Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 2019

Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 2019
17.05.2019

Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 58

Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek

Bektaşi üzümü ekimi sonbahar ve ilkbaharda yapılır. Bununla birlikte, açık arazide genç çalılar dikmek sonbaharda yine de tercih edilir. Baharda, özellikle geç donların sıklıkla gözlemlendiği bölgelerde yapılmamalıdır. Buna ek olarak, sonbaharda dikilmiş bektaşi üzümü, kök sistemi hızla kök salıyor. Bitki iyi uyarlanır ve soğuk mevsimden sağ kurtulacak kadar güçlü büyüme zamanı vardır. İlkbaharda, yeryüzünün ısındıktan sonra çalı büyür ve hızla gelişmeye başlar.

sonbaharda gozberries plantasyonuBektaşi üzümü dikimi için en uygun tarihler - ikinciEylül ayının yarısı - Ekim başı. Hava koşullarına odaklanmak en iyisidir. Sonbahar sıcaksa, dikimi erteleyebilirsiniz. Ancak, kurabiyelerin dikilmesinin dondan başlamadan yaklaşık iki hafta önce yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Bitki fidanları Eylül başında satın alınır. Açık zeminde dikim çalılıkları bulutlu ve rüzgarsız bir günde yapılmalıdır. Köklerin kurumaması için bu şarttır.

gooseberries ekim zamanıEğer bir sebepten dolayı, bektaşi üzümü yaprağısonbahar bitmedi veya bitki hala sopa değil, yeniden dikim erken ilkbaharda çalıları mümkündür. Bunun için en uygun zaman Mart son on yıldır. Aşırı durumlarda - Nisan'ın ilk günü. Yani, bitki halen tamamen dinlenme halindeyken. Ancak, dikilmiş bektaşi üzümü çok daha zor yerleştirildiğini akılda tutmak gerekir.

Sonbaharda kurt sakatatını yetiştirmek içinBaşarılı olmak için öncelikle sağlıklı ve güçlü fideler seçmek gereklidir. Bunun ne kadar başarılı bir başarısı üzerine, başarının neredeyse yarısı değişmelidir. Bienal çalılar veya katmanlar almak en uygun yöntemdir. Ayrıca kök sistemine dikkat etmeniz gerekir: en az 20 cm olmalıdır.Atışmanın her biri 30 cm'den en az iki sürgün olması gerekir.

Bektaşi üzümü dikimi ve bakım yetiştiriciliğiBöylece, gelecek sezon bol almak içinBüyük bir sulu çilek hasadı, sonbaharda kurabiyesi kurulması sadece gerekli zamanda değil, aynı zamanda doğru yerde yapılmalıdır. Bu bitki açık güneşli yerleri çok sever. İdeal olarak, bu kültürün yerleşimi için site düzgün ve kesintisiz olmalıdır. Yakınında meyve ağaçlarının herhangi bir binası ve plantasyonu olmamalıdır. Ancak gooseberries, güçlü rüzgarlara tahammül etmez, bu nedenle bir siteyi seçerken bu dikkate alınır. Dikim çalıları için, yeraltı sularının bir metreye yaklaştığı uygun yerler değildir. Batık topraklarda bu bitki kötü gelişir. Kil toprağı da istenmeyebilir. Kökler oksijene sürekli erişime ihtiyaç duyarlar, aksi takdirde çalılar sıklıkla ağrılır ve hemen yok olur.

Böyle bir kültürü yetiştirmede esas olan şeyBektaşı üzümü, - dikim ve bakım. Bu bitkinin çoğaltılması zor değildir. Genç bir çalılık için doğru bir şekilde bakım yapılması çok daha zordur. Bitki yanlış ekilirse, o zaman iyi bir hasat bekleyemez. Bahçede üzüm dikmek, başarılı büyümesi için gereken tüm nüansları göz önünde bulundurun.

Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 2019

Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 2019

Related news

 • Kişilik kavramı: psikolojide yaklaşımlar
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ece Dizdar hangi dizide oynuyor
 • Ercan Kesal: Kitaplar ve filmler anıları biriktirmemin sonucu ortaya çıktı
 • Olguların tamamında: eğik kutu, doğrudan kutu, az bilinen kutular

 • Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 89

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek


  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 37

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 64

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 70

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 13

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 41

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 24

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 25

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 82

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 84

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 46

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 95

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 29

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 87

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 56

  Bahçecilik Sırları: sonbaharda gozbakır dikmek 17