Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 2019

Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 2019

Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 4 02.03.2019, 21:52

Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri

Belki de, Rus ordusunda en saygınödül Kutsal Büyük Şehit ve Zafer George'un askeri bir emri idi. İmparatoriçe Catherine II tarafından Kasım 1769'da kuruldu. Sonra Siparişin kuruluş günü St. Petersburg'da ciddiyetle kutlandı. Şu andan itibaren o sadece İmparatorluk Mahkemesi, her yıl kutlanacak oldu, ama nerede Şövalyesi Grand Cross olur. Aziz George'un al Andrew daha resmen düşük olduğunu dikkati çekiyor, ama nedense daha iyi takdir generaller bunlardan ilkidir.

Kutsal patron

Zamanında tamamen askeri bir ödülün kurulması üzerineBüyük Peter dedi, ancak onun fikrini bilindiği gibi, Catherine II gerçekleştirmiştir. Siparişin hamisi Aziz George idi. Hayatı ve istismarları, korkunç ve kötü bir ejderden ya da yılandan güzel bir prensesin kurtuluşu hakkında iyi bilinen bir efsane de dahil olmak üzere çok sayıda efsane ve efsanede anlatılmıştır. Sadece Kiev Rus'da değil, aynı zamanda Haçlı Seferleri sırasında Avrupa'da da askere çok saygı duyulan ilginçtir.

St. Victorious'un görüntüsü ilk kez ortaya çıktıMoskova'nın kurucusu Prens Yuri Dolgoruky'nin mührü, çünkü bu büyük şehit patronu olarak kabul edildi. Daha sonra, mızraklar yılanıyla çarpıcı bir binici şeklinde olan bu görüntü, Rus başkentinin kollarını süslemeye başladı.

George Victorious'un Siparişi

Ödüllendirmenin nedeni

Dikkat edilmelidir ki başlangıçta Aziz GeorgeZafer kazanan, yalnızca Rus İmparatorluğu'nun hiyerarşik elitleri için tasarlandı. Daha sonra, Catherine II kendisine verilen kişilerin çevresini genişletmeye karar verdi, bu nedenle bu onur derecesi 4 dereceye bölündü. Ona "Hizmet ve Cesaret için" sloganı verildi. Daha sonra, St. George Sipariş sadece büyük faydalar ve tam bir başarı getirdi bir başarıyı Babavatan memurlarına Askeri Merit teslim edildi.

tanım

Bu göğüs gövdeleri birbirinden farklıydı. Aziz George'un Sipariş 1. derece Grand Cross çok baklava şeklinde yapılmış dört köşeli altın yıldız oldu. Göğsün sol tarafına tutturuldu. 1. derece çapraz, aynı tarafta, kalçada, özel çizgili turuncu-siyah şerit üzerine takıldı. haçla kurdele uçları ile, sadece özel günlerde ve onun üniforma altında gizli olan hafta içi giyilen onun üniforma üzerine özel oluklu tarafı bıraktı.

İkinci Dereceden Emir Sırasının İşaretidar bir şerit üzerinde boynun etrafına takılması gereken bir haç. Buna ek olarak, bir önceki derecenin ödülü gibi, dört köşeli bir yıldızı vardı. 3. sınıfın sırası boyun etrafında takılması gereken bir Küçük Haç idi. 4. derecenin ödülü teybe ve iliklere bağlandı.

Bir elmas şeklinde altın yıldız ortadadırSt. George bir tuğrası adını gösteren Sarı zemin - "hizmet ve cesaret için" ve içindeki kelimeler ile üzerine çizilmiş siyah çember. Bu sıraya göre, uçlarda bir uzantıya sahip bir eşkenar haç da güvendi. Kaplaması beyaz emaye ve kenarlarda - altın ağızlı. atın üstünde oturan, gümüş zırh Aziz George ve bir yılan cinayetin ve ters tarafta - beyaz kutu ve yıldız olarak aynı şifrenin: merkez madalyon olarak Moskova arması yerleştirilir.

