Arjantin 2019

Arjantin 2019 Arjantin

Arjantin

Arjantin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arjantin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.460 Arjantin haberi bulunmuştur.

Arjantin Cumhuriyeti 34° 36’ Güney enlemleri ve 58° 27’ Batı boylamları arasında, Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 kilometrekare – Türkiye'den yaklaşık 3,5 kat büyük, nüfusu ise 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir.

Arjantin Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. Şili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)'la sınırı bulunmaktadır.

Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. İspanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır.

 

Arjantin Haberleri

Trumptan Guaidoya tebrik telefonu

Trump'tan Guaido'ya "tebrik" telefonu

ABD Başkanı Donald Trump'ın, geçen hafta Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'yu telefonla arayarak tebrik ettiği bildirildi.

30.01.2019Dünya
İstanbulda ilginç olay Sahibiyle lokantada yemek yiyen keçiye köpek saldırdı

İstanbul'da ilginç olay! Sahibiyle lokantada yemek yiyen keçiye köpek saldırdı

İstanbul Bahçelievler'de geçtiğimiz günlerde fıkra gibi bir olay yaşandı. Dogo Arjantin cinsi köpek, bir lokantada sahibiyle beraber yemek yiyen keçiye saldırdı.

30.01.2019Gündem
İspanya ve AB Venezuelaya askeri müdahaleye karşı

"İspanya ve AB Venezuela'ya askeri müdahaleye karşı"

İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell, Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi'nin gerçekleştirildiği Kıbrıs Rum Kesimi'nde Venezuela'daki olaylarla ilgili İspanyol basınına açıklama yaptı.

30.01.2019Dünya
Kaos büyüyor... Yeni hamle geldi

Kaos büyüyor... Yeni hamle geldi

Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, Amerika kıtasındaki bazı ülkelere temsilci atadıklarını açıkladı.

29.01.2019Dünya
Beyaz Saraydan Guaidonun yanındayız mesajı

Beyaz Saray'dan "Guaido'nun yanındayız" mesajı

ABD yönetimi, Venezuela'nın "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'nun, ABD'de bulunan Venezuela'ya ait varlıkların kontrolünü sağladığını bildirdi.

29.01.2019Dünya
Ve harekete geçildi... Guaidoya kötü haber

Ve harekete geçildi... Guaido'ya kötü haber

Venezuela’da kendini “Geçici Devlet Başkanı” ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ABD Başkanı Donald Trump ile ülkedeki kriz hakkında konuştuğunu açıkladı. Öte yandan Venezuela Başsavcısı, ABD'nin desteklediği Guaido'ya yurt dışı yasağı getirilmesi, mal varlıklarının ve banka hesaplarının dondurulması için başvuruda bulundu.

29.01.2019Dünya
Madurodan ABDnin yaptırım kararı sonrası ilk açıklama

Maduro'dan ABD'nin yaptırım kararı sonrası ilk açıklama

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin, ülkenin petrol şirketleri PDVSA ve Citgo'ya yaptırım kararı almasına ilişkin, "Bu yaptırım kararlarıyla Citgo'yu Venezuelalılardan çalmak istiyorlar. Böylelikle anlıyoruz ki ABD'nin amacı Venezuela'nın zenginliklerine el koymak. Venezuela'nın çıkarlarını korumak için ABD'ye gereken yasal cevabı vereceğiz." dedi.

29.01.2019Dünya
Sen herkesi işgal etmek isteyen birisin

"Sen herkesi işgal etmek isteyen birisin"

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine Venezuela'da askeri güç kullanma olasılığını dile getirdiğini kaydetti.

29.01.2019Dünya
Meksikadan Venezuela açıklaması

Meksika'dan Venezuela açıklaması

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkesinin Venezuela'da yaşanan siyasi kriz karşısındaki tavrının değişmediğini ve bu ülkenin iç işlerine karışmayacaklarını yineledi.

