Balık kaluga - Amur dev 2019

Balık kaluga - Amur dev 2019
16.05.2019

Balık kaluga - Amur dev 64

Balık kaluga - Amur dev

Kaluga, Beluga cinsinden mersinbalığı ailesinin bir balığıdır. Amur havzasının sularında yaşıyor. Kırmızı Kitapta solgun bir nüfus olarak listelenir. Bu balıkların tatlı su olduğuna inanılıyordu. Fakat daha sonra genç insanlar, Okhotsk Denizi kıyılarının yakınında, Sakhalin, Hokkaido adaları ve Kamçatka yarımadasının yakınında buluştular.

kaluga balıkBalık-kaluga - tatlı su, uzunluk en büyük6 m'ye ulaşabilir, ağırlık - 1200 kg'a kadar. Uzun soluklulara güvenli bir şekilde bağlanabilir. Cinsel olgunluk süresi, balıklar 2 metreden daha uzun ve 80 kg'lık bir kütle seviyesine ulaştığında ortaya çıkar. Bu balık 18-22 yaşında. Erkeklerde ergenliğe kadınlardan biraz daha erken ulaşılır. Ichthyologists, balıkların 55 yıldan fazla yaşayabileceğini öne sürüyor.

Kaluga üçgeni, üstü kapalıkemik kalkanları. Gövde uzamış, 5 sıra halinde dizilmiş ossifiye plakalarla kaplanmıştır. Ağız büyük, enine, kısmen başın kenarlarına geçer. Ağzın alt tarafında, kenarlardan düzleştirilmiş bir dizi eğri bulunur. Beyaz göbek ve yeşilimsi-gri arka. İşte bu, balık kaluga. Fotoğraf iyi gösteriyor.

kaluga balık3 ila 7 m derinlikte yayılır.Amur Nehri yatağının çakıllı kum sırtları. Yumurtlama her 3-4 yılda bir gerçekleşir, Mayıs-Haziran aylarında düşer ve 5-6 gün sürer. Bu süre zarfında balık-kaluga, akıntıyla taşınan 4 milyona kadar yumurta süpürebilir. İlk başta Fry, böceklerin larvalarını, küçük karidesleri yer. Hızla büyürler, erken yaşlarda yırtıcı olurlar. Aralarındaki yamyamlık normdur.

Balık-kaluga çok güçlüdür, hiçbir şey için denir değildirAmur kaplanı. Kuyruklu, teknenin dikişlerinden perçinleri çıkartabilir. Ama aynı zamanda zayıf bir yanı var - sırtında balık çeviriyor, onunla her şeyi yapabilirsin.

Doğal olarak, böyle büyük bir balık avcıdır. Pembe somon, kokan, keta, ringa yumurtlamaya gittiğinde, kaluga sürülere takılır ve küçük bir kuş sinekleri yutarken beş kilogram balıkları yutar. Yılın diğer dönemlerinde küçük balık, karides ve hatta kendi gençliğini yiyebilir.

balık kaluga fotoğrafNikolaevka-na-Amure'den eski balıkçı bana dedi ki,yanlışlıkla bir kaluga yakaladığı gibi. Balıkların içine düştüğü 3 ağa sahiplerdi. Üç ağını yırttı, üçüncüsünde bitkinti, kafası karıştı. Balıkçı bir araba kiralayıp bu gemiyi kıyıya çekmek için ağı çelik kablolarla sabitlemişti. Yargılamalar boştu. Balıktan tam bir havyar varil alındı.

Bu arada havyar hakkında. Siyah, yumurtaların çapı 4 mm'ye kadar. Bu balığın eti bir inceliktir. Ve yerel sakinler tıbbi özelliklerinin olduğundan emin olurlar. Kaluga haklı olarak en iyi balık olarak kabul edilir. Tüm mersinbalığı gibi kemikler de yoktur, sadece kıkırdaklar, yani. Gıdada tamamen tüketilebilir. Satışta, bu balığın eti ticari balıklara atıfta bulunmasına rağmen neredeyse gerçek dışıdır.

Son yarım yüzyılda Kaluga sayısıönemli ölçüde azaldı. Bu, kontrolsüz yakalamaların yanı sıra su kirliliğinin avlanmasıydı. Bir süre için süper balık avı yasaklandı. Şu anda, catch sınırlıdır, bu yüzden nüfus yavaş yavaş iyileşmektedir.

Balık-kaluga, uzun göçü ve ayrıca tatlı sularda ve deniz sularında yaşayabilmeleri için bilim insanlarıyla çok ilgilenmektedir.

Kaluga çok göz alıcı ve nadir bir kupa, herhangi bir balıkçı hayalidir.

Balık kaluga - Amur dev 2019

Balık kaluga - Amur dev 2019

Related news

 • Ağustos 2019 Enfes Yemek Tarifleri
 • Bol Çikolatalı Brownie
 • ÖRGÜ BATİK DESENLİ ŞAŞKIN BERE MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
 • Harika Bir Profesyonel Makyaj Yapımı
 • Yazar Rogers Biberiye: Biyografi ve Yaratıcılık

 • Balık kaluga - Amur dev 62

  Balık kaluga - Amur dev


  Balık kaluga - Amur dev 99

  Balık kaluga - Amur dev 73

  Balık kaluga - Amur dev 26

  Balık kaluga - Amur dev 18

  Balık kaluga - Amur dev 4

  Balık kaluga - Amur dev 20

  Balık kaluga - Amur dev 72

  Balık kaluga - Amur dev 11

  Balık kaluga - Amur dev 50

  Balık kaluga - Amur dev 13

  Balık kaluga - Amur dev 26