Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidirBedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir


Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 21 09.02.2019, 07:59

Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir?

Hoş, taze bir yumuşak yatak içine dalmaketen, gerçek zevk ve güçlü, uzun bir uyku alabilirsiniz. Eğer böyle bir tuvale percale olarak dikkat ederseniz, o zaman profesyoneller arasında, haklı popülerliğe sahip olur, "keten kumaşların kralı" olur. Bu malzemeden dikilmiş setleri, Avrupalılar lüks olarak sınıflandırılır. Ülkemizde doğal ipek veya saten ile üst üste percale koymak gelenekseldir. Hanımlar genellikle ev kullanımı için bu tür yatak çarşaflarını (percale) seçer. Bu kitlerin yorumları sadece olumludur.

yatak örtüsü percale yorumlar

Malzemenin özellikleri ve özellikleri

Perkal özel bir pamuklu kumaş türüdür.Düz bir örgü tarafından oluşturulmuş. Üretim teknolojisi, uzun lifli pamuk kullanımını ima eder. Filamanlar, bükülmeden ağa eşit bir şekilde uzanır. Ek yumuşaklık ve mukavemet için, özel bir kompozisyon ile tedavi edilir.

Sonuç olarak, yatak takımları aşağıdaki özellikleri kazanır:

 • yüksek mukavemet (yüksek kaliteli kit bin yıkar daha dayanabilir);
 • yoğunluk;
 • düz;
 • hassasiyet;
 • hipoalerjenik;
 • ısı koruma;
 • yumuşaklık;
 • temas halinde hoş dokunsal duyular;
 • kolaylaştırmak;
 • malzeme, uyku aksesuarlarının tüylerini ve tüylerini kaçırmaz.

yatak örtüsü ne kumaş daha iyi

yapma

Üretim teknolojisi imabükülmemiş bir iplik kullanın. Bitmiş kumaşın daha fazla güç elde etmesi ve dokunma duyumlarının düzgün olması için iplikler ön boyutlandırmaya tabi tutulur. Boyutlandırma işlemi, elyafa özel bir yapıştırıcı bileşiği uygulamaktan oluşur.

İpliklerin yoğunluğu yoğunluğu

Üretim teknolojisi sunmayı mümkün kılıyorfilamanların birbirine geçen yoğunluğu, ağın her 10 cm'si için 90/160'a eşittir. Bu parametrelere sahip yatak setleri, her gün için hesaplanan uzun bir operasyon periyodu ile karakterize edilir.

Hammadde üretimi

Perkal, hazır bir kumaş üzerine karmaşık resimlerin basılmasını sağlayan bir kağıt ipliğin lifleri temelinde yapılır. Kumaşın renklendirilmesi kolaydır, bu da ürün çeşitliliğinin zenginliğini belirler.

Yatak çarşaflarının seçimi: aile için en iyisi nedir?

Uyku için ev tekstili seçilmelidirözel bir titreme, ister saten ister pamuk, patiska, kambrik veya diğer malzemeler olsun. Yatak örtüleri (percale) değerlendirmeleri yukarıda tarif edilmiştir, ancak bu dokuların her birinin özellikleri ile tanışmak için tavsiye edilir.

Saten kumaşla karşılaştırırsanız,Percale, her iki tarafta daha yumuşak ve kadifemsi. Nevresim yapmak için pamuk lifi kullanılır, bu da çok güzel bir hazır hissettirme kitinin elde edilmesini mümkün kılar. Saten maliyeti, percale ile karşılaştırıldığında, daha pahalıdır çünkü ikincisi daha kırılgandır, ancak eğer pratik düşüncelerden biri gelirse, dayanıklılığı nedeniyle kazanır. Saten daha muhteşem bir yatak takımını tercih eden ev hanımları tarafından seçilir.

Malzemelerin özellikleri. Nevresim seçiyoruz. Hangi kumaş daha iyi?

Ev tekstillerinin daha iyi uyku için sınıflandırılmasına izin veren tüm malzemeler, sadece doğal bir menşei vardır:

