01.04.2019

Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 75

Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.'nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin

"İki generalin bir adamının hikayesibeslenen "XIX yüzyılın ortasında yazılmıştır ve birçok hayranı vardır. Okura bir adamın iki generalle nasıl beslendiğini anlatıyor. Kısa içerik, saygın Petersburg yetkililerinin aptallığını ve kendilerine bakamadıklarını gösteriyor.

Yazar hakkında kısaca

bir adam iki generalle nasıl beslenirGelecek ünlü Rus yazar 1826 yılında doğduyıl. Ünlü Tsarskoye Selo Lyceum'daki çalışmaları sırasında, o zamana değin okumaya ve çalışmalarını basmaya başladı, ancak daha sonra bu mesleği bıraktı. Askeri savaşta çalışarak prosaic eserler yaratmaya başladı. Özgürlüğü göstermek için sürgüne gönderildi. Moskova'ya döndükten sonra bakanlıklardan birinde görev yaptı, daha sonra Ryazan, Tver valisi oldu. Bir süre için Sovremennik yayınevine yöneldi. 1889'da St. Petersburg'da öldü.

Tür özellikleri

Öğrenciler arasında nasıl bir hikayeKöylü iki generalle beslendi. eserlerin Özeti hemen generallerin gereklerini yerine getirmek başladı itaat çok alışık olduğu yetkilileri adam, aptallığı, cehalet ve ilgisizlik göstermek istedim yazarın fikrini ortaya çıkarır. parçalı hiciv edebi masal türünde yazılmış ve bu nedenle o dönemde toplumun eksikliklerini alay etmek amaçlanan grotesk abartı, abartı ve ironi bir sürü içerir. (Bir özet aşağıda verilmiştir) Bir adam iki general beslemek konusunda hiciv çalışma Rus halk masalları tipik birçok ifadeler içeriyor. Folklorun yazar tonlama ve fantastik elemanı çekildiği gibi.

özet

"İki generalin bir adamının hikayesibeslenen "St. Petersburg yetkililerinin inanılmaz maceraları hakkında konuşuyor. Güvenle emekli oldular, nasıl yapılacağını bilmiyorlardı. Güzel bir sabah uyanmak, kahramanlar kendilerini çöl adasında buldular. Generaller etrafa bakmaya karar verdiler: bir tanesi kuzeye, diğeri güneye gitmek idi. Ancak, üstesinden gelemeyecekleri bir engel vardı. Kahramanlar dünyanın kenarlarını nasıl belirleyeceklerini bilmiyorlardı. Uzun süren anlaşmazlıklardan sonra bir yetkili, diğeri sağa gitti.

Bir adamın iki generalle nasıl beslendiğinin hikayesiAdayı inceledikten sonra, generaller zengin olduğunu fark etti.Besin: meyve, balık, oyun. Ancak yetkililer bunu alamıyorlardı. Uzun bir yiyecek arayışından sonra generallerden biri, Moskova Gazetesinin eski sayısını bulmayı başardı. Bir ağacın altında ekim yaparken, kahramanlar neyin daha lezzetli olduğunu tartışmaya başladı: botlar ya da eldivenler, ama aniden, şiddetli açlıktan dolayı, birbirlerine saldırdılar. Bilincini geri kazanmış olan yetkililer konuşmaya karar verdiler, ancak tüm konuşmaları yemek için kaynatıldı. Sonra gazeteyi okumaya başladılar, ama yine de her şey yiyecek etrafında dönüyordu.

Ve aniden bir yetkili bir erkek bulmayı teklif etti.her yerdedir. Kısa bir aradan sonra bir ağacın altında uyuyan bir adam bulmayı başardılar. Kahramanlar onu uyandırdı, yardım istemediğini ve kendisini kaçamayacağı bir şekilde ona sarıldığını söyledi. Köylüler onları elma, patates, fındık tavuğu ile besledi. Onlar yendiğinde, yetkililer köylüyü bir ip örgülemesini ve kendini ağaca bağlamasını emretti.

Bir adamın iki generalle nasıl beslendiği hakkında kısa bir hikayeBir süre sonra generaller sıkıldı veeve dönmek istedi. Adamın bir gemi yapmasını ve götürmesini istemişlerdi. Bir mal tedarik etmiş, bir gemi yapmış ve onları Petersburg'a göndermiştir. Generaller tekrar evlerine dönmekten çok memnunlar, votka verdiler ve cömertlikle kurtarıcılarına gümüş bir para verdiler.

animasyon

Bu edebi masal filme alındı. 1965'te, aynı kısa animasyon filmi yayınlandı. "Soyuzmultfilm" adlı stüdyoda vuruldu.

Okuyucu yazarın tutumunu kolayca belirleyebilirRus halkına, bir adamın iki generali nasıl beslediği hakkında bir peri masalını okuduktan sonra. Özet, yazarın sıradan insanlar tarafından sevgisini ve hayranlığını gösterir, ancak onların slav davranışları onun pişmanlık duymasına neden olamazdı.Related news

 • BALIK LİF MODELİ YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Hacda şeytan taşlanan yer neresidir Nerede Yapılır
 • Fransız Rivierası ünlüdür
 • İlaç De-nol: kullanım, talimatlar ve yan etkiler için endikasyonlar
 • SSCB Tankları - mutlak nicel ve nitel üstünlük

 • Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 99

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin


  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 5

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 100

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 7

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 17

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 53

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 52

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 26

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 5

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 19

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 5

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 96

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 44

  Bir erkek olarak iki general gönderdi - M.E.nin hikayesinin kısa bir özetini. Saltıkov-Shchedrin 96