Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 2019

Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 2019

Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 54 19.01.2019, 18:38

Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar

İyi bir şey sağlamak için modern bir arabaDairesel görünürlük kabinin tüm çevresi boyunca oldukça geniş pencerelere sahiptir. Onlar aracılığıyla, elbette, her şey çok net bir şekilde görülebilir. Fakat aynı rahatlıkla güneş ışığı girer. Çoğu zaman sadece parlamaz, aynı zamanda ısıtır.

Cam renklendirme nedir

Genellikle, parlak ve sıcak ışınlardan kaçmak,Araba sahipleri arabalarının pencerelerini gizler. Hemen hemen her zaman, bu karartma, ışık penetrasyonunun yüzdesini azaltır. Bununla birlikte, termal radyasyon içeri girmeye ve ısıtır.tonlama athermal yorumlarAraba camı renklendirme yapılırcamın kendisinde özel bir kaplama (saydamlığı azaltan bir tür mürekkep) veya yüzeye özel bir film yapıştırarak. İlk yöntem, ürünün imalatında kullanılır ve fabrika yöntemi ile gerçekleştirilir. Teknolojinin ve eylem sırasının gözlemlenmesi durumunda, yeni bir yöntem için ikinci yöntem mümkündür.

Tonlama fonksiyonları

Camın renklendirilmesi şeffaflığını azaltırgüneş radyasyonu çeşitleri. En basit film sadece görünür ışığı geciktirir, böylece iç kısım karanlıklaşır. Ancak sıcak bir günde ısınmaktan kurtulamaz. Genellikle, kabinde uzun bir park sıcaklığının ardından 50 dereceye ulaşır. Direksiyona ve koltuklara dokunmayınız. Böylece klasik renk tonu sadece salonu koyulaştırıyor. Bu filmin avantajları, bu şekilde kabin ve yolcuların içeriğini meraklı gözlerden saklayabilmenizdir. Olumsuzluk şu ki şeffaflık (ışık geçirgenliği) artık GOST tarafından açıkça belirtiliyor

Athermal filmin özellikleri

İç tarafa giren ısı miktarını azaltın,adhermal renklendirme denir. Bununla ilgili yorumlar sadece olumlu. Bu tür bir film, türüne bağlı olarak, termal radyasyonun% 50'sine kadar ve neredeyse tamamen ultraviyole spektrumunu tutabilir, bu da gözlere zararlıdır.

athermal tonlama yorumlar

Aynı zamanda, iç mekanı zayıflatır.neredeyse tamamen şeffaf. Ön camın atermal rengi özellikle popülerdir. Yorumlar, otomobildeki en büyük cam olan ön panelin ve kabindeki havanın ısınmasını büyük ölçüde etkilediğini söylüyor. Böylelikle, bu filmde, ön cephenin altında bir ayna koruyucu perde takmanıza gerek yoktur. Atermal renklendirmenin karakteristik özelliği, açık yeşilimsi veya mavimsi bir camdır. Normal ışık algısına engel olmaz.

Avantaj ve dezavantajları

Araç içi ısıtmanın güneşten ısınmasıışınları - Bu, olağan renklendirme kalitesidir. İncelemeler, ısıtmanın azaltılmasının, klimanın daha az ve daha az sıklıkta devreye girmesiyle sonuçlandığını ve bunun da ömrünü uzattığını ve nihayetinde yakıt tasarrufu sağladığını söylüyor. Böyle bir renklendirme sadece belirli bir tür güneş ışınımını geciktirir, tüm diğer tipleri için tamamen geçirgen kalır: radyo dalgaları ve diğer. Athermal filmin bir başka avantajı, bir kaza durumunda camın küçük parçalara ayrılmayacağı ve yolcuları ve sürücüyü yaralamayacağıdır.

athermal film ile tonlama yorumlar

Bugüne kadar oldukça popülerbir athermal film renklendirme. Yorumlar böyle bir kaliteli kaplamanın yanmayacağını ve uzun bir süre boyunca özelliklerini kaybetmeyeceğini söylüyor. Renklendirme, gözden geçirme sonuçlarına göre, özellikle deri iç mekanlarındaki araçlarda kullanışlıdır, çünkü bu malzeme genellikle yüksek sıcaklıklardan dolayı çatlamaya eğilimlidir. Tekstil iç dekorunda, etki çıplak gözle de görülebilir - koltukların döşenmesi veya solması azaltılabilir.

Eksikliklere gelince, ana dezavantajRenklendirmenin kalıtsal olduğu fiyattır. Yorumlar normal filmin iki katı kadar pahalı olduğunu söylüyor. Fiyat cam başına 1.5 ila 3 bin ruble arasında değişir. Bir daire içinde tonlama maliyeti yaklaşık 10 bin ruble olabilir. Elbette, bu ucuz değil, ama sonuç oldukça elle tutulur ve genellikle olumlu. Başka bir nüans var - böyle gözlüklerin ışık geçirgenliği. Farklı film türleri GOST ile uyumlu olmayabilir ve bu nedenle kullanım için yasaklanmıştır. Bu nedenle, seçim yaparken, dikkatli olmanız ve teknik özelliklere dikkat etmeniz gerekir.