 1. Baptiste.Tuvalin tuhaflığı alışılmadık bir şekilde oluşur.örgü iplikleri. Sonuç olarak, kumaş hafif, şeffaf, ancak yüksek dayanıklılık ve aşınma direnci ile olur. Baptiste - oldukça pahalı tekstillerin temeli, en çok şenlikli, örneğin düğün setleri üretiyor. Bu gibi çamaşırlar günlük kullanıma yönelik değildir.
 2. Satine.Malzeme çift pamuk ipliği tarafından oluşturulurtorsiyon. Dokuma teknolojisi, özel bir parlaklık ile yüksek yoğunluklu bir kumaş oluşturmamızı sağlar. Saten, sık kullanım için en uygun şekilde tasarlanmıştır, temas halinde hoş dokunma duyumlarına yardımcı olur, dayanıklıdır, tekrarlanan yıkama döngülerine dayanıklıdır. Doğal ipekden daha ucuz, ancak pamuk bazlı diğer malzemelerden daha pahalıdır.
 3. sık dokunmuş bez. Keten örgü bir firma oluşturur, amaince kumaş, dokunuşta kadife. Malzeme rahatlık hissi verir, ısıyı korur, havayı mükemmel bir şekilde geçirir. Böyle bir kumaştan, bir dizi çocuk yatağı, ailenin bütün üyelerini uyutmak için tekstiller, gündelik gardırobun eşyaları hazırlanabilir.
 4. ağartılmamış patiska. Pamuk bazında yoğun malzemeBu bakımdan iddiasız ve olağanüstü dış özelliklerde farklılık göstermez. Ancak, kaba patiska dayanıklıdır, çok sayıda yıkamaya karşı dayanıklıdır. İğneleme kümelerinin yoğunluğuna bağlı olarak, günlük ve tatil bölünür. Düşük maliyet ve pratiklik bu tür tekstilleri çok popüler kılmaktadır.
 5. pamuk. Mat orta yumuşaklık. Bu tür ürünler hızla ezilir, operasyon sırasında renk parlaklığını kaybeder, ancak ekolojik uyumluluk ve ısı tutma yeteneği nedeniyle ülkemizde oldukça popülerdir.

yatak takımları

Rus üretiminin pulu

Yurtiçi fabrikalar aşağıdaki tipte nevresimler üretmektedir:

 • yarı çift: iki yastık kılıfı (70x70), nevresim (217x145), çarşaf (150x220);
 • çift: iki yastık kılıfı (70x70); Nevresim (217x175), yaprak (200x220);
 • euro: iki yastık kılıfı (70x70), bir nevresim (217x200), bir levha (220x240);
 • Aile: İki yastık kılıfı (70x70), bir nevresim takımı (217x145), bir levha (220x240).

Tüm boyutlar santimetre cinsindendir.

En ünlü İvanovo üretimidir. Chernigov Fabrikası da ünlüdür. Satış lideri Ivanovo. Perkal fabrika üretimi yüksek kalite seviyesindedir ve en iyi Rus dokuma geleneği ile üretilmiştir.

Avrupa'dan Percal

Yabancı kökenli Perkalülkemiz ağırlıklı olarak İtalya ve Portekiz'den. Bu ürün sınıfı seçkinlere atıfta bulunur. Bir setin maliyeti 30 bin rubleyi geçiyor. Üreticiler, tuvalin doğallığını, tekstil aksesuarlarının içinde uyumaya elverişli olan moda tasarımıyla birleştirmeyi tercih ediyorlar. AB ülkelerinde, çoğu kez dikiş için percale kullanılır. Kumaş, çok olumlu olan değerlendirmeler, sıklıkla Rusya'da hammadde olarak satın alınır.

çocuk çarşafı seti

Perküsyon kumaştan çocuk nevresim takımları

Çocukların kullanımına yönelik ürünler çevre dostu ve güvenli olmalıdır. Özellikle tam olarak bebek yatağı seçmek gereklidirgiysiler. Hangi kumaş daha iyi? Cevap basit: sadece doğal keten, yani, percale, pamuk, iri patiska. Sunulan tüm malzemeler, yeni doğmuş bebekler için bile hoş, hipoalerjenik ve uygundur.

Seçim kuralları:

 • Bebek yaştaki çocuklar için GOST ile tam uyumlu olarak hazırlanmış özel setler satın almak gerekir.

Yenidoğanlar için standart çocuk yatak çarşafı seti şunlardan oluşur:

 • nevresim kapağı 147x115 cm;
 • yastık 60x40 cm;
 • levhalar 150x120 cm.

Üç yıldan büyük çocuklar için geleneksel bebek kıyafetleri satın alabilirsiniz. Bu takımlar bir buçuk olarak dikilir ve bir yastık kılıfı, nevresim ve çarşaflardan oluşur.

Çocuklar için ürünlerin boyutları:

 • sayfa 180x260 cm, 210x150 cm, 220x145 cm;
 • nevresim kapağı 220x160 cm, 210x150 cm, 143x215 cm;
 • yastık 70x70 cm, 50x70 cm.

Yatak takımlarının bileşimi

Uyku için tekstil aksesuarlarının bileşimi, ürünlerin parametrelerine ve amacına bağlıdır:

 • "Euro": iki yastık kılıfı, çarşaf, nevresim.
 • "Euro plus": dört yastık kılıfı, çarşaf, nevresim.
 • Aile: İki yastık kılıfı, bir çarşaf, iki nevresim.
 • Yarım yatak odalı: iki yastık kılıfı, çarşaf, nevresim.
 • Çift: İki yastık kılıfı, çarşaf, nevresim.
 • Çocuk: Bir yastık kılıfı, çarşaf ve nevresim.