29.01.2019Dünya
BMye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik

'BM'ye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik'

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Venezuela'daki krizi görüştüğü oturuma ilişkin, "BM'ye anayasa ve uluslararası kamu hukukunu savunmaya gittik. BM Antlaşması'nın hiçbir maddesi ülkelerin içişlerine müdahaleyi onaylamıyor, aksine ülkelerin eşitlik ve egemenliği prensibine dayanıyor." dedi.

29.01.2019Dünya
Savaş çanları mı Seçenek masada

Savaş çanları mı? "Seçenek masada"

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine Venezuela'da askeri güç kullanma olasılığını dile getirdiğini kaydetti.

28.01.2019Dünya
ABD pes etmiyor... Bu kez ekonomik darbe

ABD pes etmiyor... Bu kez ekonomik darbe!

Beyaz Saray, Venezuela'nın ABD bankalarında bulunan parasının kontrol hakkını Juan Guaido’ya verdi. Öte yandan ABD'den bir hamle daha geldi ve Trump yönetimi, Venezüella'nın petrol şirketi PDVSA'ya yaptırım uygulayacağını açıkladı. Guaido da PDVSA ve Citgo'nun hesaplarının kontrolünü üstlendiğini iddia etti.

28.01.2019Dünya
Djokovic zirveyi bırakmadı, Osaka sürprizi

Djokovic zirveyi bırakmadı, Osaka sürprizi!

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın ardından açıklanan dünya klasmanında, erkeklerde Djokovic zirvedeki yerini korurken, kadınlarda Osaka birinci sıraya yükseldi 

28.01.2019Diğer
Fenerbahçeden Castillo ve Ferreyra hamlesi

Fenerbahçe'den Castillo ve Ferreyra hamlesi!

Transfer çalışmalarına hız veren Fenerbahçe, iki golcü için Benfica ile görüşmelere başladı.

28.01.2019Futbol
Venezuelada muhalifler yeniden sokağa iniyor

Venezuela'da muhalifler yeniden sokağa iniyor

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, muhalefeti çarşamba ve cumartesi yeniden sokağa inmeye çağırdı.

28.01.2019Dünya
Güney Afrika, Maduroya destek verdi

Güney Afrika, Maduro'ya destek verdi

Güney Afrika Cumhuriyeti, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu tanımaya devam edeceklerini bildirdi.

27.01.2019Dünya
Bayernden Ozan Kabakın partneri için sürpriz karar

Bayern'den Ozan Kabak'ın partneri için sürpriz karar!

Bayern Münih, sezon sonu için anlaşmaya vardığı Benjamin Pavard transferini erkene çekmek için harekete geçti.

27.01.2019Avrupa
Venezueladaki ABDli diplomatlar ülkelerine döndü

Venezuela'daki ABD'li diplomatlar ülkelerine döndü

ABD’nin Caracas’taki büyükelçiliğinde görevli diplomatik personelin bir kısmının ülkelerine geri döndüğü ve iki ülkenin karşılıklı olarak ticari ilişkilerin ve göçmenlerle ilgili işlemlerin yürütüleceği ofisleri açmak için 30 gün boyunca müzakere yürüteceği bildirildi.

27.01.2019Dünya
AB’den Maduroya seçim uyarısı

AB’den Maduro'ya seçim uyarısı

Avrupa Birliği (AB), önümüzdeki günlerde Venezuela’da yeni başkanlık seçimlerinin yapılacağının duyurulmaması halinde Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu geçici başkan olarak tanıyacağını bildirdi.

26.01.2019Dünya
İngilterenin Venezuela altınlarını transfer etmediği ileri sürüldü

İngiltere'nin Venezuela altınlarını transfer etmediği ileri sürüldü

İngiltere Merkez Bankasının, ABD'nin baskısıyla, kasasındaki Venezuela Merkez Bankasına ait 1,2 milyar dolarlık altının transferine izin vermediği iddia edildi.

