Ayak ağzıAyak ağzı
Ayak ağzı

Ayak ağzı

Bacakdaki bir eritiplak. Tedavisi. Bu hastalık, insan popülasyonunda oldukça yaygın olan beta hemolitik streptokoklara neden olur. Bacakdaki erizipeller çok hoş olmayan bir enfeksiyöz hastalıktır. Hepsinden önemlisi, kadınlar bu hastalıktan muzdariptir, çünkü cildi daha hassas ve hassastır.

Bu hastalık ülkelerde daha yaygındırGüneydoğu Asya, Afrika ve Hindistan. Vücudun sıcaklığının artmış olduğunu ve cildin iltihaplı ve mühürlü olduğunu hissederseniz, yürümek de zordur - büyük ihtimalle erizipel bacak üzerinde gelişir.

belirtiler: titreme, ateş, baş ağrısı ve kas ağrıları, ciltte iltihap görünümü. Genellikle tanı anında, yüz grip veya flegmon ve benzeri gibi daha ciddi hastalıklar ile karıştırılır. Hastalık oldukça zordur ve böbreklerden ve kardiyovasküler sistemden hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

İnsanların yaklaşık yüzde yirmibeşiyüzüne neden olan beta hemolitik streptokokların taşıyıcılarıdır, ancak hastalanmamaktadır. Bu nedenle, bu patolojinin gelişiminde büyük bir rol, özel provoke edici faktörlere aittir. İşte erizipel görünümüne katkıda bulunabilecek faktörlerin listesi:

- kronik stres;

- Cildin bütünlüğünün ihlali (her türlü sürtünme, çekim, sürtünme, penye, çatlama);

- Aşırı güneşlenme (güneş yanığı);

- sıcaklıkta keskin bir değişiklik (aşırı soğuk ve sıcaklığa maruz kalma).

Bacakdaki bir eritiplak nasıl tedavi edilir? Bu hastalığın tedavisi, saatte antibiyotik ve vitamin almak için sıkı bir rejimi içerdiğinden, hastanede yapılmalıdır. Sıklıkla antibiyotikler, bacaktaki erizipel gibi, bu tür bir güçlükle savaşmak için diğer yöntemlerle birleşir. Aynı zamanda soğutma kompreslerinin sık sık yapılması gerekir, ayak üzerinde erizipel tedavisi yapılırken, düzgün yemek için çok önemlidir (yağ ve ağır gıdalar hariç, sebze sayısı artar). Bu hastalığın nüks etme eğilimi vardır. Zamanında tedaviye başlandığında, hastalığın sonucu olumludur. Hastalığın odağını tanımlamak da önemlidir.

Nedeni çürük veya yaralanma olabilirinsan vücudunda. Önlemede önemli bir bileşen, kişisel hijyene sıkı sıkıya bağlılıktır (bebek bezinin dökülmesini önlemek için elleri, ayakları yıkamak gibi). Eritipeller, tüm insan vücuduna karşı alerjik bir reaksiyon yarattığından ve bu çok fazla zarar verebileceğinden, kendi kendine ilaç kullanımı çok istenmeyen bir durumdur! Bu durumda, sadece bir bulaşıcı hastalık doktoru hastaya yardımcı olacaktır. Hızlı bir iyileşmeyi sağlayacak doğru tedaviyi atayacaktır.

Bir eritiperi tedavi etmek için? Enjeksiyonluk antibiyotik formları kullanılır. Cildin sadece kızarıklık hissi, ancak kabarcığı olmadığında, lokal tedavi gerektirmez. Hafif form hasta dışında tedavi edilir, ağır ve orta olanlar bir hastanede tedavi edilir. Fizyoterapötik yöntemler de kullanılır:

1) ultra yüksek frekans akımı,

2) Lokal ultraviyole ışınlama,

3) Zayıf elektriksel deşarjlara maruz kalmak,

4) Kızılötesi ışık aralığında çalışan lazerlerle işleme.

Tamamlanacak prosedürlerin sayısı, hastalığın aşamasına ve süresine bağlıdır.

Enflamasyonun transfer edilen erizipellerinden sonraBelirli bir süre sonra insanların yüzde otuz ila kırk defa tekrar tekrar ortaya çıkar. Eşlik eden hastalığın bir sonucu olarak, vakaların yüzde sekseninde, yılda üç kez daha sık tekrarlayan relapslar. Bu nedenle, sonraki nüksün önlenmesi, bu tür hastalıkların tedavisi olacaktır. Yüzün konuşulabileceği ilginç, büyükanneler bunu ustaca yapıyor. Doktorların dediği gibi, yatıştırıcı kelimeler ve okşayarak, onun başa çıkmasına yardım eder. İlaç uzun bir süre için alınmalıdır - bir aydan bir yıla kadar. Tedavi ne kadar erken başlarsa, erizipelden muzdarip olan kişi için o kadar elverişli olur.

Ayak ağzıAyak ağzı

Related news

 • Uygun elektronik ödemeler veya kivi çantasını kullanma
 • Sprey Boya ile Kumaş Boyama
 • Yağ Ölçümü Nasıl Yapılır
 • Haşhaşlı Poğaça
 • Düğün için tebrikler güzel olmalı

 • Ayak ağzı

  Ayak ağzı


  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı

  Ayak ağzı