti kaynaklanmaktadır. Biyologlar bunu kategorik olarak reddeder, hiçbir zarar bir atın saçına sebep olmaz. Suda çarpar ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Bu arada, bu solucan tatlı sularda ve tuzlu su kütlelerinde, sadece saf suda yaşar.suda at kılı

"At kılı" omurgasız türlerini ifade eder.Larvaların eşsiz bir parazit yaşama yol açtığı hayvanlar. Bu kurt, Eosen'den bile fosil formunda bilinir. Ayrıca kıllı, gordian düğüm veya gordia denir. Günümüzde, bilim adamları en az 350 çeşit kıllı biliyorum. Uzunlukları çok nadiren 50 ila 100 cm arasında değişebilir, ancak iki metrelik bireyler vardır. Aynı zamanda çapı 1 mm'den fazla değildir, bazıları 3 mm'ye ulaşabilir. Sunulan resimlerde at kılının nasıl göründüğünü açıkça görebilirsiniz. Fotoğraf, yoğun bir kütikula giyinen filiform bedenini açıkça göstermektedir. Teması zor ve gerçekten gerçek bir at kılıcı gibi bir şey. At kılığının fotoğraflarından birinde, solucanın bir ucu çatalla biter. Sadece bu, kılların ağzı değildir - ağız ağzı açmaz, bağırsağın arka kısmı yoktur. Yetişkin bir kurt, hâlâ yetkisinde olduğu halde biriktirdiği maddeleri besler.bir at kılı fotoğrafı nasıl görünüyorBu arada, çatal sadece erkeklerde. Erkekleştirirken erkek dişi vücudu kaplar. Özel bir solunum organı yok, Gordian düğümü vücudunun tüm yüzeyi ile nefes alıyor.

Sudaki at kılı yeterlikarakteristik. Çoğu zaman yavaş yavaş alt kısmı boyunca yüzer ve her yöne rüzgarlar. Ama kendi etrafında düğümleme bir top haline Sürme gibi tuhaf formları bazen bir yılan kadar bir döngü yüzer olabilir. Ama en ilginç solucanın larvaları yaşama yeteneğidir. At saç - Farklı cinsiyette solucan döllenmiş yumurta - Dahili.

Larva özel kancalarla donatılmıştır.Sudaki böceklerin larvaları haline gelebilen sahibinin vücuduna nüfuz etmek için kullanır. Larvaya nüfuz eden kıllı adam, bir süreliğine gelişimini durdurur. İlk sahibi ile birlikte beklemek zorunda kalacak, o ikinci kişinin vücuduna girecek. Örneğin, yırtıcı bir böcek onları yutar.at kılı fotoğrafİçinde, at kılı larva hemocorada yaşıyor,orada besinleri doğrudan cildinden emer. Büyüme aşaması birkaç haftadan birkaç aya kadar olabilir. Yetişkin bir solucana dönüşen tüylü, vücudun kapaklarından ustasından kopar ve dışarıdan seçilir, böylece atın saçı suya dönüşür.

Kıllı bulmak için genellikle nehirlere yakın olabilir,göller, bataklıklar ve diğer su kütleleri. Özellikle de sık sık akıntı olan sularda meydana gelir. Orada kumlu bir dibinde, sığ bir yerde bir yerlerde sırıtarak. Bazen kıyıya yakın yerlerde görülebilir. Eğer kahverengi veya siyah uzun ve ince solucanların saplarını fark ederseniz, suda çokça sıkışan at kılığına çok benzer, panik yapmayın, insanlar için tamamen güvenlidir ve herhangi bir zarara neden olmaz.Related news

 • Ruberoid çatı ve diğer bitümlü malzemeler
 • Bir maymun hakkında rüya nedir: çeşitli rüya kitaplarının yorumu
 • Dekorasyonda kış renkleri
 • Yanmış Saçlar Nasıl Boyanır
 • Vekaletnamenin geçerlilik süresi maksimum

 • Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 5

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir


  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 64

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 99

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 3

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 22

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 12

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 34

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 53

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 38

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 30

  Bir kişi için suda solucan at kılları tamamen güvenlidir 75