Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 2019

Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 2019

Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 30 19.02.2019, 00:27

Büyük ve güçlü - Rusça! Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri

Büyük, kudretli, özgür, gerçek bir Rusdil! Halkımızın dili ile ilgili ifadeler sayısız ve güzeldir ve belki de en meşhur olanı, Ivan Turgenev'e ait bir alıntıdır. Ve bu çizgiler ona ait. Ama bu konuya adanan tek kanatlı aforizma değil, bu yüzden daha ayrıntılı olarak tartışmaya değer.

dil ile ilgili dilin dili

Büyük insanlar ne diyor

Sadece güzel sözleri dinledilimiz hakkında büyük insanlar derler, ruhumuzun derinliklerinde hemen nasıl uyanır uyanır. Sosyal hayatın yemyeşil, zeki, şiirsel, esnek ve yorulmaz zengin bir enstrümanı - Lev Nikolaevich Tolstoy'un dil hakkında konuşması bu şekilde. Dilimizi sevdiği bir sır değil. Yazarlığına ait dil ile ilgili ifadeler, bu kişinin ne kadar insanlara ayrıldığını ve ne verildiğini takdir ettiğini gösterir. Rus devletinin söylediği konuşmanın hiçbir Avrupa dilinin övünemeyeceği kadar bol ve zengin olduğunu söylemekten asla yorulmuyordu. Büyük yazar bu mükemmelliği aramaktan çekinmedi, çünkü gerçekten böyle. Ve bununla tartışmak imkansız.

Lomonosov'un Alıntıları

Büyük bir alim ve yazar, Mikhail Vasilievich,dilimizi de sevdi. Onun kalemine ait olan dil ile ilgili ifadeler bunu açıkça göstermektedir. Buna ek olarak, bilim insanı, zamanın diğer birçok düşünürü ve şairi gibi, tarihe de tarihe döner. Dilimizin büyüklüğünün ve gücünün, uzak atalarımız tarafından yazılan kitaplardan geldiğini söylüyor. Yazım kurallarına, üsluplara ve anlambilim kurallarına sahip olduklarını bilmiyorlardı ve olabileceğini bile düşünmemişlerdi. Yine de, aforizmalar şimdi bile var. Daha önce hiç kural olmamasına rağmen, dilimizin güzelliği ondan kaybolmadı. Üstelik, zamanımızda pek de, yüzyıllar öncesine kadar kaçının, derin bir anlamı olan çok sayıda yeni kanatlı ifadesi vardır.

Ve Mikhail Lomonosov çok doğru bir şekilde not aldıRus konuşmasıyla ilgili bir özellik. Yazar, bunun yalnızca büyük bir ülkenin devlet dilini değil, tüm dünyadan önce geniş bir alan açan diğer dillerin efendisi olduğunu söyledi. Bununla aynı fikirde olmak zor. Sonuçta, bugün Rus dili tüm dünyadaki en popülerlerden biridir.

Rusça ile ilgili büyüklerin atasözü

Yabancı kişiliklerin düşünceleri

Sadece Rus yazarlar, şairler ve düşünürler değildile saygı duydu. Yabancı kişiliklerin diliyle ilgili ifadeler de önemli bir yer tutar. Bir dereceye kadar Rus yazarların bazı aforizmalarından daha da ağırdırlar. Ne de olsa herkes bilir ki dışarıdaki manzara çok daha fazla şey söyleyebilir. Alman filozof olan Friedrich Engels, Rus dilinin dünyanın her yerinde çalışılmayı hak ettiğini söyledi. Ve sadece bu değil: Rus dili varolanların en zengin, canlı ve güçlü. Ve üzerine yazılan edebiyat benzersizdir.

Almanlarla aynı fikirde olmamak gerçekten zorfilozof. Aynı şey hakkında Prosper Merimee - ünlü bir Fransız yazar söyledi. Rus dilinin üzerinde rafine bir şey ifade etmek için yaratıldığını iddia etti. Yazar, fikri iletmek için tek kelimenin bile yeterli olduğunu söyledi. Ancak diğer diller bunun için birkaç öneri gerektirecekti.

Rus dili hakkında insan ifadeleri

Gelecekte bir bakış

Ne yazık ki, tüm büyük açıklamaları değilRus dili, zevk ve büyüklük duygularını çağrıştırır. Bizi gerçeğimiz hakkında ciddi olarak düşünenler de var. Mesela Alexander Sergeevich Puşkin, modern gerçeği hayrete düşüren bir ifadeyi söyledi. Güzel dilimizin, cahillik kalemi altında çok hızlı bir şekilde düşme eğiliminde olduğunu söyledi. Dilbilgisi ve sözcükler çarpıktır, ve herkesin isteğine göre dehşet değişir. Bu ifadenin XIX yüzyılın başından itibaren bize gelmesi ilginçtir. Ancak bunun tersi, tersine bile olsa, her zaman eskimiş değildir. Ne yazık ki, yazar haklıydı - dilin bozulması sadece ilerliyor.

Ama her şey o kadar da kötü değil! Sonuçta, Alexander Kuprin'in dediği gibi, "deneysel ağızlardaki Rus dili inanılmaz derecede melodik, etkileyici ve güzel." Neyse ki zamanımızda aynı estetikler ve güzel konuşmaların tutkunları var. Yani dilimiz Rus halkının sevgisi kaybolmadığı sürece yaşayacaktır.

Rusça ile ilgili yazılar

Rus dili hakkında insanların felsefi ifadeleri

Ana dili insanların içindeki yaşamdaki yerini tartışınız.Genel olarak ve özellikle her kişi sonsuza kadar olabilir. Her ne kadar bugüne kadar, Rus dili hakkında yazarların yeni ifadeleri daha az görünmektedir, farklı çağlardan beri zamanımıza dayanan bir kültürel mirasa sahibiz. Ve bu alıntıların arasında, belli bir felsefi anlamın ortaya çıktığı birçok aforizma vardır. Örneğin, Paustovsky noktalama işaretleri hakkında konuştu. Bunların "metni sıkı sıkıya tutturan ve onu parçalamaya izin vermeyen müzikal notasyon" olduğunu söyledi. Fikirleri vurgulamak ve ifadeyi doğru ses vermek için tasarlanmıştır.

Eh, çok farklı kanatlı vardilimize adanmış ifadeler. Bilinmelidirler. Tabii ki, Rus dilinin eşsizliğini ve tekliğini hatırlamak, onu kirletmemek ve saygı göstermek değil. Bu, bizim torunlarımıza koruma ve iletmek zorunda olduğumuz tarihimiz ve kültürümüzdür.

Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 2019

Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 2019

Related news

 • Çocuklarınıza Aşılamaktan Asla Pişman Olmayacağınız 15 Beslenme Tüyosu
 • Suriye’de görev yapan Ka-52 Rus helikopterlerine takviye
 • REM
 • Oturma odası için mobilya seçiyoruz. Klasikleri her zaman moda
 • Çok değişkenli bir şekilde patatesleri rustik tarzda pişirmek nasıl

 • Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 49

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri


  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 91

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 16

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 90

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 11

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 44

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 38

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 66

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 51

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 26

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 12

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 19

  Büyük ve güçlü - Rusça Dil ile ilgili ifadeler: yazarların, şairlerin ve düşünürlerin ünlü ifadeleri 26