26.01.2019Dünya
Yıldızlardan çağrı: Arama durmasın

Yıldızlardan çağrı: Arama durmasın

MANŞ Denizi’nde uçağı pazartesi günü radardan kaybolan 28 yaşındaki Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’nın arama çalışmalarının durdurulmasına dünya yıldızları tepki gösterdi.

26.01.2019Dünya
Maduro karşıtı koalisyonun gizli diplomasi yürüttüğü iddiası

Maduro karşıtı koalisyonun gizli diplomasi yürüttüğü iddiası

Venezuela'da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido'yu tanıma konusunda ABD'ye katılan Latin Amerika ülkeleri koalisyonunun haftalar önce bir araya gelerek gizli diplomasi yürüttüğü iddia edildi.

25.01.2019Dünya
Dünya diken üstünde... Askeri seçenek masada mı Açıklama geldi

Dünya diken üstünde... Askeri seçenek masada mı? Açıklama geldi

ABD yönetimi ile Venezuela arasında "meşru hükümet" gerilimi devam ederken, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Beyaz Saray'dan bölgeye herhangi bir askeri sevkiyat talimatı almadığı bildirildi.

25.01.2019Dünya
Copa America 2019un grupları belli oldu

Copa America 2019'un grupları belli oldu!

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından düzenlenen Copa America'da gruplar belli oldu.

25.01.2019Futbol
ABD ile Rusya arasında üçüncü cephe

ABD ile Rusya arasında üçüncü cephe

ABD ile Rusya arasında 2014 yılında Ukrayna ile başlayan, 2015’te Rusya’nın Suriye müdahalesiyle devam eden krizlere Venezuela da eklendi. ABD, Meclis Başkanı Guadio’yu ‘geciçi başkan’ olarak tanıdı, peşi sıra bir dizi Batı ve Latin Amerika ülkesi, Washington’ın yanında yer aldı. Rusya, Çin, İran ve Türkiye, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya destek verdi. Olaylarda bu hafta 26 kişi öldü.

25.01.2019Dünya
Son dakika: Madurodan bir hamle daha... Hepsini çekiyor

Son dakika: Maduro'dan bir hamle daha... Hepsini çekiyor!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin ABD'deki büyükelçilik ve konsolosluklarını kapatacağını, bütün diplomatik personelini de geri çağırdığını açıkladı. Maduro, muhaliflerin elindeki Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun kendini geçici devlet başkanı ilan etmesinin artık yargının konusu olduğunu açıkladı. Maduro Meksika ve Uruguay'dan arabuluculuk teklifi geldiğini de duyurdu. Öte yandan Venezuela’da devam eden protestolarda hayatını kaybedenlerin sayısının 26’ya yükseldiği öğrenildi.

24.01.2019Dünya
Venezuela ordusundan Maduro’ya destek

Venezuela ordusundan Maduro’ya destek

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, ordunun Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yanında olduğunu bildirdi.

24.01.2019Dünya
Son dakika... ABDden flaş Venezuela hamlesi

Son dakika... ABD'den flaş Venezuela hamlesi

ABD, Venezuela'daki krizi görüşmek üzere Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinden (BMGK) acil toplantı talebinde bulundu.

24.01.2019Dünya
Gündem 24 Saat - 24.01.2019

Gündem 24 Saat - 24.01.2019

Gündem 24 Saat - 24.01.2019

24.01.2019
Venezuelada halk sokakta

Venezuela'da halk sokakta

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkedeki darbe tehlikesi karşısında uyanık ve seferber olmaya çağırdı. Maduro, “Cesur ve savaşçı Venezuela halkını, bir yandan işlerine ve eğitimlerine devam ederken diğer yandan vatanın istikrarını müdafaa etmek için sokakta kalmaya ve seferber olmaya çağırıyorum" dedi. Öte yandan ABD, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala, Guaido'yu Venezuela'nın "geçici başkanı" olarak tanıdı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimini meşru görmediklerini, bu yüzden Maduro'nun Amerikalı diplomatlara ülkeyi terk etmeleri talimatına uymayacaklarını açıkladı.

