Bakır Saç RengiBakır Saç Rengi
Bakır Saç Rengi

Bakır Saç Rengi

Bakır saç rengi hemen her sezon başka bir tonuyla kadınların saç renkleri radarına takılıyor. Ateşli bakır, bakır kızılı, kızıl kahve veya çilek kızıl gibi pek çok farklı tona ayrılıyor olsa da kadınlara bir başka canlılık ve çekicilik kattığı kesin. Bunların arasında size en çok uygun olan bakır saç rengi tonunu ten renginize, göz renginize göre karar vermelisiniz. Bakır tonları içerisinde son zamanlarda en çok ön plana çıkan tarçın bakır saç rengi de olmak üzere, bu saç renkleri en çok kime veya hangi ten renklerine yakışır, bakır saç rengi evde elde edilebilir mi ve de bakır saç rengi için saç bakımları nelerdir? İşte bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar,

Bundan 6 ay öncesine kadar yaklaşık 4 yıl bu rengi kullanmış biri olarak, çekici ve canlı bir renk istiyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim saç boyası renkleri içinde ilk sıralarda. Kullanma zorlukları yok mu elbette var. Ancak biz kadınlar güzelliğimiz uğruna zaten pek çok zorluğa katlanmıyor muyuz? Zorlukları demem sizi korkutmasın. Sadece daha iyi bakım yapmanız ve saçın rengini daha uzun süre koruyabilmesi için daha sık kuaförü ziyaret etmeniz gerekecek. Öncelikle elbette saçlarınız doğal bakır tonlarında değilse boyatmanız gerekecek. Açık kahve, açık kumral veya sarı gibi tonlarda direkt boya ile bakır saç rengine geçiş yapılabilse de, koyu tonlardaki saç renklerinde saça açma işlemi sonrasında da boya işlemi yapılması gerekecektir. Diğer yandan saçınız koyu kestane boyalıysa tek işlemde de saçınız açılmayabilir ve yavaş yavaş bu renge geçiş yapmak durumunda kalabilirsiniz.

1 bakır saç rengi_mini

Peki boya sonrası? Boya işleminin sonrasında saçınız, ortalama 2 hafta kadar boyanın ilk zamanlarındaki kadar canlı ve parlak görünür. Ancak bu süreden sonra boya akmaya ve renk daha mat görünmeye başlayacaktır. Bu durumda da imdada saç cilası yetişir. Özellikle kızıl gibi çabuk akan, saçın kısa sürede renk değiştirdiği boyalar, cila ile canlandırılabilir. Akmış, rengi açılmış olan yerler tekrar eski rengini alır. Saç cilası evde yapılabilir mi? Elbette yapılabilir ancak söz konusu saç olduğunda ben her zaman konunun uzmanına saçlarımı emanet etmeyi tercih etmişimdir. Yapılan bu cila işlemiyle birlikte saçlarınız ilk zamanki parlaklığına, canlılığına kavuşacaktır.

galeri_icon_mini

İlginizi Çekebilir : 

Elbette, bakır saç rengi gibi, kızıl saç rengi gibi canlı renklerde yapılacak bakımlara, kullanılan şampuanlara veya nemlendirici kremlere daha fazla özen gösterilmelidir. Bu tarz renkler parlaklığını çok çabuk kaybedebildiği için özellikle bakır saçlara özel nemlendiriciler tercih edilmelidir. Diğer yandan duşta sıcak su kullanmak yerine ılık su kullanılmaya çalışılmalıdır. Çünkü sıcak su saçların kurumasına ve renginde matlaşmasına sebep olmaktadır.

Elçin Sangu saç rengi_mini

Özellikle ateşli bakır veya kızıl bakır olarak nitelendirilen tonlar, açık ten rengine sahip olanlarda adeta patlıyor. Çok bronzlaşmanız halinde veya koyu sayılabilecek bir ten renginde bu renk ile istediğiniz mükemmel görüntüyü yakalayamayabilirsiniz. Bakır saç rengi ve tonlarında, mavi veya yeşil gibi göz renklerinin daha çok ortaya çıkacağını da belirtmemiz gerek. Diğer yandan bu renklerin sadece makyajlar yapması gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü sizin en dikkat çekici aksesuarınız artık saçlarınız. Dolayısıyla sadece yüzün hatlarını belirginleştirecek şekilde yüz kontürü yaptıktan sonra allık ve doğal tonlarda ruj genellikle yeterli olacaktır. Göz farı tercihi olarak, Elçin Sangu makyajında da kullanılan turuncu, şeftali veya somon renkleri ilk akla gelenler. Gözleri ön plana çıkarak eyeliner ve maskarayı da unutmamak gerek elbette.

Şimdiye kadar bakır saç rengi ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları aktarmaya çalıştım. İlk defa bu rengi kullanacaksanız, mutlaka kuaföre gitmenizi öneririm. Çünkü satın aldığınız boya kutusundaki rengi tam olarak tutturmak çoğu zaman mümkün olamıyor. Son olarak, bakır saç rengi için ilham alabileceğiniz aşağıda yer alan galerimize de göz atabileceğiniz hatırlatırım.

Bakır saç rengi modelleri 3

Bakır Saç RengiBakır Saç Rengi

Related news

 • 2018-2019 rustik salon stili
 • Hingel (Hıngal) Patatesli Mantı
 • 2018 İlkbahar Modasında Neler Var
 • Göbek Yağlanması Kadınlarda Kalp Krizi Habercisi
 • Kadınlar Kulübü

 • Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi

  Bakır Saç Rengi