Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 2019

Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 2019

Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 69 28.02.2019, 13:49

Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim?

Bir programcının mesleğini idrak etmeye karar vermiş herhangi biri önce bir ikilem ortaya çıkıyor: Hangi programlama dilini seçmeliyim?okumak için? Halen yeterince çok sayıda dil var, bunların bazıları daha çok talep görüyor, diğerleri daha az. Web programlaması karmaşık bir bilim, bazı temel bilgiler bilmeden çalışmak mümkün değildir. Bu onların gelişimiyle ve başlamalıdır. Hangi programlama dili sorusuna tek değerli bir cevap mevcut değildir. Eğitim için dil seçimi bireysel bir konudur. Yeni başlayanlar için, web programlama ve programlarının neyle ilgili olduğuna dair birkaç makaleyi okumanız ve doğrudan dile geçmeniz önerilir.

Web programlama çok özel, çok hızlıDinamik İnternet uygulamaları yaratmayı amaçlayan gelişen bir programlama bölümü. Web programlamaya giriş, kesinlikle HTML, CSS, JavaScript (+ jQuery) ve ardından PHP'nin çalışmasıyla başlamalıdır. Bu durumda, HTML anılan ve o onlar aracılığıyla sayfanın temel bir parçası olduğu için CSS, ancak, onları hala zorunda öğrenmek için, tam teşekküllü bir programlama dili olarak adlandırılan edilemez.

Günümüzde pek çok ders kitabı yazılmıştır.tema "yeni başlayanlar için programlama". Buna ek olarak, kamusal alanda düzenlenen çok sayıda özel eğitim kursu bulunmaktadır. Dolayısıyla, bir şeye hakim olma arzusu varsa, materyal arama sorununun ortaya çıkmaması gerekir.

Peki hangi programlama dilini başlatmayı seçmelisiniz?

HTML - içinde köprü metni biçimlendirmesinin diliağı. Internet'te bulunabilen sitelerin hemen hemen tüm sayfaları HTML kullanılarak oluşturulmuştur. Bu dil, düzenin temelini oluşturur, tüm tarayıcılar tarafından yorumlanır ve içinde belirli bir belge olarak görüntülenir. HTML oldukça basittir. Efendisi, ortaokul öğrencisinin gücü içindedir. Dilin ana yapısı, etiketlerden oluşan bir dizi özel öğedir: div, altbilgi vb. Her biri bir dizi özellik içerir: sınıf, stil, başlık vs. Şu anda, dilin en son sürümü etkin şekilde kullanılmaktadır - HTML5, daha önce ek etiketlerin (asid, menü vb.) Görünüşü ile farklılık göstermektedir.

CSS (basamaklı stil sayfaları) - açıklama dilisite sayfasının görünümü. Sayfa arka planını ayarlamak, yazı tiplerini belirlemek, resim yerleştirmek vb. Için kullanılır. İşaretleme dili kullanılarak oluşturulmuş sayfa cansız ve renksiz görünüyor, CSS tasarımcı tarafından oluşturulan site sayfası düzenine en benzer hale getirmenizi sağlar. Basamaklı tabloların, stillerin mükemmel bilgisi en karmaşık tasarım fantezilerini fark etmeyi sağlar. CSS'nin temeli seçicilerden (sınıflar, elemanlar, tanımlayıcılar, nitelikler, vb.) Oluşur. Uygulamada, stil sayfalarına sahip bir dosya, HTML belgesinin dışına taşınır ve konumuna bir bağlantı belirterek ona bağlanır.

Hangi programlama dilini seçmelisiniz: JavaScript veya PHP?

Bu durumda büyük önem taşımaktadır, çünkü bu daha önemlidir, ancak programlamayı incelemek gerektiğinden, daha basit olandan daha karmaşık olana doğru yavaş yavaş ilerlemek gerekir.

JavaScript (JS) bir programlama dilidirAynı sayfaların işlevselliğini ve kullanıcıyla doğrudan etkileşim olasılığını artırmak için sitenin sayfalarını oluştururken kullanılır. Örneğin, tüm açılır pencereler JS'de yazılmıştır. Daha basit bir dilde, JavaScript, tarayıcının yanıt verdiği belirli bir dizi komuttur. İlkeler şunlardır: alert (), [removed] (), vb. JS'yi Java ile karıştırmayın.

PHP şu anda bir betik diliİnternet kaynaklarını oluşturmak için kullanılan programlama dilleri arasında gün lideri, sitenin kullanıcıyla en büyük etkileşimini sağlar. PHP'nin temeli, komut dosyası olarak adlandırılır - kullanıcının isteği üzerine çalışan küçük programlar.

Programlamanın temellerini kendi kendine masteringGörev kolay değildir, azim, sabır, maksatlılık, konunun tam olarak anlaşılmasını gerektirir, aynı zamanda çok heyecan verici ve yararlıdır. Temelleri inceleyen, güçlü yönlerini ve yeteneklerini değerlendiren, her biri daha fazla çalışma için hangi programlama dilini seçeceğine karar verebilir, ya da devam eden eğitimi devam ettirmeye devam edebilir.

Bugün bir programcı mesleği hem de talep varHiç. Ve bu şaşırtıcı değil. Belki bir gün yazı yazmak için bir hobi, ana faaliyetiniz olacak, çok iyi bir gelir getirecek ve daha fazla olasılık olasılığı yaratacaktır.

Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 2019

Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 2019

Related news

 • YENİDOĞAN BEBEK YELEĞİ İKİ ŞİŞLE YAPIMI
 • Tüm Haberler
 • Şal Örgü Modelleri ve Yapılışı
 • Thu için bakım nasıl: birkaç basit ipuçları
 • İncirli Tart
 • Sıradanlıktan Uzak Yatak Odası Dekorasyonları

 • Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 46

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim


  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 41

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 94

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 40

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 35

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 63

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 83

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 96

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 92

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 78

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 65

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 58

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 50

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 69

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 22

  Bir acemi öğrenmek için hangi programlama dilini seçmeliyim 9