24.01.2019Haber
Son dakika: Maduro süre vermişti ABDden flaş açıklama

Son dakika: Maduro süre vermişti! ABD'den flaş açıklama

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkedeki darbe tehlikesi karşısında uyanık ve seferber olmaya çağırdı. Maduro, “Cesur ve savaşçı Venezuela halkını, bir yandan işlerine ve eğitimlerine devam ederken diğer yandan vatanın istikrarını müdafaa etmek için sokakta kalmaya ve seferber olmaya çağırıyorum" dedi. Öte yandan ABD, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala, Guaido'yu Venezuela'nın "geçici başkanı" olarak tanıdı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimini meşru görmediklerini, bu yüzden Maduro'nun Amerikalı diplomatlara ülkeyi terk etmeleri talimatına uymayacaklarını açıkladı.

24.01.2019Dünya
Chelsea Higuaini kiraladı

Chelsea Higuain'i kiraladı

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea, "satın alma" opsiyonuyla Gonzalo Higuain'i sezon sonuna kadar kiraladı - İtalya ekibi Milan, Higuain'in boşluğunu Genoa'da forma giyen Polonyalı golcü Krzysztof Piatek'i transfer ederek doldurdu 

24.01.2019Futbol
Emiliano Sala kimdir Emiliano Sala bulundu mu İşte hakkında bilgiler

Emiliano Sala kimdir? Emiliano Sala bulundu mu? İşte hakkında bilgiler

İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City'nin kısa süre önce renklerine kattığı Arjantinli santrafor Emiliano Sala'nın da bulunduğundan şüphelenilen uçaktan haber alınamıyor. Bu gelişmenin ardından genç futbolcu Emiliano Sala'nın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Emiliano Sala kimdir?

23.01.2019Spor Arena
Tarih ve sanatın aynı sokakta buluştuğu yer: Buenos Aires

Tarih ve sanatın aynı sokakta buluştuğu yer: Buenos Aires

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'in tarihi San Telmo Mahallesindeki San Telmo Fuarı, kültürel etkinlikleri, el sanatları ve hediyelik eşyalarıyla Arjantinlilerin yanı sıra turistlerin de ilgi odağı.

23.01.2019Seyahat
Ölüme uçtu

Ölüme uçtu

Cardiff City’nin 17 milyon Euro’ya Nantes’tan transfer ettiği Emiliano Sala’nın İngiltere’ye gitmek için bindiği uçak önceki gün Manş Denizi üzerinde kayboldu.

23.01.2019Dünya
Emiliano Sala kimdir İşte hayatı hakkında bilgiler

Emiliano Sala kimdir? İşte hayatı hakkında bilgiler

Fransa'nın Nantes takımında forma giyen ve kısa süre önce İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City'e transfer olan Emiliano Sala'nın kim olduğu, hakkında basına yansıyan haberlerin ardından merak konusu oldu. Peki, Emiliano Sala kimdir? İşte, Emiliano Sala hakkında detaylar...

22.01.2019Spor Arena
Pachucada Palermo dönemi başladı

Pachuca'da Palermo dönemi başladı!

Meksika Birinci Futbol Ligi takımlarından Pachuca, teknik direktörlüğe Martin Palermo'yu getirdi.

22.01.2019Futbol
Hanta kurbanı 13 oldu

Hanta kurbanı 13 oldu

Arjantin’in Chubut eyaletinde birkaç hafta önce ortaya çıkan ‘Hantavirüs’ enfeksiyonu nedeniyle bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülke çapında ölenlerin sayısı 13’e yükseldi.

21.01.2019Dünya
Ozan Kabak Türk futbol tarihine geçti

Ozan Kabak Türk futbol tarihine geçti

Galatasaray'dan 11 milyon Euro bonservisle Almanya'nın Stuttgart takımına transfer olan Ozan Kabak, birçok konuda Türk futbol tarihine geçti.

