Asbestli borular - kullanamazsınız 2019

Asbestli borular - kullanamazsınız 2019

Asbestli borular - kullanamazsınız 65 30.01.2019, 11:18

Asbestli borular - kullanamazsınız

Asbestli borular veya aynı zamandaAsbest çimentosu, her zaman güvenilir ve en önemlisi, kırsal alanlarda yaygın olarak kullanılan ekonomik bir ürün olup, baca boruları için kulübe olarak kabul edilmiştir. Buna ek olarak, bu malzemeden üretilen ürünler inşaatta geniş bir uygulama bulmuşlardır: örneğin, kanalizasyon iletişimi ve en ünlü - arduvaz. Ancak, kayganlığın yangında patlaması bir sır değil, ancak bu, zanaatkarların bacalar için asbestli borular kullanmasını engellemiyor. Ve yine de, bu yön, bir dizi normatif doküman tarafından düzenlenmiştir.asbestli borular

Yangın güvenliği kuralları kategorik olarakSoba ısıtması için bu malzemenin kullanılması yasaktır. Bina düzenlemeleri, gelen gazların sıcaklığının 300 santigrat dereceden fazla olmaması koşuluyla asbest kullanımına izin verir. Aynı zamanda, tavan boşluğundan geçerken, yoğuşmayı önlemek için asbest boruları yalıtılmalıdır.

Ve teknik özellikleri rağmenAsbest çimento ürünleri üreticileri, havalandırma delikleri, bacalar ve fışkırmalar, hava kanalları, bu malzemenin sömürüsü, fırının varlığında kullanılma olasılığını, çok felaketli sonuçlara yol açabileceğini göstermektedir. Bu malzemeden odun şöminesi veya kömür sobası üzerinde baca yapmak için herhangi bir girişimin, basit bir dilde yangın tehlikesine neden olacağını unutmayın.

Bacalar asbest borusu için kullanıldığındaBu malzemenin tüm eksikliklerini, daha kesin olarak - çok yüksek bir sıcaklık olasılığı olan yerlerde kullanım yetersizliklerini gösterir.

asbest borusu

İlk olarak, asbest-çimento sömürüsüMalzemenin çekimi büyük ölçüde azaltır, çünkü onu desteklemek için yeterli ısı kapasitesi yoktur, yoğuşma emilir ve sadece dikey bir gaz çıkışı mümkündür.

İkincisi, özel inşa etmek mümkün değilFırının revizyonu ve temizliği için gerekli olan kapak, uzun bir süre fırını kullanırken, aynı fikirde olacaksınız. Tasarlarken, düşük sıcaklıklı cihazlar için asbest borularının kullanılacağı hesaplanmıştır - gaz kolonları ve düşük sıcaklık rejimi ile gaz ısıtma.

Yukarıdakileri özetleyebiliriz, sonuca varabiliriz: Bu malzemenin kullanımı, bir fırın ısıtma sisteminde bir baca için tasarlanmamıştır ve er ya da geç bir kazaya yol açacaktır. Alternatif olarak, bir patlama borusu ve sonuç olarak, ortaya çıkan çatlaktan karbon monoksit salınımı olabilir. Bitişik yanıcı malzemenin enflamasyonu olabilir.asbestli boru satın almak

Bugün inşaat sektörü sunabilirTüketicinin, özel konut sakinlerinin "Rus ruleti" çalmasına izin vermeyecek kadar güvenli materyalleri vardır, bunun yerine ısıtma sistemlerini kullanmak için kesinlikle güvenli ve düzenlenmiş koşullar yaratırlar.

Bu nedenle, asbest boruları satın almadan ve bunları bacalar için kullanmadan önce, eğer buna değerse 100 kere düşünün.

Asbestli borular - kullanamazsınız 2019

Asbestli borular - kullanamazsınız 2019

Related news

 • 2019 İlkbahar Yaz Ünlülerin Kıyefet Tercihleri
 • Krem Karamel
 • Probiyotiğe ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız

 • Asbestli borular - kullanamazsınız 34

  Asbestli borular - kullanamazsınız


  Asbestli borular - kullanamazsınız 13

  Asbestli borular - kullanamazsınız 54

  Asbestli borular - kullanamazsınız 60

  Asbestli borular - kullanamazsınız 75

  Asbestli borular - kullanamazsınız 33

  Asbestli borular - kullanamazsınız 23

  Asbestli borular - kullanamazsınız 43