Bar taburesi: boyutlar, inşaat

Bar taburesi: boyutlar, inşaat

Günümüzde bar tabureleri artık ilişkili değilsadece içme tesisleri ile. Geniş popülariteye sahip oldular. Şimdi geri yüksek ayakları üzerinde mutfakta sıradan bir apartman bulunabilir. 18 metrekarelik küçük bir stüdyonun yemek alanında bile, sandalyeler odaya iyi uyum sağlar ve oda işlevselliği ekler. Ev için bir bar satın almak için bir fikir olduğunda, bu soru kitin içinde hangi sandalyelerin seçileceğini hemen ortaya çıkarır. Doğru kararı vermek için, böyle bir mobilya parçasının temel özelliklerine kendinizi alıştırmaya değer. Bu tüm nüansları hesaba katmaya ve ihtiyacınız olan şeyi tam olarak seçmenize yardımcı olacaktır.

Bar taburesi ne amaçla alınır?

Barlar açıksa, o zaman ihtiyacın sorusuBir apartman bar taburesi veya hatta birkaç açık kalır. Hangi durumlarda gerekli veya hatta gerekli ve ne zaman eksantrik fikri terk etmek daha iyidir?

bar taburesi boyutları

Duvarı mutfak ve mutfak arasında kaldırmak istiyorsanızoda, sandalyeler ile bar sayacı mükemmel yemek odası yemek yemek için yer ayıran bölüm işlevi ile başa çıkacak. Yemek alanını dar bir masa tablası ve bir çift sandalye ile değiştirerek daha fazla alan açabilirsiniz. Bar tabureleri mutfak için çok farklıdır: arkalıksız alçak tasarımlı, ayak dayanağı olan büyük bir tabure. İzlenen hedeflere bağlı olarak, tasarım amacını en iyi şekilde temsil eden sandalyeyi ararlar.

Bar tabureleri için GOST gereksinimleri

Şimdi, mobilya kolayca sipariş edilebilir zamanStandartları özel bir atölyede, çeşitli büyüklükte sandalyeler var. Bununla birlikte, çoğu üreticinin uygun olduğu bazı standartlar vardır. Ve sadece uygun olduğu için ve kendi aralarında farklı kümelerden bar tezgahları ve sandalyeler düzenlemek için kolaylaştırır.

bar taburesi boyutları inşaatı

Bar taburesi boyutları GOST'e göre 85 ve 9595 cm yüksekliğe sahip ürünler Bh olarak işaretlenmiştir, bu BarHocker anlamına gelir - Rusça'da yüksek bir bar taburesi. 85 santimetre yükseklikteki sandalyeler Th (TresenHocker) - düşük bar taburesidir. Birincisi 130 cm yüksekliğindeki bar rafları için, ikincisi ise 110 cm yüksekliğindeki raflar için kullanılır.

Bu sayıları hesaplarken, bir kişinin ortalama büyümesi, oturmak için en rahat pozlar ve ayrıca sandalyelerin ve tezgahların yüksekliğinin optimal oranına dair verileri kullandık.

Bar taburesi ne olmalı

Bu mobilya parçasının boyutları boyuna bağlıdır.raf. Bu nedenle, önce parametrelerini belirlemek ve sonra sadece koltukları seçmek gerekir. Mağazalarda farklı yükseklikteki bar tezgahları vardır: 100'den 160 cm'ye kadar, her bir seçenek belli bir sandalye modeline uyar.

Yerleşim alanlarında bulunan bar tezgahları içinalanlarda 85-90 cm, yani mutfak, özelliği yüksekliği. nedeni, bir kural olarak, diğer elementlerin çalışma yüzeyi ile aynı hizada olması gerekir, ve dolayısı bir uzatma raf mutfak dolapları, ve olmasıdır. Böyle bir yapı ile bölgeye ayrılması alanı için daha yüksek bir model seçmek için tavsiye edilir.

ahşap ölçüleri yapılmış bar taburesi

Bir bar alırken, kendi duygularınızdan başlamalısınız: yanında durmaya çalışın, bir sandalyeye oturun - rahat olmalısınız.

Bar taburesinin yüksekliği nedir?

Standart bar taburesi boyutları75-85 cm aralığında dalgalanır. Bu gösterge rafın yüksekliğine bağlıdır. Seçerken, ergonomi tarafından yönlendirilmelidir: mümkünse, sandalyeler masa üstüne kolayca sığmalıdır. Bu yaklaşım, mutfak alanını ekonomik olarak kullanmanıza yardımcı olur. Evin çocukları varsa, yardım almadan oturabilecekleri sandalyeler satın almanız tavsiye edilir. Oturma sırasında maksimum rahatlığı sağlamak için, bar sayacıyla birlikte en fazla 30 cm'lik bir farkı olmayan modelleri seçmelisiniz.

Bar sandalyesi tasarımları seçimi

Koltuk, bacaklar ve ayak desteği anaBar taburesi oluşturan elemanlar oluşur. Boyutlar, tasarım, kolçaklar - tüm bunlar mobilya parçasının nasıl kullanılacağına bağlıdır. Sandalyeleri birbirinin üzerine koymak ya da masaüstünün altına kaydırmak istiyorsanız, alanı boşaltırken, sırtlığı olmayan bir model seçmek daha iyidir. Ancak, bu tür sandalyeler uzun toplantılar için uygun değildir, çünkü bir saatten fazla bir süredir rahatsızlık duymaktadırlar. Bu nedenle, eğer bar toplantılar için uzun saatler sürüyorsa, minimum dışkılar yerinden çıkacaktır.

