Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı 2019

Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı 2019 Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

“Artık” Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

Scotch® tarafından, artık malzemelerin değerlendirilmesi ve ilköğretim öğrencilerinin sanata yönlendirilmesi amacıyla düzenlenen üç boyutlu obje tasarım yarışması “Artık” Sanat Zamanı sonuçlandı.

Üç ayrı kategorinin birincileri, İstanbul’dan Çinel Horoz, Sakarya’dan Mehmet Dilmaç ve Samsun’dan Sıla Naz Boyraz oldu.

Çocukların hem yaratıcılığını artıran hem de çevreye katkıda bulunmalarını sağlayan Scotch®’un “Artık” Sanat Zamanı isimli yarışmasına yapılan yüzlerce başvuru arasından kazananlar belirlendi. Birbirinden güzel yaklaşık 200 eser arasından seçim yapmakta zorlanan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu, Okul Öncesi Kategorisi’nde birinci, İstanbul Feneryolu Pratik Kız Sanat Okulu Anaokulu’ndan Çinel Horoz; 1.2.3. Sınıflar kategorisinde birinci, Sakarya Bahçelievler Gazi İlköğretim Okulu’ndan Mehmet Dilmaç ve 4.5.6. Sınıflar kategorisinde birinci Samsun Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu’ndan Sıla Naz Boyraz oldu. Çinel Horoz uğurböceği, Mehmet Dilmaç yılan, Sıla Naz Boyraz da fil şeklinde oluşturdukları ve artık malzemeleri kullanarak ürettikleri eserleri ile birinciliğe layık görüldüler. Çocukların geri dönüşüm bilincini ve sanata ilgisini kanıtlayan birbirinden güzel ve yaratıcı eserlerin yarıştığı “Scotch® Artık Sanat Zamanı”nın tüm kategori birincileri Nintendo Wii, Guitar Hero® Warriors of Rock oyun paketi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Atölye’sine Haziran 2011-Aralık 2011 tarihleri arasında katılım hakkı kazandı.

Scotch®, birinci olan ve mansiyon kazanan tüm öğrenciler ve öğretmenlerine de ayrıca 3M ürünlerinden oluşan birer kırtasiye paketi hediye etti. Scotch® Artık Sanat Zamanı’na katılan küçük sanatçıların eserleri, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Yıldız Güner Turhan, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erol Özden, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Basri Erdem, 3M Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Gaye Erkuloğlu Tabağ ve 3M Ofis ve Kırtasiye Ürünleri Bölümü Marka Müdürü Füsun Uğur’dan oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi. Aralarında elbiseler, robotlar, hayvan figürleri, pet şişeden dev heykeller, aydınlatma ürünleri, şatolar, deniz altında yaşayan canlılar ve uzayı betimleyen farklı oyuncaklar ile üç boyutlu resimlerin yer aldığı eserler arasında seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, sanatı ve çevre bilincini birleştiren yarışmanın amacına ulaştığını görmekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. 

3M Türkiye hakkında

Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran binlerce yenilikçi ürünün mucidi olan 3M, 1987 yılından bu yana Türkiye’de 300’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 3M Türkiye; kişisel bakım, ev, hobi ve kırtasiye ürünleri, elektrik, elektronik, telekomünikasyon sistemleri, sağlık ürünleri, trafik güvenliği, grafik ve reklam çözümleri, işçi ve işyeri güvenliği çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ve kişisel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar.
1992 yılından bu yana Türkiye’deüretim yapan 3M, 2000 yılından itibaren faaliyete başladığı Çerkezköy fabrikasında, temizlik, kırtasiye, kişisel bakım, sağlık ve otomotiv sektörlerine yönelik ürünlerin yanı sıra, maskeler, filtrasyon ürünleri ve çocuk bezi yan bantları üretimi yapmaktadır. Türkiye’de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda başta Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere dünyada 40’a yakın ülkeye ihraç edilmektedir. 3M yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu inovasyon gücüyle, Çerkezköy’deki üretim tesisine ARGE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.

3M Hakkında

3M bir asrı aşkın süredir yeni fikirler geliştirir ve bu fikirleri binlerce dahiyane ürüne dönüştürür. 3M’in yaratıcılığı teşvik eden işbirliği kültürü, hayatı kolaylaştıran çok çeşitli teknolojilere ilham verir. 3M icat etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen inovasyon şirketidir. 3M, yıllık 27 milyar dolarlık satış hacmi ve dünya çapında faaliyet gösterdiği 65’den fazla ülkede yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi için www.3M.com adresini ziyaret edebilir ya da Twitter üzerinden @3MNews’u takip edebilirsiniz.

Scotch® hakkında

3M’in ev, okul ve ofis için yüksek performanslı ürünler sunan markası Scotch®, 84 yıldır hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. 1925 yılında 3M laboratuarlarında çalışan bilim adamlarının maskeleme bandını keşfetmesiyle Amerika’da doğan Scotch®, ardından selofan bantlar, sıvı yapıştırıcılar ve stick yapıştırıcılar ile üretimlerine devam etti. Scotch®’un MagicTM Bant, Şeffaf Bant, Yapıştırıcı, Makas, Ambalaj Bandı, Dekoratif Bant, Çift Taraflı Bant ürünleri bulunuyor.

Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı 2019

Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı 2019

Related news

 • Örgü Şal Örnekleri
 • Kedi Tırmığı Yelek Modeli
 • Süper Lig 19. hafta programı Bu hafta hangi maçlar var
 • Kek Curly Pinscher: bir fotoğrağı olan bir tarifi
 • Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir

 • Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı


  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı

  Artık Sanat Zamanı yarışması sonuçlandı