George the Victorious Emri

Birinci derecenin ödülü

Kutsal Büyük Şehit Düzeni ve MuzafferGeorge çok onurluydu, varlığının her anı için 1. derecenin işaretleri sadece 25 kişiye verildi. İlk süvari Catherine II saymıyor, Mareşal Rumyantsev oldu. Larg savaşlarında 1770'de zafere layık görüldü. Geçen - Plevne yakalanması ve Osman Paşa'nın ordusunun yenilgisi için 1877 yılında Grandük Nikolay Senior. En yüksek sınıfın bu ödülünün sunumunda, alt ödül artık ödüllendirilmedi.

Rus İmparatorluğuna, St. Birinci dereceden muzaffer George sadece kendi değil, aynı zamanda yabancı vatandaşlara da verildi. Örneğin, yılda namus yüksek sınıfın bir rozet İsveç'in Kral Carl XIV, Napolyon'un ordusunda Jean-Baptiste Bernadotte'in, Mareşal İngiltere Wellington, Fransa Angouleme Prensi Louis, Avusturya Feldmareşal Joseph Radetzky, Alman İmparatoru Wilhelm I, ve diğerleri eski mareşal aldı.

Büyük Şehit George'un Düzeni Sırası

İkinci derecenin sırası

125 kişiye verildi. Bu ödülün ilk şövalye 1770 yılında Korgeneral P. yeğenleri oldu ve son - Fransız ordusu, Genel Ferdinand Foch 1916 yılında Verdun operasyonda başarı için.

İlk Dünya Düzeninde her zaman için ilginçtir.1. dereceden muzaffer olan St. George asla ödüllendirilmedi. Ancak ödülün ikinci sınıfı sadece dört Rus askerini hakedebildi. Onlar, o sırada Rus Ordusu Başkomutanlığı görevini üstlenen Büyük Dük NN Younger ve generaller N. İvanov, N. Ruzsky ve N. Yudenich'in komutanlarıydı. Bunların en ünlüsü, 1917 devriminden sonra, Rusya'nın kuzeybatısındaki beyaz hareketi yöneten sonunculardı.

Birinci Dünya Savaşı'nda Iudenich Türklere karşı savaştıKafkas cephesinde ordu. İlk derecesini St. George'un 4. derecelik zaferiyle, 1915 Ocak'ında sona eren Sarykamysh operasyonu sırasında kazandı. Daha sonra general, Türklere karşı savaşmak için de ödüllerini aldı: 3. sınıf - düşman ordusunun bir kısmının yenilgiye uğratılması ve ikincisi - Erzerum ve Deve Bain pozisyonunun ele geçirilmesi için.

Bu arada, N. Yudenich, bu derecenin 2. derecesinin sonuncu şövalyesi ve Rus vatandaşları arasında son verilen bir şövalyeydi. Yabancılara gelince, Georgievski'nin emirleri sadece iki kişiye verildi: Fransız generali Joseph Jouffre ve Ferdinand Foch, yukarıda belirtilen.

Kutsal Büyük Şehit ve Muzaffer George'un Emri

Üçüncü derece sırasını

Bu ödül altı yüz kişiden fazla kişiye verildi. Bu düzenin ilk şövalyesi 1769'da Yarbay F. Fabrician'dı. Dünya sırasında 3. derece, 60 seçkin verilen bunlar arasında L. Kornilov'du Judenich N., F. Keller, A. Kaledin, A.Denikin ve N. Dukhonin olarak bu yaygın olarak bilinen general edildi.

İç Savaş sırasında St. George SırasıÜçüncü derece, Bolşeviklerin ordusuna karşı beyaz hareketin saflarında savaşarak kendilerini ayıran on askeri erkeğin başarısı ile not edildi. Bu Amiral A. Kolçak, Büyük General S. Wojciechowski ve Teğmen V. Kappel ve G. Verzhbitsky.

Aziz George'un Emri Şövalyeleri

Dördüncü derecenin sırası

Bu ödülün yayınlanması istatistikleri sadece korunmuştur.1813'e kadar. Bu dönemde 1195 kişiye Muzaffer Aziz George Ödülü verildi. Çeşitli kaynaklara göre, 10.5-15 binden fazla memur tarafından alındı. Çoğunlukla orduda belirli bir hizmet dönemi için ve 1833'ten itibaren ve savaşlardan en az birine katılım için düzenlenmiştir. Bir başka 22 yıl içinde, mükemmel hizmet için Aziz George Siparişi 4'ün verilmesi tamamen kaldırıldı. Bu işareti alan ilk şövalye, 1770'te Polonyalı ayaklanmayı bastırmak için Rus vatandaşı Başbakan RL von Patkul idi.

