Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 2019

Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 2019
19.08.2019

Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 90

Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde

Aziz Isaac Katedrali, bir sütunlu ve bir kubbe üzerineŞehrin en uzak eteklerinden bile. Ve nedeniyle sınırlarının. Tapınak mimarisinin bu güçlü çalışması dikkati vurguluyor ve St. Petersburg'a ilk giren herkesin hayal gücünü hayrete düşürüyor. Memleketlerinin bu ayrılmaz parçasına yerli bir Petrograders uzun zamandır alışık. En parlak sembollerden biri olmadan, şehir hayal edilemez. Görünüşe göre her zaman Petersburg'un merkezinde. Ancak, ereksiyon tarihçesi kırk yıldan uzun sürdü. Çok dramatikti ve çok fazla emildi. İnsan trajedilerinden zamanının eşsiz mühendislik başarılarına kadar.Aziz Isaac Katedrali Colonnade

Aziz Isaac Katedrali kemeraltıMontferrand

Bu efendinin tek işi değil. Ünlü Fransız mimar hem Rus başkentlerinde başka bir miras bıraktı. Ancak, St. Isaac's Katedrali ile olan benzersizliği nedeniyle, hiçbir şey karşılaştıramaz. Eşi görülmemiş başyapıtı onun sütunlarıdır. Dört portalın tüm binalarının verileri, değerlerin ölçeğini derhal belirledi ve olduğu gibi, gelen her insana Tanrı'nın Tapınağına geldiğini hatırlattı. Hayal gücünü kendi gücüyle etkiliyorlar.

Aziz Isaac Katedrali Colonnade

Ancak seyirci daha da şok olduAziz Isaac Katedrali'ne baktığında. Kubbenin altındaki sivrisinek, gökyüzüne girer ve bize sonsuzluğu, dünyevi varoluşun mevcudiyetini hatırlatır. Rusya İmparatorluğu'nun başkentinin ana katedralinin çarpıcı sanatsal ifadesine ek olarak, onun ereksiyonunun mühendislik yönlerini düşünmemek imkansızdır. Ondokuzuncu yüzyılın başlarına ait teknolojilere göre bir tapınak inşa edilmiştir. Vyborg yakınlarındaki Finlandiya Körfezi kıyısında sütunlar için uygun bir granit bulunmuştur. Buradan, bu amaçla özel olarak inşa edilmiş mavnalarda başkente yekpare bloklar teslim edildi. Montferrand, kurulumları için, Avrupa uygulamasında hiçbir benzerliği olmayan özel kaldırma mekanizmaları geliştirdi. Özellikle zorluk, monolitik kolonların bir yüksekliğe yükselmesiyle temsil edildi. Yani, Aziz Isaac Katedrali'ni taçlandıran kubbe altında. Bu yükseklikteki Colonnade ve bu güne kadar Rus kökenli Rus mimarın mühendislik dehasına büyük saygı duyuyor. Ve bütün bunları inşa eden ve çoğunlukla manuel modda çalışan serf statüsündeki basit Rus işçilerine. Ve birçoğu hayatlarını bu tapınağın inşasına koydu. 60 usta, sadece civa buharı ile zehirlenmeden eşsiz bir kubbe kazarken öldü.

Isaac Katedrali'nin Colonnade. Çalışma modu

Bugün burası favori yerlerden biri.Petersburg ve kuzey başkentinin konukları. 1 Mayıs-15 Eylül tarihleri ​​arasında, 10'dan akşam 6'ya kadar burayı ziyaret edebilirsiniz. Ve 16 Eylül'den 30 Nisan'a kadar - 11:00 - 17:00 arası. St. Petersburg'u kuş bakışı görmek isteyenler, burayı ziyaret etmek için sadece gerekli. Sadece 150 ruble için eşsiz bir yer - Aziz Isaac Katedrali'nin sütununu incelemek için kullanılabilir.St. Isaac Katedrali'nin Colonnade, kaç adımKaç adım atıyor? En güvenilir verilere göre, spiral merdivenin 262 adımı vardır. Bununla birlikte, eğer şüphe varsa, herhangi bir zamanda bu rakamın doğruluğuna emin olabilirsiniz.

Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 2019

Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 2019

Related news

 • Sarımsaklı ekşi kremamla kavrulur: tarifi
 • 2019 İlkbahar Yaz Trend Etek Modelleri
 • Güzellik ve konfor - bebek karyolası için kanopeler
 • Çok Kolay Dallı Küçük Çiçekler Tığ Oyası Yapılışı Videolu
 • Bir kutu kola içtiğimiz zaman ilk 10 dakika

 • Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 61

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde


  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 89

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 73

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 61

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 9

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 3

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 52

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 70

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 63

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 48

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 79

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 85

  Aziz Isaac Katedrali Colonnade ve kubbe şehrin üzerinde 33