Ivanovo percale

Rus percale dikkat ederseniz(yatak çarşafları, Ivanovo), bu konuda olumlu eleştiriler. İnsanlar bize kitlerin bileşiminin ve boyutlarının her zaman bildirilen özellikler ile örtüştüğünü söylüyor.

işaretleme

İyi bir yatak çarşafı seçerken, etiketlemeye dikkat etmek önemlidir. Üretici, her bir ürünün bakımıyla ilgili gereklilikleri belirtir.

İşaretleme işaretleri özel bir insert ve etiket üzerine uygulanır, aşağıdaki parametreleri gösterirler:

 1. Yıkama modu (sembolde gösterilen sıcaklıkta yıkayın).
 2. Beyazlatma (Klor içermeyen ağartıcı / ağartıcı olabilir / ağartılamaz).
 3. Kuru temizleme (kuru / yumuşak / kuru temizleme yasaktır).
 4. Ütüleme (ütüleme / ütüleme / belirtilen modda ütüleme / ütüleme yapamazsınız).
 5. İplik (Kurutulur ve sıkılabilir / yumuşak / yumuşak serpme ve kurutma yapılabilir / kurutulamaz ve sıkılmamalıdır).
 6. Kurutma (kuru / dikey / açılmış / yatay / gölgede kuru / kurumamış).
 7. Ürünlerin sayısı dahildir.
 8. Her nesnenin boyutu santimetre veya inçtir.

bakım

Tavsiye edilen sıcaklık, yıkama ve ütüleme rejimleri de dahil olmak üzere bakım prensipleri KPB etiketinde belirtilmiştir.

Yıkamak için bekleyin

Yıkamak için beklerken kıyafetleri değiştirdikten sonraHavalandırmanın sağlandığı kuru bir yere yerleştirilmesi tavsiye edilir. Plastik veya rattan yapılmış özel bir sepet olabilir. Ana şey - kit çok uzun olmamalıdır.

percale bez yorumlar

yıkama

Böyle bir kumaştan yatak çarşaflarını yıkamak, ayrı bir sıcaklıkta 80 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta tavsiye edilir. Yıkarken, standart tozlar ve klimalar kullanılır.

kurutma

Kuru ürünler çeşitli şekillerde olabilir: sokakta ya da evde. Malzeme bozulmaz ve güneş ışınlarına çarpsa bile boyaların parlaklığını kaybetmez. Yatak çarşafları için kumaş perdeleme hem dikey hem de yatay olarak kurutulabilir.

ütüleme

Malzemeyi ütülemek için yanlış taraftan 150 derecelik bir sıcaklıkta önerilir.

depolama

Kuru havalandırmalı bir dolap, yatak çarşaflarını saklamak için ideal bir yerdir. Daha fazla aromatizasyon için, kokulu poşetler kullanabilirsiniz.

Percussion cloth of linens hakkındaki görüşler ve görüşler

Piyasadaki en çok satan ürünlerden biriUyku için tekstiller sadece bir yatak çarşaflarıdır. Perkal, çoğunlukla olumlu olan incelemeler mükemmel kalitede. Müşterilerin fikirlerini özetliyorsanız, aşağıdaki sonuçları çizebilirsiniz:

 • Dokunma kumaşa çok hoş, yıkandıktan sonra rengi solmaz.
 • Perkal parasını, kalitesini iyi bir seviyede tutuyor.
 • Fiyat tamamen kaliteye karşılık gelir. Yatak çarşafları "Romantika" (percale) dış özellikleri ve tüketici özellikleri için sadece harika.
 • Çocuklar için, percale sadece bir bulmak. Doğal bez, çizgi film karakterleri ile kitleri - çocuk ve güzel ve eğlenceli.
 • Bu kitler kolayca arkadaşlara ve akrabalarına hediye olarak satın alınabilir. Tekstillerin kalitesi, gerçekten uzun süre dayanacağına dair güven kazanmanızı sağlar.

yatak çarşafları romantizm percale

Sonuç

Kaliteli yatak çarşaflarının seçimi -Her dikkatli ev hanımının görevi. Bu onun seçiminde sessiz bir uykuya ve dolayısıyla hane halkının sağlığına bağlıdır. Hatalardan kaçınmak için, ürünlerin yapıldığı kumaşın bileşimi, tüketici özellikleri ve tasarımı ile yönlendirilmelidir. Eğer makalede incelenen yukarıda anlatılan (percale) yatak çarşaflarına dikkat ederseniz, bunun ev kullanımı için en uygun seçeneklerden biri olduğundan emin olabilirsiniz. Size ve ailenize sağlık!

Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidirBedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir

Related news

 • Kış Modasının En Popüler Kıyafet Trendleri
 • Doğru Deodorant Seçimi
 • Aşırı Terleme Neden Olur Nasıl Tedavi Edilir
 • Diş bakımı nasıl yapılır ile Etiketlenen Konular
 • Çok İzlenen Videolar

 • Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 89

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir


  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 91

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 76

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 49

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 70

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 10

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 58

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 56

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 82

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 100

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 94

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 36

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 93

  Bedclothes (percale) - yorumlar. Hangi kumaş yatak için daha iyidir 23