18.01.2019Futbol
Venezuelada siyasi tansiyon gittikçe yükseliyor

Venezuela'da siyasi tansiyon gittikçe yükseliyor

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun geçen hafta devlet başkanlığı yemini etmesinin ardından Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun, "geçici devlet başkanı" ilan edilmesi ülkede siyasi tansiyonu yükseltti.

18.01.2019Dünya
Austin Spurs, FIBA Kıtalararası Kupası’nda sahne alacak

Austin Spurs, FIBA Kıtalararası Kupası’nda sahne alacak!

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafından düzenlenen Kıtalararası Kupa 15-17 Şubat tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek. FIBA’nın yaptığı değişikliklerle bu sene Dörtlü Final şeklinde gerçekleşecek organizasyonda, NBA G-League (Gelişim Ligi) şampiyonu Austin Spurs da yer alacak.

18.01.2019Basketbol
2019 Dünya Ralli Şampiyonası heyecanı için geri sayım başladı

2019 Dünya Ralli Şampiyonası heyecanı için geri sayım başladı

Türkiye’nin de ev sahipleri arasında yer aldığı, dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan 2019 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) sezonu, 24-27 Ocak’ta Monte-Carlo rallisi ile başlayacak.

18.01.2019Motor Sporları
Visca: Dzeko ve Cengizi buraya getirmek istiyoruz

Visca: "Dzeko ve Cengiz'i buraya getirmek istiyoruz"

Medipol Başakşehir'in Bosna Hersekli futbolcusu Edin Visca, AA muhabiriyle 'Türkçe', özel röportaj yaptı.

18.01.2019Futbol
ABDye hamsi Vietnama alabalık ihracatı

ABD'ye hamsi Vietnam'a alabalık ihracatı

Samsun'da 2018 yılında 25 milyon dolarlık su ürünleri ihracatı gerçekleştirildi. ABD'ye ilk kez hamsi, Vietnam'a ise alabalık ihracatı yapıldı.

17.01.2019Ekonomi
Venezuelada tüm taraflar 23 Ocakta sokağa iniyor

Venezuela'da tüm taraflar 23 Ocak'ta sokağa iniyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun destekçileri ve Maduro'nun meşruiyetini kabul etmeyen Ulusal Meclis Başkanı Juan Guiado'nun liderliğindeki muhalifler ülkede gelecek hafta aynı gün düzenlenecek protesto yürüyüşleri ile sokağa çıkacak.

17.01.2019Dünya
Dortmunda Arjantinli genç savunmacı

Dortmund'a Arjantinli genç savunmacı!

Borussia Dortmund, 19 yaşındaki Arjantinli savunma oyuncusu Leonardo Balerdi ile "uzun süreli bir sözleşme" imzaladı.

15.01.2019Avrupa
Venezuela ile Çorum arasında altın köprüsü

Venezuela ile Çorum arasında 'altın köprüsü'

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah'ın Türkiye'ye yapacağı ziyaret kapsamında Çorum'daki altın rafinerisini de ziyaret edeceği bildirildi.

14.01.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Ankara-Moskova hattında yeni gelişmeler

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan Moskova’yı ziyaret etti ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Türkiye-Rusya ilişkileri hızlı bir şekilde gelişiyor ve iki ülke arasındaki bağların kapsamı da genişliyor. Ankara ile Moskova’nın dış politika alanında işbirliği yaptığı uluslararası sorunların başında Suriye geliyor. Ama Türkiye ve Rusya’nın Suriye politikalarının her konuda örtüştüğünü söylemek imkanı yok. Buna rağmen Ankara ile Moskova Suriye sorunun siyasi çözümü için birlikte hareket ediyor, gayret gösteriyorlar.

Arjantin 2019

Arjantin 2019

Related news

 • Shorthair oryantal kedi
 • Oje Sürme ve Kurutma
 • Özel şikayet
 • Schengen ülkelerinde ikamet izni nasıl elde edilir
 • Acılı Ekmek Tarifi Videosu

 • Arjantin

  Arjantin


  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin

  Arjantin