Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu

Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu


Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 78 09.02.2019, 17:32

Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu

Sonbaharda Currant Transplantasyonu

Uzun süre bahçıvanlar arasında bir tartışma geçti.Ne zaman fıstık nakli yapılacak - sonbaharda veya ilkbaharda. Bazıları bahar inişinde ısrar ederler, tartışmalara dayanarak genç çalıların kök salmaya ve hatta sürgüne vereceği zamana dayanırlar. Diğerleri bitki bitki bittiğinde ve bütün bitki örtüsünü attığında sonbaharda bir nakil önerirler. Bunu, uzun bir kış döneminde bitki dinlenecek ve baharın başlarında ilk yaprakları verecek ve çiçek açmaya başlayacaklarını söyleyerek bunu açıklıyorlar. Adalette bahar ve sonbaharda dikilen çalıların eşit derecede yerleştiğine dikkat edilmelidir. Ama bahar döneminde sitede ve bu kadar çok çalışma, bu yüzden bazen inmek için vaktim yok.

Frenk üzümü nakli şartlarını belirledikten sonra,çalılık için en uygun yeri bulmaya başlayın. Güneş tarafından iyi aydınlatılmış bir alan olmalıdır. Siyah kuş üzümü - bitki aşırı derecede termofiliktir, bu yüzden karartmaya tolerans göstermez. Uzun meyve ağaçlarına ve binalarına bitirmem iyi.

bir kuru üzüm nakli şartlarıEğer sonbaharda fıstık değiştirmeyi planlıyorsanız, o zamankuyuları önceden hazırlamak gerekir. Bunun için dünyayı kazıyoruz ve mineral ve organik gübreler ile gübreliyoruz. Bunu yapmak için, humus, süperfosfat, odun külü kullanın. Yani, delikler önümüzdeki nakilden 2-3 hafta önce yapılır. Birbirinin yanında bir tane değil birkaç çalı dikmek planlanıyorsa aralarında en az bir metre mesafe kalması gerektiği unutulmamalıdır. Deliklerin genişliği 50 cm, derinliği ise 30-40 cm'dir. Fakat bunlar sadece yaklaşık ölçülerdir. Çalıların büyüklüğüne ve kök sistemine bağlı olarak değişebilirler.

Frenküzümü değiştirmek için bir zaman seçmek,Bu çalıların nispeten sığ ve çok kompakt olarak köklü olduğunu göz önünde bulundurun. Bu nedenle, güçlü donlarla, bitki ölebilir. Yer fıstığı dikmek için, emme köklerinin yüzeyden 30 cm'den fazla olmadığından emin olmanız gerekir. Mikroelementler kolaylıkla kök salınacağı için burçları başarıyla beslerler.

frenk üzümü nakli zamanıSonbaharda nakli yapılan fıstığa eşlik etmelidir.bol sulama. Her çalılık altında en az iki kova su dökmek gereklidir. Yağmurlu günlerde sulamayı bırakın. Bitki yeni bir yerde olduktan sonra kesilmelidir (ekimden önce yapılmamışsa). Bu işlem sırasında, hasar görmüş dalları çıkarın ve bükülmüş genç sapları inceltin. Kesilen tüm malzemeler arsa dışına çıkarılır. Bunun nedeni, fıstık kuş üzümü hastalıklarının birçok patojeni, çalı altında bulunan organik kalıntılarda kışın hayatta kalması gerçeğidir.

Bir kuru üzüm nakli yapıldıktan sonrasonbaharda, ilkbaharda bitki çiçeklenir ve yenilenmiş enerjiyle çiçek açar. Fakat ilk yıl, çalı kurumaz, düzenli olarak gübrelemek ve mümkünse toprak altındaki toprağı gevşetmek için dikkatli bir şekilde izlenmelidir. Roots sadece su ve mineral almalı, aynı zamanda havaya erişmeli.

Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu

Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu

Related news

 • Saf Protein ile Hafifleyin
 • İlk öpücük nasıl olmalıdır
 • Sabah Çiyi Pastası Tarifi
 • Barbunya Fasulyeli Fusilli
 • Bulgurlu Pazı Sarması Videosu
 • Michael Imperioli: Aktör ve gerçeklerin kişisel hayatından çekilmiş filmografisi

 • Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 59

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu


  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 13

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 52

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 93

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 91

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 54

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 35

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 69

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 7

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 16

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 10

  Bahçecilik Sırları: Sonbaharda Bir Frenk Transplantasyonu 13