Olağan renklendirme kullanmak mümkün mü

Ülkemizde (ve yurt dışında) varotomotiv camlarının ışık iletimi için oldukça katı gereklilikler. Modern standartlar, ön ve ön camın ışığın en az% 70'ini geçmesi gerektiğini söylüyor. Bu oran doğal renklendirme yapar mı? Trafik polisinin yorumları, bu tür bir filmin ışık iletimi standartlarını karşıladığını ve hatta bir marjla olduğunu söylüyor.

gai onhermal tonlama yorumlar

Ama herhangi bir camın olmadığı unutulmamalıdır.% 100 şeffaf, bu yüzden bu renklendirme mümkün olduğunca renksiz olmalı. Zamanla yaşlanan otomotiv camı saydamlığı azaltan küçük çizikler ile kaplıdır. Bu nedenle, yeni makinelere normal renk tonu uygulamak en iyisidir.

yapı

Kalıcı renklendirme nasıl görünür? Yorumlar, onunla birlikte camın neredeyse tamamen şeffaf olduğunu, bunun çok parlak ve yeşilimsi veya mavi bir renk tonu olduğunu söylemektedir. Bu renklendirme, bileşiminde ince bir grafit tabakasından oluşan özel bir kaplamaya sahiptir. Ayrıca kızılötesi ve ultraviyole ışınlarının çoğunu geciktirir. Başka hangi iyi kalorili tonlama? Yorumlar bu kaplama sayesinde camın güçlü bir yansıtma elde ettiğini söylüyor. Ayrıca, araç kabin içinde güneşin içinde olduğunda sadece sıcak, sıcak değil. Bu durumda, pencerelerin kendileri dokunuşta sıcak olacaktır. Bu, doğal camın çalışmasıdır.

Atermal film çeşitleri

Renk tonu durumunda, çeşitli çeşitleri üretilmektedir:

 • ATR - en çok kullanılan renk gölgesi olmayan basit bir nötr film.
 • LA - tonlamanın daha belirgin bir etkisi olan mavimsi bir renk tonuna sahiptir (yumuşatılmış gölgeler).
 • "Bukalemun" - ışık seviyesini, aydınlatma seviyesine bağlı olarak bağımsız olarak değiştiren bir film.

Atermal renkli ön cam yorumlar

Kendi elleriyle nasıl başvurulur?

Ayrıca mümkün ve kendinden renk veren arabalarantermal film. Bu çalışmanın yorumları, bunun çok zor olmadığını söylüyor. Etki öncelikle kaynak malzemenin kalitesine bağlıdır. Yapıştırmak için 3M, CPFilms veya LLumar'ın kaliteli bir filminin kullanılması arzu edilir. Çeşitli metrelerde ve rulonun genişliğinde satılmaktadır. Öncelikle, ne kadar filme ihtiyaç duyulduğunu tahmin etmek ve küçük bir farkla almak gerekir.

Özellikle dikkat edilmelidirhangi gerçekleştirilecek. Mutlaka temiz olmalı ve tozlu olmamalıdır. Açık havada, bu tür çalışmalar son derece arzu edilmez, çünkü toz filme girebilir.

Yapıştırılma işlemi aşağıdaki adımları içerir:

 • Takmadan sonra, gerekli şerit 10 cm'ye kadar tahsis edilen camın boyutuna kesilir.
 • Filmin kendisi camın dışına bindirilmiş ve bir saç kurutma makinesi ile ısıtılarak yumuşatılmıştır.
 • Bir kırtasiye bıçağı ile, film camın konturu boyunca kesilir.
 • Önceden yıkanmış cam, uygulamadan sonra filmin hareketini kolaylaştırmak için spreyden bir sabun çözeltisi ile işlenir.gai onhermal tonlama yorumlar
 • Alt tabaka malzemeden çıkarılır ve her iki tarafta sabun çözeltisi ile muamele edilir.
 • Film camın içinden uygulanırve lastik bir spatula ile merkezden kenarlara kadar düzleştirilmiştir. Bu çalışma, özellikle frontalleri yapıştırırken bir asistanla daha iyi yapılır. Böylece fazla çözelti ve hava kabarcıkları uzaklaştırılır. film ve cam arasında olduğu gibi, hareket etmek kolay olacaktır kurutma doğru yerleştirmeden önce bir çözelti, yer alır.
 • Tüm hava kabarcıkları çıkarıldıktan sonra, film kurumadan önce kurutucu tarafından tekrar ısıtılabilir.

yorumlar

Çoğunluğu övgü olarak Motoristsantermal film ile gözlüklerin renklendirilmesi gibi, otomobilin iyileştirilmesi. Yorumlar, salonun gerçekten daha az ısıtıldığını söylüyor. Klimayı dahil etmek için daha az gereklidir. Buna ek olarak, devasa incelemeler yaparken, uzun süreli park için bir yer bulmanın daha kolay olduğu söylenir - güneşli ve sıcak havalarda gölge aramayın.

Atermal renklendirme değerlendirmeleri

Tabii ki, bu zevk ucuz değil. Ama çok etkili ve sürekli ve aktif bir sürüş ile kendini geri ödeyebilir. Bu nedenle, sahiplerinin yorumlarının ne türden renklendirdiğini ve özelliklerini nasıl bulduk.

Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 2019

Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 2019

Related news

 • Çanta Brachialini - birinci sınıf kadın seçimi
 • Sarkaç: Datlım- Bir Taşım Kaynasın için özel duyuru
 • Detoks İçeceği İle Zayıflama: Detoks Tarifleri
 • Güzellik ve konfor - bebek karyolası için kanopeler

 • Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 45

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar


  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 34

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 94

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 62

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 92

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 65

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 27

  Athermal renklendirme: yorumlar, avantajlar ve dezavantajlar 44