Bar taburesi standart ölçüleri

Ayrıca, sandalye satın alabilirsinizayarlanabilir koltuk yüksekliği. Böyle bir mobilya parçası, ihtiyaçlara bağlı olarak istenilen yüksekliğe kolayca ayarlanabilir. Bir bar taburesi alırken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir nüans: ayak dayanağının boyutları ve düzeni, hangi yüksekliğe ayarlandığı önemli olmaksızın, bir sandalyede rahat oturma olanağı sağlamalıdır. Aksi halde, ürün kullanılmaya uygun olmayacaktır.

Ahşap, metal ve plastikten modeller: seçimin durdurulmasına ne dersin?

Bar için en popüler mobilya çeşitlerizon, ahşabın bar taburesidir. Bu ürünlerin büyüklüğü ve tasarımı çok çeşitli olabilir. Ahşap, hem laktik bir tabure hem de oyulmuş sırtlı büyük bir sandalye yapabileceğiniz esnek bir malzemedir. Ahşap tabureler iyice ve rahat görünecek.

Doğal malzemeden üretilen ürünlerin bir başka versiyonu- Bir hasır bar taburesi, koltuk büyüklüğü geleneksel bir hasır sandalyeye göre biraz daha küçüktür. Bu tarz mobilyalar asma, rattan veya sazlardan yapılır. Hasır malzemeden modeller, bir kır evi veya ülke balkonları için mükemmeldir.

mutfak için bar taburesi boyutları

Plastik sandalyeler için iyi bir seçim olacakmutfak, modern bir tarzda yapılmıştır. Pratik, hafif ve hava koşullarına dayanıklıdır, bu da onları dış mekan kullanımı için uygun hale getirir. Onlar yıkamak ve yerden bir yere taşımak kolaydır.

Metal sandalyeler, güçlerine göre ayırt edilirdayanıklı ve kumaş veya deriden yapılmış yumuşak döşemeli modeller, oturma odasındaki uzun toplantılar için idealdir. Bu sandalyenin devrilmesi zordur, ama parke üzerindeki çizikleri izleyebileceğini hatırlamakta fayda var.

Sandalyeleri seçerken hatırlamaya değer nüanslar

Bar için bazı koltuk modelleridönen mekanizma. Sadece barda değil aynı zamanda barmenin işlevlerini yerine getiriyorsanız, bu çok kullanışlı olabilir. Bir büküm sandalyesi, masaya herhangi bir sorun yaşamadan konuşmadan dağılmadan erişebilmenizi sağlar.

GOST'e göre bar taburesi boyutları

Adım, başka bir detaydır;Bar taburesi olsun. Boyutları ve yüksekliği değişebilir, ancak yeterince güçlü olmalıdır. Ayaklık sadece bacakları rahatça konumlandırmak için değil, aynı zamanda bir destek olarak da kullanılır.

Sandalyelerin üç veya dört bacağı olabilir veyaBüyük bir ağır baz artırıcı yapı kararlılığı ile donatılmış bir yapar. Yani çizilmelere karşı korumak kauçuk veya diğer malzemeden yapılmış koruyucu kapaklar, giyen ayakları üzerinde, döşeme zarar vermez.

Kafeterya için sandalyeler

Bir bar için sandalyeler satın alınırsacafe, seçim işlevsellik temelinde yapılmalıdır. Kalabalık etkinliklerin planlandığı bir oda için, hasat sırasında birbirinin üstüne rahatça yerleştirilebilen istiflenebilir seçenekler uygundur.

Bir cafe için bar tabureleri boyutlarıRafın yüksekliğine bağlı olarak seçilir. Bar alanı ziyaretçilerin dinlenme alanından ayrılmazsa, iç mekanın uyumunu bozmamak için aynı tarzda yapılmış sandalyeler satın almak daha iyidir.

bir kafe için bar tabureleri boyutları

Hangi amaçla satın alındığını kendiniz belirlemebar tabureleri, hangi işlevleri yerine getirecekleri ve ayrıca bar sayacı ne kadar yüksek olacak, tam olarak çevreye en uygun olanı seçmek kolay ve kullanımı en uygun olanıdır. Bar tabureleri yardımıyla sadece alanı boşaltamaz ve odayı görsel olarak bölgelere ayırabilir, aynı zamanda mutfağa rahat bir bara sahip olabilirsiniz.Related news

 • Parfüm Bulgari - enfes aroma
 • Bilet ve ayrılmış koltuk - nedir ve fark nedir Rezerve koltuk ve rezerve koltuk kelimesi arasındaki fark
 • İnternet faturası nasıl düşürülür
 • Toyota Avensis 3 Üretim Yeri
 • Rüyada Birini Zengin Olmuş Görmek Ve Duymak Ne Anlama Gelir

 • Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat


  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat

  Bar taburesi: boyutlar, inşaat