18.06.2019

Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 44

Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar

Birçok insan, haklı olarak armut kraliçesini meyveler arasında düşünür. Böyle bir unvan sadece lezzetli tadı değil, aynı zamanda insan sağlığı üzerindeki faydalı etkilerden kaynaklanmaktadır.

Hangi ülke bir armutun doğum yeriydi - kimse bilmiyor. Bununla birlikte, ilk önce bu bitkinin vahşi olduğu ve sadece dekoratif amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Sadece zamanla, evrim sürecinde, bir kişi bu meyvelerin harika tadının tadını çıkarma fırsatına sahiptir.

Ama önce onlar olmadan yiyecek için kullanılamazön ısıl işlem. Meyveleri ve İtalya'da meyveleri çiğ olarak yenebilen ilk çeşitler ortaya çıktı. Bugün birçok çeşit armut çeşidi var. Her birinin kendine özgü özellikleri vardır. Bu makalede, böyle bir armut - bir çeşit Talgar güzelliği anlatılmaktadır.

Bitkinin görünümü

armut talgar güzellik

Bu çeşitliliğin Kazak'ta yetiştirildiği bilinmektedir.Bağcılık ve Bahçıvanlık Araştırma Enstitüsü. A.N. tarafından alındı. Kateiko, deneyimli bir damızlık. Orman Güzelliğinin serbest tozlaşmasından sonra, Talgar güzelliğinin tohumlarından bir armut yetiştirildi (aşağıdaki tanımlama).

Bu sınıfın ağaçları orta ölçekli olarak sınıflandırılmıştır. Orta kalın taçları, yuvarlakdan geniş piramitlere kadar çeşitli şekillerde olabilir. Ağacın gövdesinde ve ana dallarında, kabuk gri ve elle tutulur.

Yeşillik, sürgünler, yaprak sapı

armut talgar güzellik açıklaması

Talgar güzelliği güzel mi? Deneyimli bahçıvanların ifadeleri, bu çeşitliliğin çok yüksek bir atış oluşturma yeteneğine sahip olduğunu göstermektedir. Sürgünlerin kendileri çok kalın değil, akmaz, bükülmez, kahverengi renktedir. Çok büyük, pembemsi mercimek yok. Açıkça görülebilirler.

Ağaçlarda çok uzun boylu büyüryaprakları, oval, hafif sivri, şekilli. Yeşillik koyu yeşil, parlak ve dokunuşa pürüzsüz. Levhaları düzdür, daha az sıklıkta küçük dişli çukurlar, ince dişli kenarları vardır.

Bitkinin yaprak sapları çok kalın ve uzun değildir. Küçük stipüller subulate bir şekle sahiptir. Armut Talgar güzelliği büyük konik tüylü büyüme tomurcukları ve orta boy pürüzsüz çiçek ile ayırt edilir.

Ana Özellikler

armut talgar güzellik yorumlar

Bu çeşitliliğin yüksek olduğuna inanılmaktadır.kışa dayanıklılık. Tabii ki, normal, çok şiddetli olmayan bir kışta, ağaç donmaz. Ancak uzmanlar, sıcaklık 32-34 ° C'nin altına düşerse, birçok bitkinin yeteri kadar donmadığını belirtti. Bu arada, bu bitkilerin donması, diğer benzer çeşitlerden, örneğin Orman Güzelliklerinden daha düşüktür.

İyi bir yenilenme başka bir özelliktir.armut Talgar güzelliği farklıdır. Donmuş bitkilere iyi bakım veren uzmanların tarifi, ağaçların çok çabuk toparlandığını göstermektedir. Gelecek yıl, bolca meyve taşıyorlar ve yaklaşık yüz kilogramlık yararlı meyveler getiriyorlar.

Bu çeşit, zararlılara ve mantar hastalıklarına karşı iyi bir dirence sahiptir. Çeşitlerin fidanlarına ve bir orman armutuna dikilmesi kolaydır. Ayrıca ayva ile mükemmel uyumludur.

