Bıçak geleneği sevenler için Opinel 2019

Bıçak geleneği sevenler için Opinel 2019
22.09.2019

Bıçak geleneği sevenler için Opinel 5

Bıçak geleneği sevenler için "Opinel"

oponel bıçağı

Bıçak "Opinel" uzun zamandır popüleravcılar ve balıkçılar. Zevkli erkekler bu Fransız şirketinin ürünlerini satın alır, onlarla birlikte taşır, doğaya, geziye çıkar. Düşük fiyat nedeniyle, bu öğe herkese açıktır. Ve şu anda daha iyi özelliklere sahip çok sayıda modern örnek olmasına rağmen, bıçaklar "Opinel" incelemeleri hala en iyisine sahipler, aralarında bu tür ürünlerle ilgilenen kayıtsız insanlar yok. Bu klasik, zaten biraz arkaik olan bir konuda, yeni ve meteliksiz rakiplerin arka planında bile sahneden çıkmasına izin vermeyen bir şey var.

Tarihsel Arka Plan

Katlanabilir şaheseri Opinel, Savoy bölgesinde doğdu.1890 Joseph Opinel, 18 yaşında komşuları ve arkadaşları için bıçaklarını serbest bırakmaya başladı. Küçük bir atölyenin sahibi olan babası, oğlunun fikrine coşkuyla tepki gösterdi, ama ona hem bir yer hem de araç verdi. Ana fikir, cebinizde saklanması kolay ve elinizde tutmak için rahat bir bıçak oluşturmaktı. Herkesin şaşkınlığı için işletme mükemmel bir şekilde yükseldi. 1896'da zaten çalışan 3 kişi vardı. Ve 1901'de 15 usta yeni fabrikada siparişlerde çalıştı. 1909'dan beri ürünlerine göre, Joseph Charles IX yasasına göre kendi markasını koymaktadır.

Uzun yıllar boyunca şirketin ürünü evrensel hale geldi.Dünyanın en geniş uygulamasına göre yargılamak. Bıçak "Opinel" hala en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Güvenilirliğe ve sadeliğe aynı dikkatle J. Opinel, etkili kesim fanları için yeni ürün yelpazesi geliştirdi. Bu araç, Picasso, azami Allen, Jean-Louis Etienne ve diğerleri gibi, bu iyi bilinen sanatçı, tırmanıcıların ve maceracıyı ceplerinde giyilir. Sayısız kitapta ve şarkıda sözü edilen bir Fransız kültürünün sembolü olan bir kült nesnesi statüsünü kazandı. 1985 yılında Good Design bıçak "Opinel" Victoria & Albert Müzesi'nde dünyanın en güzel nesnelerin üst 100 girdi ve 2006 yılında - tüm zamanların 999 en önemli projelerinden biri olarak dizinde "Phaidon Design Classics" de.

Ürün Özellikleri Opinel

Üretim başlangıcında, kuruluş 12 ürettiboyut olarak farklı modeller. 1932 yılında, 2 cm'lik küçük bir bıçağı olan 1 numaralı ürün, çıkıştan çıkarıldı, 1935'te aynı kader, No. 12 idi. Onların üretimi, uygun görülmedi. Bugün için, "Opinel" katlanır bıçaklar, 3.5 cm'den 12 cm'ye kadar bir bıçakla 10 parçalı bir cetvele sahiptir, ayrıca 22 cm'lik bir bıçak ile bir örnek No. 13 vardır, ancak cebinizde saklayamazsınız.

Yeni bir kilitleme aygıtı kuruldu1955'ten beri bıçaklarda. Dönme özelliğine sahip dönen bir halka olup, rotasyonu çalışma sırasında bıçağın kendiliğinden katlanmasını veya cebinde açılmasını önler. Orijinal tasarım patentliydi, "viroblok" adını aldı. Modele 6'dan başlayarak, modele yükleyin. Böyle bir ürünün numarasına VR harflerini ekleyin, örneğin, No. 7VRN (bir karbon çelik bıçağı) veya No. 8VRI (paslanmaz çelik).

katlanır opel bıçaklar

Kulplar geleneksel olarak en çok kayın ağacından yapılır. Her zamanki ürünlerle birlikte, şirket ayrıca "temalı" ve örme file bıçağı üretiyor.

Tematik çizgi oluşurSilahları her çeşit desenle dekore edilmiş ve farklı renklere sahip olan avcılık ve spor modelleri. Örneğin, "Dağların Efsaneleri" serisinin yaratıkları, Savoyard çobanlarının bıçaklarına oy verdiklerine benzer şekilde, kulp üzerindeki karakteristik desenlerle süslenmiştir. Saptaki iplik, klasik bir iş öğesini bir sanat eserine dönüştüren karmaşık ve şaşırtıcı bir resim.

Fileto modelleri, cilalı paslanmaz çelikte 8 ila 15 cm arasında daha dar bir bıçak ve boynuz veya egzotik ağaç çeşitlerinden yapılmış hafifçe değiştirilmiş bir şekil ile karakterize edilir.

bıçaklar opionel yorumlar

Alıcılar için geri bildirim ve öneriler

Bir bıçak "Opinel" olan ve kullanan herkes kendi niteliklerinden çok memnun. Bir cebinde giymek için en uygun olanı No. 7 olarak tanınır.
Kullanım No. 8 ve No. 9, kullanım için tavsiye edilir.şehir ve ülke, doğa. 10 numaralı model zaten biraz fazla büyük. Daha ağır işler için uygun bir kesici olarak iyidir. Eh, 12 numara özel bir hediye olarak satın alınabilir. Cebinde onu saklayamazsın.

En iyi karbon karbon olarak tanınır, çünküana şey olarak - bir bıçak - mükemmel bir şekilde kesilmelidir. Paslanmaz çelik, keskin, keskinleştirmek kolay, aynı zamanda hızlı bir şekilde mattır. Bir karbon bıçağın tek dezavantajı korozyon. Ama paslanmadı, sadece karanlık oluyor. Opinel bıçağının bir silah olarak kullanılmak üzere tasarlanmadığı özellikle belirtilmelidir.

Bıçak geleneği sevenler için Opinel 2019

Bıçak geleneği sevenler için Opinel 2019

Related news

 • Evdeki cips: neredeyse hiçbir şey daha lezzetli olabilir
 • Köri Soslu Mantarlı Tavuk
 • Sabah Uyandığımda Ağızdan Kan Gelmesi
 • İrmikli Yoğurt Tatlısı Videosu
 • Kız Çocukları İçin Abiye Elbiseler

 • Bıçak geleneği sevenler için Opinel 78

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel


  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 87

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 25

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 43

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 56

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 63

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 72

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 26

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 9

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 93

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 7

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 81

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 72

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 85

  Bıçak geleneği sevenler için Opinel 2