Bu askeri erkekler ödülü dışında not edildiEmpress Catherine II, emrin kurucusu ve iki kadın. Bunlardan ilki, Maria-Sophia-Amalia, İki Sicilya Kraliçesi. Garibaldi'ye karşı düzenlenen askeri harekatta ve 1861'de 4. derece emriyle verdiği hizmetlerinden dolayı katıldı.

İkinci ödüllendirilen kadın RM Ivanova idi. Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus ordusunda bir merhamet kardeş olarak görev yaptı. Onun feat bütün komuta yapısının ölümünden sonra şirketin liderliğini devraldı. Bir kadın yaralanmalardan öldüğü anda ölümünden sonra ödüllendirildi.

Ek olarak, 4. derece St. George Düzenive askeri din adamları arasında temsilciler de ödüllendirildi. İlk şövalye-rahip Maloyaroslavets ve Vitebsk yakınlarındaki savaşlarda gösterilen kişisel cesaretle ödüllendirilen Vasily Vasilkovsky idi. 19. ve 20. yüzyılın başlarında, 1916 yılında verilen son ödülü ile 17 kez daha sipariş verildi.

Kutsal Büyük Şehit ve Muzaffer George'un Askeri Düzeni

Aziz George'un Emri Şövalyeleri

Bu yüksek ödülü alan ilk kişi oldu1. Grenadier Alayı'nda görev yapan Albay FI Fabrician. 1769 yılının başlarında meydana gelen Galatz saldırısı sırasında kendini ayırt etti. Olağanüstü bir derece verildi.

Ayrıca Aziz George Tarikatı'nın tam mağaracıları da vardı.Muzaffer, dört sınıfa layık görüldü. Bu, MB Barclay de Tolly ve MI Golinischev-Kutuzov-Smolensky ve iki sayı - II Dibich-Zabalkansky ve IF Paskevich-Erivansky princes. Bu ayrımla onurlandırılanlar arasında Rus otokratları vardı. Onu oluşturan Catherine II'ye ek olarak, çeşitli derecelerin sırasına ait veriler, Paul I. hariç, sonraki tüm imparatorlar tarafından tutuldu.

Aziz George'un Emri Şövalyeleri

ayrıcalıkları

Verilen siparişin dikkati çekiyor.Büyük Şehit George the Victorious sahiplerine önemli haklar ve ayrıcalıklar verdi. Diğer yüksek ödüller elde etmekte olduğu gibi, hazine için bir defalık ödeme yapmamaları sağlandı. On yıllık süreye hizmet etmemiş olsalar bile hala askeri üniforma giyme hakları vardı.

Bu siparişlerin herhangi bir derecesinde Cavaliers gereklidirkalıtsal soylu var. 1849 yılının Nisan ayından itibaren tüm isimleri Kremlin Sarayı'nın St. George Salonu'nda asılı özel mermer plaketlere getirildi. Ayrıca, daha önce çalışılan mağaracıların bulunduğu eğitim kurumlarında, portreleri onurlu bir yerde gösterilmelidir.

Kahramanlar da yaşam için sağlananemeklilik ödemeleri. Tüm derecelerin üst düzey beyefendileri yılda 150 ila 1 bin ruble aldı. Ek olarak, dullarına uzanan ayrıcalıklar: Kadınlar, bir yıl boyunca ölen kocalarının emekli maaşlarını alabilirler.

Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 2019

Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 2019

Related news

 • SPB anaokulları: liste, adres, değerlendirme
 • Kır Çiçekleri Bebek Battaniyesi Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Köpeklere karşı aşılanma ihtiyacı
 • Jel Mamavit: talimatlar, özellikler
 • Ev Yapımı Mayonez Tarifi – Sos Tarifleri
 • Muzlu Krep Videosu

 • Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 94

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri


  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 13

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 59

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 11

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 12

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 65

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 78

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 95

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 21

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 6

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 50

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 97

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 14

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 60

  Aziz George galibi. Zafer Bayramı Şövalyeleri 35