Çiçeklenme dönemi orta. Ayrıca armut Talgar güzelliği mükemmel bir şekilde armut. Tohum stoğuna aşılanan bir yaşındakilerin, 4 yıl içinde kalıcı bir yere dikilmesi, çok sayıda meyveyi getirecektir. Verimlilik bol ve düzenlidir.

Armut meyvesi

armut ağacı

Meyveleri, ortalamadan daha büyüktür.140 gram veya daha fazla ağırlık. Uzatılmış apekste biraz eğiktirler. Bu form bir şişe denir. Büyük bir ürün ile, armut biraz eşitsiz olabilir.

Armut Talgar güzellik formu farklıdırhuni. Çok küçüktür, fakat geniş, konik ve huzursuzdur (bazı meyvelerde pratik olarak yoktur). Armut pürüzsüz, yeterince derin ama dardır. Pedicels eğik düzen ile hafifçe kavisli.

Kaplama rengi - spot, bulanık. Çok sayıda küçük subkutan nokta vardır. Armutun bir tarafında, allık ile kaplı, bu beyaz noktalar açıkça görülebilir, ve diğer tarafta küçük, neredeyse ayırt edilemez ve yeşil boyalı.

Olgun meyve kabuğu yeterince ince, pürüzsüzDokunma Görünümde soluk sarı armutlar parlak ve yağlı gözüküyor, bir tarafta parlak bir allık var. Nadir durumlarda, koyu kırmızı renk neredeyse tüm meyve yüzeyinde hakimdir.

Armut Talgar güzelliği yoğun eti vardırkremsi gölge, biraz kaba. Bununla birlikte, ince taneli ve sulu olması ile ayırt edilir. Meyveli koku zayıf bir şekilde ifade edilir. Lezzet nitelikleri 4,1 puan olarak tahmin edildi.

Meyve olgunlaşma

Talgar güzelliği armut çeşitliliği

Bu not, sonbahar anlamına gelir. Olgun meyveler Eylül sonunda kaldırılmaya başlar. Armut, meyvesinin pratik olarak eş zamanlı olgunlaşması ile dostane Talgar güzelliğidir. Şubelerde sıkı tutuyorlar.

Armutu çok geç çıkarmayın çünkükuvvetli bir şekilde aşırı tepki gösterebilirler ve daha sonra çekirdekleri çok hoş olmayan kahverengi bir renk kazanırlar. Tabii ki, bu meyvelerin çürümesine yol açmaz, ancak ticari görünüm bozulur.

Meyvelerin iyi taşınabilme özelliği vardır, basınçtan bozulmazlar, depolama sırasında koyu lekelerle kaplanmazlar.

Avantaj ve dezavantajları

Herhangi bir meyve gibi, Talgar güzelliğinin kendine özgü özellikleri ve armutu vardır. Bu çeşitliliği geliştirenlerin geri bildirimleri, bizim temel avantaj ve dezavantajlarının bir listesini yapmamıza izin verdi.

Olumlu niteliklere cazip görünüm, uzun raf ömrü, yüksek verim, hastalığa karşı iyi direnç, erken olgunluk ve iyi kışa dayanıklılık dahildir.

Negatif olarak - çekirdeğin geç hasatla delinmesi ve bitmemiş, hafif pürüzlü bir meyve eti.

Bu arada, bu notun esası dezavantajlardan çok daha büyüktür. Bu yüzden deneyimli ve başlangıç ​​bahçıvanlar arasında çok popüler.Related news

 • 13 Şubat 2019 Günlük Burç Yorumları
 • Bolognese Sosu Tarifi
 • Kalp Kurabiye Tarifi
 • Tığ İşi Fıstıklı Papatyalar Yelek Yapılışı
 • Kendinizi anlatan ve sahibinin hislerini anlamanın bir yolu olarak arkadaşlık anlamındaki durum

 • Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 35

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar


  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 69

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 93

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 90

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 4

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 50

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 86

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 77

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 63

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 51

  Armut Talgar güzelliği. Açıklama, özellikleri, yorumlar 44